none
Připojení diskové jednotky přes WebDav

  Dotaz

 • Po upgrade na Windows 10 se neúspěšně snažím připojit síťovou jednotku přes WebDav. Bez ohledu na to, jestli jsem v lokální síti jako úložiště, nebo se připojuji z Internetu, vyskočí hláška: "Síťovou jednotku nelze připojit, protože došlo k následující chybě: Název adresáře je neplatný." Když zkusím mapovat umístění v síti, objeví se: "Zadaná složka je pravděpodobně neplatná. Zvolte jinou složku."

  Úložiště je NAS od Asustoru 204TE. WebDav je povolený, na routeru jsou přesměrované porty. Ve Windows jsem u webového klienta přenastavil BasicAuthLevel na hodnotu 2. Ve Windows 7 mi vše fungovalo bez problémů. Pokud se pokusím připojit v prohlížeči přes WebDav, vše funguje bez problémů.

  Co mi uniká?

  10. března 2016 15:57

Odpovědi

 • 1. Nevim na ktere forum jste se obratil, ale bude jich vice, nejen ceske http://asustor-forum.cz/

  http://forum.asustor.com/

  2. Dival jsem se na webu a nasel jsem jednak stejne nastaveni, jake pouzivate vy. Zrejme to nebude jedina volba... (viz clanek MS KB). Dale jsem nasel info o tom, ze W 10 maji problem s uploadem, coz je pripisovani chybce v zabezpeceni. Treti odkaz se tykal nastaveni SMB ( u W 7 je 2.x a u W 10 bude 3.x - jestli NAS dovoluje nastaveni SMB na nizsi hodnotu necham na vas - tady je to trochu OT*)).

  3. Asi bych zkusil nezbezpeceny rezim a s network monitorem bych odchytl komunikaci (totez pak se zabezpecenim)

  4. Zkuste take EN fora pro W 10, prece jen se tam muze vyskutnout vic majitelu stejneho NASu.

  M.

  *) Dival jsem se na specifikace a melo by to byt OK (... tedy podle vyrobce)

  http://www.asustor.com/product?p_id=21&lan=cs#specifications

   

  12. března 2016 6:48
  Moderátor

Všechny reakce