none
Připojení ke vzdálené ploše přestalo fungovat RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím,

  Windows Server 2012 R2 Foundation.

  Každý den jsem se bez problémů vzdáleně přes internet připojoval na server, včera mě to z ničeho nic odpojilo, myslel jsem, že mi vypadl internet, jak se mi běžně doma stává, ale místo toho mě čekala po chvíli hláška "Při připojení klienta došlo k vypršení časového limitu licencování. Pokuste se připojit ke vzdálenému počítači znovu."

  Od té doby se nemůžu dostat přes tento problém, vždy se všechno v pořádku připojí a najíždí "Odhadování kvality připojení". To nějakou dobu trvá a pak vyskočí opět hláška, že vypršel časový limit. Pro upřesnění, jsem momentálně v Dánsku, všem v ČR připojení funguje, tedy závada je pouze u mě.

  Dostanu se na soubory přes web, ping na server je ok, jen vzdálená plocha nereaguje. Zde seznam věcí, které jsem zkoušel.

  Restartovat PC

  Jiný PC

  Restartovat router

  Vypnout firewall u mě

  Díky za vaše opovědi

  Roman

  středa 29. července 2015 10:37

Odpovědi

Všechny reakce

 • Ahoj.

  Primárně bys měl problém řešit se správcem toho serveru. Bude asi potřeba, aby zkontroloval licence a funkčnost a dostupnost licenčního serveru. Ostatní se tam mohou přihlásit například z důvodu, že již mají licence přidělené.

  středa 29. července 2015 11:22
 • Ahoj,

  to jsem já.

  Licence je OK.Já se připojuji pod účtem Administrator, druhý člověk se pod tímto účtem připojí bez problémů, ja teď musím pracovat skrze jeho počítač přes teamviewer, ale ze svého pc se tam nedostanu. Licence jsou na uživatele, nikoli zařízení.

  Roman

  středa 29. července 2015 11:30
 • Vyřešeno.

  Čekali jsme, až to bude možné a restartovali server.

  Samozřejmě klasický všelék pomohl.

  středa 29. července 2015 11:34