locked
Instalace součástí Windows. Už prostě nevím RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den. Potřebuji poradit. Mám takový problém. Mám počítač HP koupený z bazaru. Byl na něm nainstalovaný Windows XP Home Edition. Na PC vzádu mám nálepku s registračním klíčem. Mám tedy dojem že je vše legální. Před nedávnem jsem si chtěl nainstalovat Internet Explorer 8 ale nešlo to. Pak jsem zjistil že bez SP3 to nepůjde. Tedy jsem ho stáhl ale při instalaci, konkrétně u kroku "dokončování instalace, spouštění procesů po instalaci) se instalace prostě zastaví a nic se neděje. Nevím si s tím rady a proto jsem už jako konečné řešení chtěl přeinstalovat Win ale při zadávání kódu mi to napsalo že je kód neplatný. Nechtěl jsem radši stahovat jiný kod protože jsem chtěl zachovat to že mám Win legálně. Moje otázka tedy zní zda nějak vyřešit tu instalaci SP3 a jestli se někde dá zjistit pravost mého licenčního klíče.
  neděle 12. července 2009 16:44

Odpovědi

 • Zkuste zavolat na podporu MS a nadiktujte jim SN z COA stitku. S vysokou pravdepodobnosti dostanete novy SN. Ztratit tak nic nemuzete.

  pondělí 13. července 2009 10:36

Všechny reakce

 • HP s procesorem AMD? Zkuste postup uváděný v KB950718 (plus prekvizity v KB950717 potřebné k instalaci) - zvláště pak dočasné vypnutí antivirů a firewallů či jiných rezidentních aplikací třetích stran. Zamrzne celý počítač nebo samotná instalace? Co ti OS hlásí jako verzi (Tento počítač > Vlastnosti)? Nějaké chybové hlášení v Event Logu (Start > Spustit > eventvwr)?

  Doporučil bych spustit MGA diagnostiku a prostudovat stránky Originální software společnosti Microsoft a případně pak kontaktovat technickou podporu ... zde by jste se měl jistě dobrat odpovědi.
  neděle 12. července 2009 18:20
  Moderátor
 • Co se týká neplatného licenčního klíče, typují, že se nejedná o klasické OEM, ale o OEM speciálně vyrobené pro HP. Toto někteří velcí výrobce HW mají (Acer, DELL, HP...). Jedna z vlastností je, že klíč napsaný na COA štítku nefunguje s běžně dodávanými medii. Zkuste si sehnat "kompatibliní" media, nebo bych se vydal cestou zadat nějaké číslo a to následně po instalaci se pokusit změnit...
  neděle 12. července 2009 20:44
 • Zkuste zavolat na podporu MS a nadiktujte jim SN z COA stitku. S vysokou pravdepodobnosti dostanete novy SN. Ztratit tak nic nemuzete.

  pondělí 13. července 2009 10:36