none
Outlook 2016, Exchange Online schránka - opakující se notifikace platnosti hesla RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,


  u zákazníka řešíme problém s opakovanou notifikací Outlooku 2016: Platnost vašeho hesla pro adresu ****** skončí za tento počet dnů: 12. Po kliknutí sem můžete svoje heslo změnit.


  Jedná se o nasazení na terminálovém serveru Windows Server 2016, kde pracuje mnoho uživatelů - reinstalace Office tedy nepřichází příliš v úvahu. Problém se vyskytuje u více uživatelů tohoto serveru. 

  Problém se objevil po rekonfiguraci Exchange Online kdy došlo k rekonfiguraci nastavení politiky změny hesel - to je defaultně zapnuto a v našem případě došlo k deaktivaci politiky, tzn. změna hesel uživatelů není vynucena po uplynutí časového limitu. Zdá se mi, že se tato informace nedaří do Outlooku procpat a ten tedy zůstal uvázlý ve stavu, kdy uživatele každý den upozorňuje na blížící se změnu hesla. Hodnota 12 dní se nemění a je každý den stejná.

  Nesetkal se někdo s tímto problémem? Jak ho eliminovat? Již jsme zkoušeli zpět nastavit politiku hesel a vynutit změny a dále změnit hesla uživatelů, problém ale přetrvává.


  Vladimir

  pondělí 15. července 2019 11:32

Všechny reakce

 • Predpokladam je lokalni AD syncnuta s O365.

  Jako obvykle, nejsi prvni, kdo neco takoveho resi: https://www.reddit.com/r/sysadmin/comments/8um4f7/outlook_password_expired_prompt/

  Bohuzel zatim bez reseni. Workaround - zmenit heslo v AD.
  úterý 16. července 2019 6:58
 • Děkuji za reakci,

  lok. AD v tuto chvíli syncnuta není, bohužel nám tedy změna lok. AD pravděpoodobně nepomůže, ale mohu to zkusit.

  Vladimir

  úterý 16. července 2019 7:01
 • V tom případě zkus vymazat veškerá zapamatovaná hesla v "trezoru".
  úterý 16. července 2019 12:29
 • Máte na tenantu zapnutu moderní autentizaci či nikoliv?
  středa 31. července 2019 20:50
  Vlastník
 • Děkuji za reakci. Moderní autentizace je zaplá, zapamatovaná hesla v trezoru jsou odstraněná. Dnes jsem ještě přidal uživateli nový profil v Outlooku, bohužel se hlášky neprojevují hned, tak musím chvíli vyčkat a pozorovat, zda nezabere kompletní rekonfigurace Outlooku na daném profilu uživatele.

  čtvrtek 1. srpna 2019 6:45