none
Máte chybu ve Vistách a Sevenách, která diskriminuje milovníky hudby a ty co ji chtějí tvořit Microsofte RRS feed

 • Obecná diskuse

 • 1. Nahrávání z radia pro vlastní potřebu není trestné proč by jinak vyraběli radiomagnetofony s nahráváním tak proč tedy ve Vistě a Sevenu nelze nahrávat od jinut než Line In Mic In a Spdf. Rádio mohu chytat jen po internetu a to mám propojovat vstup zvukovky s výstupem a jak uslyším co nahrávám. Pokud chci nahrávat ze všeho jde to jen z některých zvukovek.

  2.Ve Vistě a výše, nelze nahrávat z wave MIDI a TV karty, tj filmy bez zvuku a zpěv bez doprovodu, samotnou hudbu také nelze tvořit samohrajka One Man Band 10.0 je to hudební program i když vám bude Google hledat Akona One Man Band 2008 tak ten OMB 10x zamrzne hned po spusteni. Nelze nainstalovat Yamaha XG SoftSynth protože firma yamaha se rozhodla že na vistu to dělat nebude. Nadále když chci pustit midi hlásí mi to že zařízení je používáno. V XP MS GS wavetable nezpožďoval a bubny hráli i v MIDECH z Yamahy. V novějších jsou zvuky příšerné že by to Rolanda mohlo urazit měli byste to nazvat MS  for kids wavetable softsynth ten syntík je pro děti a s rolandem nemá co dělat. Mám sb s hw syntézou ale ta mi pod vistou/7 nejde a neslyším ani co nahrávám z kazetaku.
  úterý 8. září 2009 21:48

Všechny reakce

 • Bod 1:

  Proč by nahrávat nešlo? Nahrávat lze ze všech "výstupů" i "vstupů", které jsou již digitálně zpracovávány. Základem je ovladač zvukové karty (Většinou od výrobce zařízení), který musí toto umožňovat (povolit v nastavení), buď implicitně nebo lze posléze i toto nastavit v rámci samotného OS (nezapomínejte, že nastavení může být trojmo [a občas se bohužel nereplikuje {nefunguje} správně] - ovladač / operační systém / daný program).

  Proklikáme se do nastavení Zvuků (ovladací panely / tray ikona), zvolíme Vlastnosti (nebo Pokročilé), záložka Nahrávání, zvolíme Wave Out Mix (případně Stereo Mix, Mono Mix, Wave Out), potvrdíme. Nyní by již měl být nahráván zvuk, ten který slyšíte (případně tedy ještě nutno nastavit v daném programu).

  Pokud v této nabídce nevidíte žádnou z těchto vhodných možností klikněte v nabídce zařízení pravým tlačítkem a zvolte Zobrazit zakázaná zařízení (měl by se zobrazit onen Wave Out Mix [česky to možná bude přeloženo nějak hezky česky] zašedle), následně na něj kliknete opět pravým tlačítkem a zvolíte Povolit. Nyní by již mělo být možno provést to co v prvním kroku, aneb mělo by to fungovat stejně jako ve Windows XP.

  Bod 2:

  Myslím, že to vyřeší nastavení právě z bodu 1. To je ovšem problém výrobců daného softwaru, že tento systém nepodporují. Vy můžete využít produkty konkurence. Nebo zkusit možnost spuštění programů v režimu kompatibility s Windows XP nebo použití Virtual PC s nainstalovanými Windows XP, kde Vám ony programy budou fungovat. Problém s používaným zařízením bude spíše v některém z daných programů nebo ovladačem výrobce zvukové karty (doporučuji vyhledat od něj případný update, místo možná právě používaného základního ovladače dodávaným s Windows - nezapomeňte prosím ovšem na fakt, že výrobce ovladače mohl zůstat vývojem u Windows XP a s ničím novějším nemusí počítat). Opět problém daného programu a ovladače zvukové karty.

