none
Problem s terminalovym serverem RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravim panove, 

  posledni dobou mi zacal zlobit jeden z mnoha terminalovych serverů. Jedná o WS2012 R2 vcetne poslednich aktualizaci. 

  Nekdy se k serveru neni mozne ani prihlasit jak pres mstsc tak pres vmware consoli... to same plati o odhlaasovani uzivatelu

  ve spravci uloh se ani nezobrazuji username pouze pocet spustenych procesu napr (4)... jedine co pomuze je restart, tento stav se deje uz cca 3 mesice a to ne kazdy den, proste z cista jasna.... absolutne nevim, kde by mohla byt pricina problemu. 

  Nesetkal se nekdo s podobnym problemem ? 

  Díky 

  Tom

  čtvrtek 12. dubna 2018 18:11

Všechny reakce

 • A v sluzba termservice v danou chvili bezi?
  pondělí 16. dubna 2018 7:11
 • Pokud je server ve fázi, kterou popisujete, tedy že se nelze přihlásit, atd., předpokládám, že pomůže restart ?
  Terminálových serverů obhospodařujeme několik, ale máme dva s naprosto se stejnými projevy. Servery W2012R2 nainstalované ve VMware.

  V našem případě se server dostane do tohoto "zombie" stavu za cca. 2 dny, pak nastane něco podobného jako u vás. S kolegou jsme si nad tím lámali hlavu dost dlouho, ale nepřišli jsme na nic konkrétního. Jeden z virt. serverů jsme nainstalovali úplně znovu, na jiný VMware a na jiný fyzický server, a začalo to opět znova. Pak jsme původní fyzický server zcela vyměnili (ne kvůli tomuto) z HP na Dell, virtuální TS tam překopírovali, a od té doby jede asi rok bez problému.

  Nevím na jakém to máte železe, ale máme zkušenost, že problémy, které jsou s přihlášením, atd, se neděly jen na TS server, ale třeba i na SQL serverech, také na W2012R2, které takto "vyhnívaly" taky. Vždy to byla kombinace HP + VMware a téměř vždy se časem (1-6 měsíců) objevil nějaký HW problém serveru (vadný disk, řadič, RAM), kdy byly tyto závady reportované HP iLO a komponenty pak byly vyměněny a pak to zase jelo bez problémů.

  Ten jeden konkrétní server, který nám s těmito problémy zůstal a nedokázali jsme s tím pohnout, je také mj. HP + Vmware, tak u něj jsme nastavili denní restarty v 5:00 a od té doby jen provádíme úkony s konfigurací nebo aktualizacemi, ale zmíněné problémy se již nevyskytují.

  Zkoušeli jsme také na HP servery instalovat čistý VMware a pak doinstalovat ovladače a moduly, zkoušeli jsme od HP Custom Image a nezabralo nic.

  Jinak virtuální MS servery, co máme na Hyper-V, tam jsme tyto problémy nikdy neměli. Zrovna tak jsme se nesetkali s problémy u W2008R2 nebo W2016 na VWware.


  O.V.


  středa 18. dubna 2018 20:47
 • ano běží :)
  pondělí 23. dubna 2018 14:18

 • jedná se o VM  WS2012R2 na VMware ESXi 6.0, HW je Fujitsu Primergy RX300 S8 a storage FJTS DX60S3. 

  Zatím se tyto problémy vyskytují na jednom ze 4 terminálových serverů, na ostatních VM vše v pořádku.

  Zkoušel jsem sfc /scannow ale nebyly nalezeny žádné chyby. 

  Aktuzalizace jsou na všech serverech identické. 

  Zajímavé je, že tuto TS farmu provozuji cca od května 2015 a problémy se začaly objevovat cca 01/2018. 

  Díval jsem se do protokolu událostí, ale nic konkrétního jsem nenašel... 

  Budu hledat dál. Každopádně díky moc za info ! 

  TK. 

  pondělí 23. dubna 2018 14:23
 • pondělí 23. dubna 2018 14:24