none
po instalaci SQLEXPRESS serveru nefunguje naplánované zálohování RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím přítomné, dokázali by jste mi prosím poradit s následujícím problémem?

  Na Win2008 R2 Standart (64bit) jsem kvůli školnímu sw Bakaláři nainstaloval SQLEXRESS a nakonfiguroval ho podle doporučení autorů Bakaláře. Vím, že autoři víceméně nedoporučují instalaci Bakaláře na PDC kvůli možným problémům s výkonem, ale na vyhrazený server jen pro Bakaláře nejsou finance a potřeboval jsem otestovat, jestli a jak hodně to bude vadit. Ovšem od té doby mi na serveru neproběhla ani jedna automatická záloha, zálohování vždy skončí chybou - Zálohování kopie ze služby VSS se nezdařilo, časový limit vytvoření sdíleného bodu ochrany vypršel.

  Určitě tu někdo Bakaláře má nainstalované a používá je. Pomůže mi, pokud SQL adresář vyloučím ze záloh? Zatím zkouším před zálohováním zastavit službu pomocí net stop "SQL Server (SQLEXPRESS)" a pak zase spustit, ale nepřijde mi to jako ideální řešení.

  Díky za alespoň částečné nasměrování, jak to rozumně vyřešit.

  LP

  čtvrtek 24. listopadu 2011 0:27

Odpovědi

 • Bud povol pripojeni k SQLku pres TCP/IP (standardne je zakazane!) a/nebo nastav zpusob pripojovani k sql serveru utilitou cliconfg. Nicmene predpokladam ze se jedna o LOKALNI sqlko  - proc pouzivas nazev serveru S1 a ne . nebo (local) a pripojeni pres shared memory?

   

  MP  čtvrtek 24. listopadu 2011 14:41
  Moderátor

Všechny reakce

 • A jak to zalohujete ?

  backup database NazevDB to disk = 'D:\cestakzaloze' with description = N'Zaloha Bakalar',  noinit, noskip, noformat, nounload

  čtvrtek 24. listopadu 2011 6:45
 • Omlouvám se, asi jsem to špatně napsal - neřeším zálohu Bakaláře (jsou tam jen testovací data), ale nefungují kompletní zálohy serveru (naplánované i ručně spuštěné) - vytvoření stínové kopie svazku skončí chybou.

  Zkusil jsem podle rady z internetu zastavit službu SQL Server (SQLEXPRESS), ale to samotné nepomohlo, musím ještě zastavovat SQL Server Browser, pak zálohy proběhnou. Sice s chybou, že některé soubory se nepodařilo zálohovat (řeším které), ale alespoň proběhnou.

  Jistě, MS doporučuje na PDC instalovat "plnotučný" SQL Server. SQLEXPRESS je zdarma a nemá všechny funkce, ale nechce se mi věřit, že po jeho instalaci nebudou fungovat automatické zálohy. Tak hledám, co jsem kde zapomněl, nebo špatně nastavil.

  Jakákoliv rada vítána, děkuji.

  LP

   

  • Upravený Libor Petr čtvrtek 24. listopadu 2011 8:37
  čtvrtek 24. listopadu 2011 7:50
 • posli vypis prikazu:

  vssadmin list writers

  MP

  čtvrtek 24. listopadu 2011 8:32
  Moderátor
 • Když mám zastavené služby SQL Server (SQLEXPRESS) a SQL Server Browser, tak se výpis příkazu provádí cca 2 vteřiny. Pokud obě SQL služby běží, výpis se generuje 21 minut. Protože každý soubor má > 100 řádků, asi nemá smysl je vkládat do fóra, uložil jsem je na Skydrive.

  čtvrtek 24. listopadu 2011 12:37
 • Evidentne je chyba v SqlServerWriter. V logu (eventvwr) neni zadna upresnujici hlaska?

  Co mas v HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\VSS\Settings\MSDEVersionChecking (http://support.microsoft.com/kb/919023/cs) ?

  MP


  čtvrtek 24. listopadu 2011 12:44
  Moderátor
 • V registru je HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\VSS\Settings\MSDEVersionChecking=1

  Koukal jsem do logů, tohle se objeví vždy cca 5-8 minut po spuštění zálohování :

  Sqllib error: OLEDB Error encountered calling IDBInitialize::Initialize. hr = 0x80004005. SQLSTATE: HYT00, Native Error: 0
  Source: Microsoft SQL Server Native Client 10.0
  Error message: Login timeout expired
  SQLSTATE: 08001, Native Error: 10061
  Source: Microsoft SQL Server Native Client 10.0
  Error message: A network-related or instance-specific error has occurred while establishing a connection to SQL Server. Server is not found or not accessible. Check if instance name is correct and if SQL Server is configured to allow remote connections. For more information see SQL Server Books Online.
  SQLSTATE: 08001, Native Error: 10061
  Error state: 1, Severity: 16
  Source: Microsoft SQL Server Native Client 10.0
  Error message: TCP Provider: Nemohlo být vytvořeno žádné připojení, protože cílový počítač je aktivně odmítl.
  
  DBPROP_INIT_DATASOURCE: S1\SQLEXPRESS
  DBPROP_INIT_CATALOG: master
  DBPROP_AUTH_INTEGRATED: SSPI

   

  je to ono? Pokud ano, poradíte mi prosím co s tím?

  Děkuji

  LP


  • Upravený Libor Petr čtvrtek 24. listopadu 2011 14:38
  čtvrtek 24. listopadu 2011 14:34
 • Bud povol pripojeni k SQLku pres TCP/IP (standardne je zakazane!) a/nebo nastav zpusob pripojovani k sql serveru utilitou cliconfg. Nicmene predpokladam ze se jedna o LOKALNI sqlko  - proc pouzivas nazev serveru S1 a ne . nebo (local) a pripojeni pres shared memory?

   

  MP  čtvrtek 24. listopadu 2011 14:41
  Moderátor
 • Myslel jsem si že stačí v SQL Server Configuration Manageru povolit TCP/IP podle návodů z Bakaláře. Ale cliconfg mi TCP/IP zobrazuje v zakázaných protokolech - mám ho tam povolit?

  Nastavení SQLEXPRESS serveru jsem dělal přesně podle požadavků autorů Bakalářů, k datům se bude přistupovat síťově z učitelských PC přes ODBC. Mám tedy ještě v cliconfg zavést druhý alias s názvem serveru  .\SQLEXPRESS?

  čtvrtek 24. listopadu 2011 15:11
 • spis spust sql studio (express) nebo odbcad32 a otestuj jakymi protokoly se pripojis

  MP

  čtvrtek 24. listopadu 2011 15:25
  Moderátor
 • odbcad32 mi neukáže žádné vytvořené ODBC, C:\Windows\SysWOW64\odbcad32.exe mi ukáže právě to jedno, na záložce Systémové DSN, které bylo nakonfigurované při instalaci Bakaláře. Omlouvám se za neznalost, jak mám otestovat jakými protokoly se připojím? Test zdroje dat S1\SQLEXPRESS proběhne normálně, pokud by nefungoval, nepodařilo by se mi spustit převod dat Bakaláře do SQL.

  LP

  • Upravený Libor Petr pátek 25. listopadu 2011 0:12
  čtvrtek 24. listopadu 2011 16:43