none
Defaultní uživatel RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  ve školním prostředí provozujeme síť kde není Microsoft server. Na stanicích je Windows 10 v poslední verzi. Každý žák má svůj účet na serveru. Nejsou to cestovní účty. Síťový software po přihlášení provede to, že založí místní účet podle defaultního profilu a, aby se nám účty na počítačích nehromadily, ho po odhlášení smaže.

  Vytvořím místní profil, v něm nainstaluji potřebný software a nastavím ho. Nastavím i prostředí Windows, včetně rozložení plochy, hlavní lišty, dlaždic, či výchozích aplikací.

  Tento profil chci překopírovat do defaultního profilu, aby žáci měli jednotné nastavení. V současnosti používáme neplacený software Defprof. Microsoft však některé věci mění za pochodu (po poslední aktualizaci například změna v uložení rozložení dlaždic).

  Otázka tedy zní, zda existuje oficiální nástroj, který umí zkopírovat profil do defaultního profilu, a to i s nastavením systému a programů, ale bez zbytečného balastu. Fajn by bylo, kdyby tento nástroj také umožňoval přeskočit počáteční nastavení aplikací, které se spouští s prvním přihlášením do nového profilu, protože potřebujeme, aby přihlášení proběhlo rychle.

  Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

  Vlada

  čtvrtek 18. ledna 2018 20:33

Všechny reakce