  Bod 3:

  Sice tu žádný bod tři nebyl, ovšem bod dvě vystačil i za něj :-) Ale chtěl bych dodat, že tu máme vlákno Windows Vista (i XP a 7), mám pocit, že s Internet Explorerem to nemá moc co do činění. Ovšem děkuji, že jste zvolil formu diskuze a ne formu dotazu.

  Přál bych Vám, aby jste podobné problémy nemusel řešit (ostatně věřím, že Vás upřímně štvou, koho aby ne), ale bohužel ve hře je hned několik dalších hráčů, ne jen Microsoft.
  středa 9. září 2009 7:25
  Vlastník
 • To je také pravda já bych řekl že ani vista neni spatnej system i se mi líbí ale znám spousta tvrdohlavích programátorů viz Yamaha a její slavné varhany dgx 520 Edirol a její SoftRoland nebo Yamaha S-YXG50 to jsou paličatí lidé kteří si řekli my pro tu pitomou vistu nic dělat nebudeme stejně jako creative nebude dělat driver pro SoundBlaster 128 nebo Live či Audigy1 stejně tak i pro Linuxe a že Linux není špatný je to dobrý systém jako Vista ale nechápu je já doufám že vaše firma bude ještě nakou dobu vydávat Legální XP, protože zatím spousta lidí chce pro tento OS tvořit programy a to i Portably jsou to aplikace jako v Apple Macintosh že se nakopírují a spustí tudíž nenarušují Windows jojo XP byl dobrý systém každý na něj nadával ale jeho nestabilitu mají nasvědomí debilní a arogantní programátoři který nepřiznají barvu a tudíž nadávají jen na MS a jeho Winy ale copak nebyl Win98 stabilní já si sehnal visualní html editor a on mi shodil 98 to je přece vina toho autora toho html ale programátoři třetích stran nikdy nepřiznají barvu a tak se vyvýjel stále novější Windows a stále novější HW ale když je někdo kvalitní PC Inženýr a bude programovat v obyčejném Céčku bez dot NETU a jiných sračiček okolo a bez Visualních programovacích jazyků bude vše fungovat na první spuštění. Vy v Microsoftu například vyrobíte MS Office 2007 a ten jede v pohodě na Pentiu dvojce Open Office i na Windowsu 98 jen kdyby ty firmy pro nás hudebníky dělali programy na tvorbu hudby a samohrajky stejným způsobem jinak Microsoftu mohu jen doporučit odkoupit licenci na Yamaha S-YXG Software Syntetizer na místo Roland GS nebo od Rolandu odkoupit něco lepšího nebod to ze nekterym MIDům nehrají bubny není vina souboru GM.DLS je to chyba v tom softsyntíku stejně jako zpoždění jinak latence se dá také odstranit. Já si myslím že není nutno urážet integrovanou zvukovku HD audio nebo Microsoft to jsem si také ted uvědomil kdyby všichni ostatní dělali kvalitní ovladače a kvalitní softwarové syntetizery nemusí být zvukovky a jiný HW tak výkoný. zde je porovnání

  Grafika:
  ATI Radeon 9000 má driver Catalyst bez použití NET frameworku a běhá pod AMD Duronem 600 MHz
  ATI Radeon 9200 má driver Catalyst s použitím NET Frameworku a bez něj nelze spustit Catalyst a nastavit správnou frekvenci monitoru a když nainstaluji NET Framewor 2.0, který je vyžadován musím upgradovat procesor na 1.2 GHz a HDD na vyší rychlost

  Zvuk:
  Mám samohrajku One Man Band 10.0, která má vlastní sytnézu a nastavitelný bufer zvukovky tudíž softwarový syntík a žádné zpoždění. Jede to pod NB Acer Aspire 1360 s original legálním Windowsem a s integrovaným šmejdem Vinyl AC97 a v pohodě. ani nemusím mít ASIO4ALL. Mohu použít i VSTi syntetizer ale s Yamahou si OMB moc nerozumí, ale jinak v pohodě jen bohužel nelze spustit pod Windows 7 měl jsem testovací verzi Win7
  středa 9. září 2009 12:27