none
Win Server 2008 Terminal Server Remote Desktop Users RRS feed

 • Obecná diskuse

 • Chtel bych se zeptat jakym zpusobem resit stav, kdy po zprovozneni terminal serveru uzivatele, kteri JSOU ve skupine remote resktop users server odmita pro pripojeni s hlaskou ze vzdalene se k nemu mohou pripojovat jen uzivatele v teto skupine. Zkousel jsem i do seznamu povolenych uzivatelu pro terminal pridat novou skupinu, popr. uzivatele ale ti se pak take nemohli pripojit. Nevite nekdo co by toto mohlo zpusobovat ?

  diky
  úterý 16. června 2009 8:28

Všechny reakce

 • uzivatele jsou domenovi nebo lokalni?

  MP
  úterý 16. června 2009 8:42
  Moderátor
 • Dobrý den, měl jsem asi stejný problém a ukázalo se že z nějakých nepochopitelných důvodů nebyl na čerstvě nainstalovaném serveru 2008 povolen skupině remote desktop users přístup přes vzdálenou plochu... Zkontrolujte v Místních zásadách zapezpečení  - Nastavení zabezpečení / místní zásady /  Přiřazení uživatelských práv / Povolit přihlášení terminálovou službou. Já tam měl jen skupinu Administrators. Po přidání skupiny Remote Desktop Users to již je OK.
  úterý 16. června 2009 9:48
 • Ještě to doplním, pokud je server řadičem domény nemá ve výchozím stavu skupina remote desktop users v zásadách povolen přístup přes vzdálenou plochu , což je vlastně logické, protože se nedoporučuje aby řadič domény byl zároveň terminal server...
  úterý 16. června 2009 9:58
 • dekuji, vyzkousim a dam vedet
  úterý 16. června 2009 11:06
 • domenovi
  úterý 16. června 2009 11:08
 • Dobrý den
  Mám podobný problém. Mám dva servery s W2008. První je DC (není na něm povolena sk. Remote desktop Users) a Druhý je TERMINAL. Na něm je v Místních zásadách zapezpečení  - Nastavení zabezpečení / místní zásady /  Přiřazení uživatelských práv / Povolit přihlášení terminálovou službou - implicitně nastavena skupina Remote Desktop User. V této skupině (RDU) jsou na DC přidáni uživatelé.  TERMINAL je pridán (připojen) do domény => měl by umožnit uživatelům Vzdálený přístup. Nicméně vždy dostanu jen hlášku:  Připojení bylo odmítnuto, protože uživatelský účet není oprávněn ke vzdálenému připojení.

  pátek 5. března 2010 14:43
 • Druhy je clen domeny a hlasi se na nej domenovi uzivatele? Neni lokalni politika prebita domenovou? Skupina Remote Desktop Users je LOKALNI? Jsou v ni DOMENOVI UZIVATELE?

  MP
  pátek 5. března 2010 18:45
  Moderátor
 • TERMINAL je členem domény, a v Místní zásady zabezpečení - ... - Přiřazení uživatelských práv -  Povolit přihlášení terminálovou službou - jsou Administrtátors, Remote Desktop Users .
  Na adresu TERMINALu se hlásí doménoví uživatelé, kteří jsou ve skupině Remote Desktop Users (na DC)
  Lokální politika TERMINALU je Default (po instalaci)
  Skupina Remote Desktop Users je LOKALNI na DC
  Ve skupině Remote Desktop Users jsou doménoví uživatelé.
  Při Přihlášení ke vzdálené ploše se objeví Chcete-li se přihlásit k tomuto vzdálenému počítači, musíte mít pomocí Terminálové služby uděleno právo Povolit přihlášení....... toto mají Uživateleé vzdálené plochy....  A tady jsem v koncích :-(


  úterý 9. března 2010 6:06
 • Promin ale jeste jednou: ja odpoved chapu tak ze terminal server je domain member (NENI radic) ale v lokalni politice povolujici TS prihlaseni je lokalni ale ne domenova "Remote desktop users" skupina coz je spatne

  MP

  úterý 9. března 2010 6:47
  Moderátor
 • Ano, TERMINAl je člen domény.
  Jak na TERMINAL přidám doménovou skupinu "Remote desktop users" ?
  Asi jsem se ztratil. :-(
  úterý 9. března 2010 8:37
 • Aha, takze ma domnenka byla spravna? Tzn. na jedne strane domenova a na druhe lokalni skupina?

  Spust na terminal serveru "lusrmgr.msc" a pridej do LOKALNI skupiny "Remote desktop users" DOMENOVOU skupinu "Remote Desktop Users"

  MP

  úterý 9. března 2010 8:49
  Moderátor
 • Děkuji. Už to jede ! :-) Tak tohle bych sám nenašel.
  úterý 9. března 2010 9:15
 • Ehm Uhm. Prosim pekne poradne si nastuduj jaky je rozdil mezi LOKALNIMI a DOMENOVYMI zdroji. Koneckoncu podivej se kolikrat jsem se te na to tvrdosijne ptal nez jsem dostal odpoved!

  Oznac prosim za zodpovezene (budes muset zmenit typ vlakna na dotaz coz evidentne je)

  MP
  úterý 9. března 2010 9:51
  Moderátor
 • Asi budu za " trubku" ale ani podle návodu se mi nedaří najít způsob jak "označit za zodpovězené"
  úterý 9. března 2010 17:34