none
uživatelské certifikáty RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  je možné navázat uživatelské účty v o365 s uživatelskými certifikáty? Aby tak jednotliví uživatelé v rámci firmy přistupovali pouze po ověření osobním ssl certifikátem?

  Děkuji


  středa 29. března 2017 10:17

Všechny reakce

 • Ahoj.

  U čistě cloudových identit to nastavit nelze. Bude nutné použít ADFS.

  Pokud chceš čistě cloudové identity a vyšší zabezpečení, můžeš použít MFA, které je zdarma ve všech Office 365 plánech. Viz můj článek https://www.lukasberan.cz/2017/03/nastaveni-vicefaktoroveho-overovani-office-365/

  čtvrtek 30. března 2017 5:10
 • Dobrý den, pokud by se jednalo o certifikáty, které vydává interní certifikační autorita a máte nastavenu synchronizaci identit z lokální Active Directory a používáte AD FS, nastavení použití certifikátů je možné. Nyní je možné tuto volbu použít jako takzvaný "podmíněný přístup" i k online službám jako je Exchange Online.

  Ovšem doporučuji vyzkoušet nativní MFA pro služby Office 365 či podmíněný přístup v rámci Office 365 MDM nebo Intune. Tím efektivně ochráníte identitu i přihlášení uživatele druhým faktorem a to pohodlně pro uživatele. Řídit dokážete i typ přístupu mimo doménové počítače. Může se například na SharePoint Online přepnout pouze pro čtení.

  neděle 2. dubna 2017 13:34
  Vlastník