locked
Nelze změnit písmeno u disků (W7) RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den, ve správci disků nemohu změnit přiřazené písmeno diskům (D:, flash E: atd.), vyjma DVD. Systém hlásí nesprávný parametr. Po instalaci byly změny možné, nyní po cca 14 dnech již ne. Mohl vzniknout nějaký problém v nastavení W7 doinstalováním sw, aktualizacemi a lze jej nějak přestavit nebo bude nutná přeinstalace OS?
  Díky za nápad.

  neděle 13. prosince 2009 17:49

Odpovědi

Všechny reakce

 • Nejsou ony disky právě využívány některým rezidentním (běžícím) programem (procesem) jako antivir, zálohovací software a obdobné?
  Jak moc jste před tím měnil pořadí či připojoval externí zařízení (písmena přiřazených disků) - tento problém se objevuje, pokud dojdou písmena abecedy pro nové připojené zařízení nebo není dostupné písmeno, na kterém bylo dané zařízení již připojeno (zvláště u Windows XP) - zbývají volná písmena v "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices" ?.
  Projevuje se chyba i v režimu nouze?
  neděle 13. prosince 2009 19:24
 • Disky nejsou využívány, děje se to i ihned po resetu. Předtím jsem pořadí moc neměnil, používám stejná písmena na více strojích, takže není důvod. Písmena jsou určitě k dispozici, v registru jsou nepoužitá, jsou tam vidět jen aktuálně nastavená. V režimu nouze se písmena dají libovolně měnit, to mě předtím nenapadlo vyzkoušet. Zatím jsem je nastavil v nouzi a po resetu je to podle mých představ. Stroj je NB Asus X61SL s jedním HDD (3 partitions), připojuji dle potřeby 2 externí HDD přes USB a dvě flash klíčenky. Naistalovány jsou jen Office 2003, tiskárny Canon a HP a skener Canon. Blokace se musela stát někdy po základní instalaci, protože jsem už měl připojen externí HDD kvůli zálohám (a měnil jsem písmeno kvůli rychlému přepínání), flashky jsem také použil, ale změnit písmeno jsem chtěl až nyní.

  Díky moc za tip, nadále bych rád závadu odstranil, bude-li to možné.
  neděle 13. prosince 2009 21:16
 • Zkuste (po důkladné záloze registrů a bodu obnovení [počítače, dat] a tedy na vlastní riziko) odpojit veškeré externí úložiště od počítače a následně smazat z registru hodnoty "DosDevices" v klíči "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices", pro všechny externí uložiště (tedy flash disky, usb disky, fireware disky a podobné), které se k počítači kdy připojovaly, rozhodně nemažte záznamy u disketové mechaniky, pevných disků a optických mechanik (tedy rozhodně ne C)!

  Via podrobně a odborně http://www.mydigitallife.info/2007/11/08/change-or-delete-system-drive-letter-via-registry-to-remove-conflict-usb-or-firewire-drive-letter/..
  neděle 13. prosince 2009 21:42
 • Děkuji za tipy, registry jsem vyčistil již dříve, byly tam zbytky rezervovaných přiřazení (jsko v odkazovaném materiálu), ale tím to nebylo. Vyčistil jsem všechno, co šlo, samozřejmě i s resetem systému, beze změny.

  Vypadá to na "odmontování C" a už bych to měl přeinstalované :-)))

  S přeinstalací počkám do příštího týdne, kdyby někoho ještě něco napadlo. Nejde o přeinstalování W7, ale to nastavování ostatního sw...

  Moc děkuji
  pondělí 14. prosince 2009 20:44