none
Skrývání nové doručené pošty v Outlooku 2016 RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den, jako správce firmy řeším skrývání nově doručené pošty v Outlooku 2016 připojené přes IMAP. Po doručení pošty se každý den čerstvě doručená pošta (tohoto dne) opět skryje, a opět se může zobrazit až za dlouhou dobu, i když třeba na tuto poštu již odpovíte, máte ji otevřenu i v novém okně, v doručené poště zmizí. Je to dost nepříjemné, viděla jsem to již u více firem, ale nyní to dělá na Windows10pro v doméně, s novými Offisy 2016.

  Potřebovala bych poradit, jak se tohoto chování zbavit, aniž bych stále musela tvořit nový profil, který se za chvíli začne chovat opět stejně. Mailový server je Postfix na Debianu. Pokud je pošta připojena přes POP3, k problémům nedochází, takže mám podezření, že toto chování souvisí se synchronizací Outlooku se serverem. Žádné hlášení, že by byl server nedostupný, ale nedostávám.

  Děkuji za Odpověď. Lenka J.

  čtvrtek 25. ledna 2018 10:13

Všechny reakce

 • A na serveru ta pošta vidět je? Server má určitě i nějaké logy, tak se zkus podívat do nich, co se s poštou děje.
  čtvrtek 25. ledna 2018 10:35
 • Asi to nebude tento případ, ale podobné chování mi kdysi reportoval jeden uživatel a příčina byla prostá. Hrál si s filtry v Outlooku . . .

  BB

  čtvrtek 25. ledna 2018 11:20
 • Na serveru pošta je, na webovém rozhraní také, pokud je IMAPem připojeno na Outlook 2010 žádné problémy nikdo nehlásí, ale v Outlooku 2016 se i mi toto děje pravidelně každý den. Pustím Outlook 2016, načte se pošta, začnu na ni i odpovídat, a po chvíli - různě, zas všechna dnešní zmizí, i když už jsem na ni i odpověděla, popř. ji mám ještě otevřenu v jiném okně.

  Ohledně filtru mám jen pravidla, která mi třídí poštu do podsložek, ale IMAP filtr, který dokáže také skrýt poštu tam aktivovaný není. V momentě, když je vždy dnešní  pošta pryč, tak po kliku na doručenou poštu nemám vlevo dole žádnou informaci o aplikovaném filtru. Pak třeba po dalších 15 i více minutách pošta zas naskočí, nebo po čase opět zmizí... úplně náhodně. Proto si myslím, že Outlook má nějaký problém s poštou, která není na exchange serveru, ale linuxu. Je s podivem, že toto chování není na nižšších verzích Outlooků.
  Jediné co vždy k načtení pomůže je buď spustit synchronizaci ručně, nebo úplně restartovat Outlook.

  Další divné chování je také to, že nechám-li načíst obrázky, které jsou v mailech deaktivovány, někdy jsou jakoby nedostupné, i když přes webové rozhraní i v mobilu je vidím, v konkrétně již načteném mailu, pokud se napoprvé odmítně zobrazit, již ho nevyvolám. Ale to jen vyjímečně.

  • Upravený Lenka J pátek 26. ledna 2018 7:23
  pátek 26. ledna 2018 6:38
 • Outlook a IMAP ... samo o sobe nic moc. Outlook je delany jako Exchange klient, podpora IMAP/POP ... je v nem jen aby se nereklo.

  Navíc nekdy od verze 2013 se zmenil pristup k IMAP - Outlook VYZADUJE na serveru podporu XLIST. Je? Pokud server není kompatibilni, ZKUS v Outlooku v nastaveni IMAP uctu nastavit Inbox jako root folder.

  MP  pátek 26. ledna 2018 10:42
 • Instalace XLIST způsobila, že podsložky ve složce doručené poště, které byly na serveru, úplně zmizely. Z Webového rozhraní bylo vidět, že existují, ale v Outlooku nebyly.

  Samotné nastavení INBOX, jako root složky, pro změnu zas zpřístupnilo jen podsložky v doručené poště, ale složky Sent a další složky na stejné úrovni jako Odeslaná pošta, z mailu zmizely. Ty jsme tvořili přes webové rozhraní, a jediné povolily editaci. Z nějakého důvodu náš server nepovoluje editaci a mazání podsložek v Doručené poště přes webové rozhraní ani Outlook. Před nějakou aktualizací psal dříve Outlook v Doručené poště přívlastek ke každé složce "(jen tento počítač)" - že se neukládají na server, ale nyní už je Outlook na server ukládá, ale po přejmenvání této podsložky a vložení nějakého mailu dovitř, se po synchronizaci Outlooku se serverem tato pošta definitivně ztratí v černé díře, a díky imapu i ze serveru, což je katastrofální.

  Použití obou variant XLIST i INBOX názvu v rootu způsobí, že Doručená pošta je od složek úplně prázdná, jsou zde maily jen přímo z Doručené pošty, podsložky zde nejsou, vyšší složky jako je SENT - do kterých se ukládá i odchozí pošta z mobilů, tam také nejsou.

  Z důvodu přístupnosti stávající pošty muselo být oboje deaktivováno.


  • Upravený Lenka J sobota 3. února 2018 13:28
  pátek 2. února 2018 14:51