none
Problém excel RRS feed

 • Dotaz

 • Dnes se mi stalo následující:
  Otevřel jsem list v excelu, myší označil buňku do které jsem chtěl psát a chtěl vložit datum. nic se nevepsalo. Když jsem pohnul myší, začaly se označovat další a další buňky. Klikal jsem (levé, pravé), nepomohlo. Chtěl jsem sešit zavřít, nešlo to a při pohybu myší do horního pravého rohu se označovaly další buňky.
  Tak jsem to uzavřel ctrl,alt,delete.
    Zkusil jsem to znova a zase to samé. Ještě jednou jsem to zkusil, ale buňku jsem označil šipkou na klávesnici a vepsal datum. V pohodě. Tak jsem to zavřel, uložil a ok. Takže jsem znovu otevřel a myší označil a zase to samé.
  Myš i klávesnice jsou v pořádku, v jiných aplikacích funguje vše ok. Počítač není připojen na internet.
  Po restartu počítače to bylo už v pohodě.
  Nebylo to však poprvé. Nevíte co by to mohlo být?
  Doplněno:
    V počítači je windows 98 a tudíž není možné obnovení systému, dále jak jsem již říkal, není napojen na internet a tudíž nemá ani antivir. Je používán pouze pro vkládání dat do tabulek. Datum jsem do buňky chtěl vložit klávesovou zkratkou CTRL + V ; tak to dělám běžně, ale to nemění nic na faktu, že jsem ani nemohl. Před tím, než jsem vložil datum jsem klepl na buňku do které jsem chtěl údaj vložit-vepsat a ihned po klepnutí na tuto buňku (nebo i kteroukoli jinou) jsem nemohl nic dělat, jelikož při pohybu myší se označovali další a další buňky. Jen pro ilustraci uvedu, že je to to samé, jak když klepnete na buňku, držíte levé tlačítko myši a jedete s myší dál. Já však již myš nedržel.

  http://www.odpovedi.cz/otazky/problem-excel

  čtvrtek 8. července 2010 20:44

Odpovědi

 • Dobrý deň,

  celkom by sa hodila ešte aj verzia Excelu, ktorú tam máte :-) Ak by sa to označovanie robilo s kliknutím myšou, tj. kliknete o pár riadkov nižšie a tie bunky sa označia tak by to bola zapnutá funkcia rozšírený výber. Zapína/vypína sa klávesom F8 a je to vidieť aj v stavovom riadku.

  Pozrite na článok Troubleshooting navigation issues in Microsoft Excel (http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;307812) kde sú návrhy krokov čo je vhodné skontrolovať.

  Peter Belko

  pátek 9. července 2010 6:45