locked
Exchange DAG RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím,

  předně se omlouvám za délku příspěvku, ale pokusím se situaci co nejlépe popsat.

  můžete mě prosím někdo nasměrovat, kde dělám chybu?...

  Mam v doméně 2x Exchange servery 2010 s SP3 (Exch1 a Exch2). Oba mají na sobě všechny Exchange role (Hub, CA, Mailbox) + mam vytovřený DAG (Cluster vytváří 1x LAN a 1x WAN IP pod jménem exchange.domena). Vše provozováno na MS Server 2008 R2.

  Pokud je aktivní databáze na Exch1 a Cluster též přiřadí Exch1 jako Current host server, tak je vše OK. Stává se mi ovšem, že Cluster přepne Current host server na Exch2 ale aktivní dtb zůstane na Exch1. Při tomto stavu klientské outlooky fungují bez zjevných potíží. Problém je s příjmem zpráv, kdy jsou nějaké zprávy přijmuty, ale některé se vrátí zpět odesílateli (Warning: could not send message for past 240 minutes -- Action: failed).  Bohušel nemam více tech. informací o zprávě o nedoručení od odesílatelů (Jejich servery se snaží zprávu stále doručit - občas tedy dojde na x-tý pokus, občas vůbec). Proč od jednoho odesílatele zprávy chodí bez problémů a od jiného ne, netuším. Na mých serverech není v Exchange ani zmínka o těchto nedoručených zprávách.

  OT:

  1) Může být tato chyba způsobena tím, že aktivní DTB je na jiném serveru, než který aktuálně nastlouchá na WAN (Cluster Current Host)?

  2) Nemam chybně nastaven Cluster, když dochází k přepnutí na druhý server bez zjevného výpadku prvního a proč se současně nepřepne i aktivní DTB?

  3) Dá se někde mimo Exhange Management Consoli zjisti, že došlo k pokusu o doručení, který selhal, když v Message Transport Results není o tom žádná zmíňka? Jedná se totiž o živé prostředí a zkoušet to pokus omyl, zda se náhodou někdo ozve, že posílal zprávu, ale ta se mu vrátila je nepřijatelné. Nějaký systém log a podobně?

  Děkuji Vám za rady

  pátek 27. září 2013 14:35

Odpovědi

Všechny reakce