none
Lync 2010 chyba certifikátu RRS feed

 • Dotaz

 • DD, mám problém s připojením klienta Lync 2010 na server Lync 2010. Problém při přihlášování klienta hlásí: Nelze se přihlásit k aplikaci Lync - Při ověřování certifikátu ze serveru došlo potížím. Certifikát jsem vygeneroval dle návodu a neměl by být problém.
  středa 9. února 2011 3:46

Odpovědi

 • Tak jsem na to už přišel. Problém je, že Lync klient se připojuje na doménové jméno sip.firma.cz. Když jsem v LAN podhodil v hosts jméno na IP Lync serveru, tak jsem se přihlásil.

  -tp

  pátek 11. února 2011 5:35

Všechny reakce

 • Dobrý den,

  je certifikační autorita, která generovala certifikát na klientovy nastavená jako důvěryhodná? Pokud jste certifikát generoval wizardem, tak by opravdu neměl být nikde problém.

  Marek Chmel


  Marek Chmel, WBI Systems (MCTS, MCITP, MCT, CCENT)
  středa 9. února 2011 11:14
 • Dobrý den,

  certifikát byl vygenerován pomocí Lync deployment Wizardem, vše proběhlo v pořádku. Certifikát na serveru jsem kontroloval a je důvěryhodný bez chyb.

  Tomáš Procházka

  středa 9. února 2011 18:35
 • Ahoj, 

  existují jen dvě příčiny, proč se tak může dít:

  1. buď není na klientu certifikát umístěný v důvěryhodných kořenových certifikačních autoritách (ještě jednou to ověř skrz konzolu MMC - snap in Certifikáty - Účet počítače).

  2. nebo certifikát generovaný Lync v sobě nemá zahrnuté to doménové jméno, pod kterým se tam připojuješ. Tedy - název serveru je jaký (přes který se připojuješ..)?

  server

  server.domena.local

  komunikace.firma.cz

  IP adresa

  Přes co se tam připojuješ? 

  středa 9. února 2011 20:00
 • Ahoj,

  používám Lync 2010 Standart, server a všechny komponenty běží na 1 serveru v LAN. Když se pokouší klient připojit přihlašovací adresa je jméno@firma.cz, požadavek jde do internetu na GW a ADSL Zyxel modem odpoví svým certifikátem, který nesouhlasí a proto přihlášení selže. Možná bude problém v topologii, ale asi potřebuji zajistit, aby se klient přihlašoval rovnou na server Lync v LAN. Nastavení klienta Lync je automaticky.

  Event viewer:
  Certifikát přijatý ze vzdáleného serveru byl vydán nedůvěryhodnou certifikační autoritou. Z tohoto důvodu nelze ověřit žádná data obsažená v daném certifikátu. Požadavek na připojení SSL nebyl úspěšný. Připojená data obsahují certifikát serveru.

  -tp

  pátek 11. února 2011 4:53
 • Tak jsem na to už přišel. Problém je, že Lync klient se připojuje na doménové jméno sip.firma.cz. Když jsem v LAN podhodil v hosts jméno na IP Lync serveru, tak jsem se přihlásil.

  -tp

  pátek 11. února 2011 5:35