none
Výběr z možností pro výpočet sumy - Excel 2013 RRS feed

  • Dotaz

  • Zdravím.

    Řeším v Excelu evidenci rodinných výdajů. Použil jsem k tomu šablonu Monthly College Budget dostupnou v Excelu 2013. Upravil jsem si ji ale tak, abych mohl zadávat konkrétní výdaje i s popiskem. Mám tedy pro každý měsíc nový list, kde zapisuji jednotlivé výdaje položku po položce i s datem a správným zařazením. Zařazení mám podle sloupců, takže mám například sloupce benzín, obědy, oblečení apod. a podle toho si pak správně zařazuji. Na hlavním listu pak jednoduše udělám sumu celého toho patřičného sloupečku v patřičném měsíci a tím se mi spočítá například celkový výdaj v únoru na obědy.

    Chtěl bych to ale vylepšit, abych neměl X sloupců podle jednotlivých výdajů a tedy řídkou matici, ale abych měl prostě jeden sloupec, který by určoval typ výdaje, který bych vybral z roletky.

    Jak to ale udělat, aby on mě dělal ten správný součet na hlavním listu podle toho, co vyberu za typ výdaje? Aby se do celkového výdaje za benzín započítaly všechny položky, které mají jako typ benzín, ale nic jiného se nezapočítalo?

    středa 4. března 2015 11:17

Odpovědi

Všechny reakce