none
Jednoduché sdílení souborů na windows 2003/2008 RRS feed

 • Dotaz

 • Ahoj,
  pro svoje ovečky bych rád rozběhl nějaké pěkné sdílení souborů po LAN i internetu. Jak teď hýbou světem různé Sync služby, LiveMesh, DropBox úložny a tak. Prostě místo kam by uživatelé mohli přistupovat ze sítě ve firmě i z domácího PC a dokumenty by se synchronizovaly.
  K dispozici mám např. Windows SBS 2003 nebo 2008. Data chci mít na nich a ne na nějakém cloud serveru u providera. Na koncových PC by ani nevadil nějaký klient co by se o to staral.
  VPN+sdílené složky nebo offline složky používám občas teď, ale SMB po internetu je poměrně pomalé vzhledem k tomu jak je tento protokol vymyšlený. Raději bych přenos nativně po HTTPS.

  Nejvíc se tomu přiblížily knihovny na sharepointu, ale nevíte jak to zařídit bez něj?

  Díky za tipy
  T.
  pondělí 14. září 2009 20:17

Odpovědi

Všechny reakce

 • WebDav nemuzes pouzit? Je to celkem standard. "klient" je soucasti OS od XP nahoru.

  MP
  • Označen jako odpověď minihejkal úterý 15. září 2009 20:11
  pondělí 14. září 2009 21:13
  Moderátor
 • Dobrý tip.
  Něco dalšího co by fungovalo i bez připojení na net Tě nenapadá?

  TH
  úterý 15. září 2009 19:16
 • Nerozumim. Jak bez pripojeni na net? Potrebujes IP protokol, Internet v podstate nepotrebujes!

  MP
  úterý 15. září 2009 19:18
  Moderátor
 • Myslím co by fungovalo off-line. Tedy vytvořilo by to místní kopii dat a tu by pak synchronizovalo při změně. Podstatně by se zrychlilo procházení složek a dalo by se pracovat bez navázaného připojení na internet - myslím tím hlavně na notebookáře.
  úterý 15. září 2009 19:24
 • Od toho jsou zase offline folders.

  MP
  úterý 15. září 2009 19:25
  Moderátor
 • a s těma nemám zrovna dobré zkušenosti. Třeba v případě větších složek s dokumenty vždycky trvá milion let než se všechno sesynchronizuje. A ve chvíli kdy je připojení na internet k dispozici tak se snaží složky procházet on-line a pokud mám standartní ADSL linku tak je ta opět pekelně pomalé. Navíc se mi nikdy nepodařilo zvětšit lokální store na notebooku tak aby se tam vešlo všechno co bylo třeba - offline folder settings ignorovaly nastavení velikosti.

  Ale je fakt že hlavní problém co mám je s pobočkami o jednom až dvou PC. Tam jsem sdílení dokumentů s centrálou řešil právě v kombinaci offline folders+VPN a jednou za čas synchronizace, ale jestli WebDAV pojede rozumně rychle, tak by to řešil líp - pobočková PC budou online pořád.

  A je WebDAV použitelný jako úložiště i zevnitř aplikací? Jako že si dám uložit ve Wordu a uložím to na WebDAV? Myslím jestli to pojede rozumně rychle....

  A teď už si vymýšlím, ale ve starších IE bylo u dialogu Otevřít zatržítko "otevřít jako složku" a dalo se tam i uploadovat (nepletu se?) V nových IE (mám tu jen 8) tohle zatržítko chybí, jde nějak přes IE na WebDAV i uploadovat?


  Dííík
  úterý 15. září 2009 19:39
 • Neuploaduje se pres IE ale pres redirector resp. http klienta (Web Client Network)

  MP
  úterý 15. září 2009 19:41
  Moderátor
 • Chápu to jako že by to mělo jít nezávisle na prohlížeči. Takže třeba i z firefoxu.

  A ta použitelnost v aplikacích?
  úterý 15. září 2009 19:50
 • NE!
  Na to prohlizec nepotrebujes resp. NEMUZES POUZIT.  Proste je to misto v siti obdobne jako UNC cesta. Pouzijes v Exploreru, Office .. vsech programech ktere maji standardni file dialog.

  MP
  úterý 15. září 2009 19:52
  Moderátor
 • Jdu bádat, díky za tipy.
  úterý 15. září 2009 20:10