none
SBS 2008 - connect

  Dotaz

 • Dobrý den,

  po instalaci SBS 2008 jsme chtěli uživatelské stanice přihlásit do sítě pomocí odkazu http://connect nebo aplikace s USBdisku, kterou generuje SBS.

  Síť je nakonfigurována tak, že první je router, který funguje jako DHCP server a VPN server. Serveru přiřazuje statickou IP adresu. Při zadání http://uran, což je adresa serveru se IIS7 spustí. Ale web connect nefunguje. Vzhledem k tomu, že aplikace se snaží konfigurační soubor též stahovat z umístění http://connect nafunguje ani jeden případ.

  Pokud přidám počítač do domény "ručně" nepřednastaví se spousta věcí, které zjednodušují díky SBS práci. Máte někdo tip jak tuto službu zprovoznit?

  Díky, Jirka
  15. září 2009 19:48

Odpovědi

 • TO JE ALE UPLNE SPATNE

  DNS MUSI byt na SBSku. Tedy nemusi ale ty to ber pro zacatek jako fakt. DNS je naprosty zaklad pro fungovani Active Directory. Je nutne aby v nem byly zaregistrovane domenove radice. Myslis ze toto zvladne router? Predpokladam ze ale DNS na SBSku bezi, jen je nepouzivas. Zacni!!!

  Co se tyce DHCP: DOPORUCUJI nechat ho take bezet na SBS. U serveru ZAPOMEN na DHCP konfigurovanou (byt rezervace) adresu, zadelavas si na pru.er. Server ma mit PEVNOU IP! Nech DHCP pridelovat IP adresu (z poolu), masku (vis), DNS nazev domeny (vis), adresu DNSka (IP adresa SBS), default GW (IP routeru)

  Takze jedine co nech routeru je routovani/NATovani, mapovani portu, packetovy filtr.

  posli ipconfig /all ze serveru a nejakeho klienta

  MP
  15. září 2009 20:16
  Moderátor

Všechny reakce