none
IE 8

  Dotaz

 • SOS v systému Windows XP Home Edition SP3 mě z neznámých důvodů přestal fungovat prohlížeč IE8. Zkusil jsem nainstalovat Mozillu Firefox avšak i u tohoto prohlížeče se otevře pouze okno prohlížeče, ale k webovým stránkám se nepřipojí. V prohlížeči IE8 se objevuje hlášení Webový serve byl nalezen. Systém čeká na připojení.

  Ve Windows Vistách se mi v jiném notebooku při jeho vypnutí a nebo při přechodu do režimu spánku automaticky odpojí brána firewallu, kterou po spuštění systému musím ručně zapínat i přesto, že mám v nastavení automatické spouštění.

  Pokud někdo víte jak na tyto problémy tak mi poraďte. Předem děkuji.


  columbus69
  čtvrtek 18. listopadu 2010 13:40

Odpovědi

Všechny reakce

 • pokud se problem objevuje v IE i jinych prohlizecich muze byt problem ve winsock catalogu. Predpokladam ze napadeni virem jsi vyloucil. Pouzivas firewall/antimalware/VPN 3. strany? Zkousel jsi nslookup, ping, tracert a dalsi bezne utility na otestovani konektivity?

  Standardni reseni "jineho stavu" je reset winsocku / IP stacku do vychoziho nastaveni prikazy:

  netsh winsock reset
  netsh int ip reset nejakylog.txt

  a samozrejme nasledny restart.

  K firewallu: co znamena "se automaticky odpoji"?. Myslis ze se sluzba ZASTAVI? Podivej se do eventlogu na pripadne hlasky ktere by mohly pomoci najit pricinu. Opet nejprve otestuj ze firewall neni odstaven malwarem!

  MP

   

  čtvrtek 18. listopadu 2010 14:41
  Moderátor
 • Děkuji za radu. Po restartu winsocku IE OK.

  Firewal systému Windows OK


  columbus69
  • Označen jako odpověď columbus69 pátek 19. listopadu 2010 9:52
  pátek 19. listopadu 2010 9:50