locked
neznámá síť č.2 počítač není schopen identifikovat připojené jenotky (najednou nefunguje síťové připojení- internet/okolní počítače a není vidět tiskárna připojená přes USB konektor )

  Dotaz

 • Dobrý den jsem laik a naskytl se mi tento problém se kterým si nevím rady: Problém se vyskytl toto úterý mladší bratr prý nejdříve hrál hry přes internet pak odmítl provedení "nějaké aktualizace" a dal počítač přepnout do režimu spánku. Když ho probudil ze spánkového režimu fungoval normálně pouze nefungoval internet. Dal počítač restartovat, načítání systému W. (Vista Home Premium) trvalo neobvykle dlouho a opět nefungoval internet a poté i firewall. Když jsem přišel domů tak jsem nejprve otevřel centrum sítí a sdílení - vedle ikonky sítě - Neznámý a pod tím hláška nepodařilo se zahájit závislou službu nebo skupinu ; Zjištění sítě vypnuto (při pokusu o zapnutí se počítač zasekne a pomůže jedině restart)   vyzkoušel všechny možnosti opravy a diagnostiky síťového připojení - bez úspěchu (hláška nelze restartovat DHCP). Pak jsem zjitil že nefuguje tiskárna. Proto jsem připojení internetu (kabel ) nahradil připojením k notebooku. notebook počítač viděl spustila se na něm identifikace připojení ale téměř okamřitě selhala. Naopak počítač noteboeok neviděl a stav kolem tiskárny se nezměnil ani s využitím jiných usb portů. pak jeśem reinstaloval ovladače síťové karty ( Realtek použil jsem nejnovější) opět bez úspěchu . Firewall nelze spustit ani manuálně a antivir nenalez žádnou virovou infekci. Prosím o radu.

   

  8. května 2010 15:10

Odpovědi

 • Nejprve bych provedl kontrolu na pritomnost malware - doporucuji alespon 2 nezavisle kontroly.

  Dale pokracuj proctenim logu (eventvwr.exe) kde by MOHLA byt nejaka indicie.

  Pripadne nestandardni nastaveni site opravis/vyresetujes prikazy "netsh winsock reset" a "netsh int ip reset log.txt" spustenych z prikazove radky (cmd.exe) KTEROU MUSIS SPUSTIT JAKO SPRAVCE

  MP

  P.S. navrat k pripadnemu poslednimu bodu obnovy predpokladam zkusil's jako prvni

  8. května 2010 17:36
  Moderátor