locked
Synchronizace kalendáře Exchange 2010 vs. Iphone RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím

  Mám problém s následující situací.

  Šéf a jeho asistentka potřebují sdílet kalendář šéfa. Na počítačích (outlook) vše funguje bez problémů. Chyba nastává při změnách na mobilech (iphone). 

  Asistentka ma na Iphonu nastaven účet šéfa a synchronizuje pouze kalendář. Neznám jiný způsob jak jí nastavit na mobilu kalendář šéfa, aby mohla přidávat a měnit schůzky atd..

  Šéf si přidá nějakou událost do kalendáře a automaticky tuto změnu vidí sekretářka na svém PC (outlook) a na Iphone taky, ale právě na tom iphone se někdy tato událost nezobrazí. Je to nahodilé, ale min. 2 x 3 do týdne. V PC je to vše OK. 

  Zatím jsem nedokázal zjistit kde je problém, ale docela jim to komplikuje práci.

  Nesetkal se někdo s tímto problémem? Je to věc Iphone nebo nějakým nastavením synchronizace na Exchange2010.

  Lze na iphone nastavit sdílený kalendář jiného uživatele jiným způsobem něž výše uvedeným?

  Díky za jakoukoliv radu.

  Pavel

  neděle 29. října 2017 20:08

Všechny reakce

 • https://www.allabout365.com/2010/11/shared-exchange-calendars-on-ios-devices/

  nefunguje? Pokud funguje, používejte.

  pondělí 30. října 2017 11:30
 • Zdravím,

  používání jednoho účtu více uživateli je cesta do pekel, i když v počtu dvou by to problémy dělat nemělo. Zajímavé řešení je pomocí DavMail proxy a následnou úpravou CalDav konfigurace (do iPhonu třeba natlačit pomocí profilu, nejlépe skrze MDM), tím se dá docílit otevírání sdíleného kalendáře pod osobním ověřením (autorizuje se jako sekretářka a přistupuje do šéfova kalendáře), mam tak postavené sdílené kontakty.

  Nová verze EAS by měla přinést podporu sdílených kalendářů, musel bych dohledat jestli je to již implementováno, či nikoli, každopádně E2010 již není nejnovější server.

  Filip

  čtvrtek 9. listopadu 2017 17:35