none
FireFox - GP politika

  Dotaz

 • Ahoj, si chci udělat politiku pro firefox. Nevíte kam se ukládá do registru hodnota pro sítové nastavení? Exsitují někde už hotové šablony?
  čtvrtek 23. prosince 2010 17:49

Odpovědi

Všechny reakce

 • Obavam se ze jsi ve spatnem lokale. FF je konkurencni produkt.

  MP

  čtvrtek 23. prosince 2010 20:56
  Vlastník
 • To že je to konkurenční produkt by mi ani tak moc nevadilo... Je to aplikace jako každá jiná, co běží na na windowsech... :-)

  Ale zajímalo by mne, co tě Tomáši přivedlo na myšlenku že ta nastavení jsou v registrech? A jaká nastavení máš vůbec na mysli?

  <rejp>Slušelo by se dotaz napsat tak, aby z něj bylo poznat co potřebuješ vyřešit... Tedy chceš-li radu od jiných, věnovat specifikaci svého problému se kterým chceš poradit alespoň trochu vlastního času...</rejp>


  JN
  čtvrtek 23. prosince 2010 22:03
 • ADM šablony pro FF:

  http://sourceforge.net/projects/firefoxadm/

   

  Myslím, že síťové nastavení FF nebude v registrech, ale nějakém xml souboru.

  pátek 24. prosince 2010 13:25
 • Honza si po, každé když si sedne k počítači a napíše nějaký příspěvek evidentně zapomene vzít prášky :-) Jinak Tvoje řeč na semináři byla úchvatná, bylo mi Tě skoror líto specialisto :-)

  Co mě k tomu přivedlo? Nechci po něm nic ultra specifického, mám pouze požadavek na restrikci pro sítový settings a ten se domnívám, že bude v registru uložený :-)

  pátek 24. prosince 2010 15:35
 • Díky pane Školník. Já jsem právě myslel, že bych ten sítový settings uložil do .adm šablony a to mi přijde jako nejjednodušší řešení.
  pátek 24. prosince 2010 15:36
 • a teď na to právě koukám, v registru o firefoxu vážně nic není :-)
  pátek 24. prosince 2010 15:45
 • Honza si pokaždé když si sedne k počítači a napíše nějaký příspěvek evidentně zapomene vzít prášky :-)

   

  Prášky fakt u pecka neberu, ale občas se snažím zapřemýšlet. Zkus to taky, než se příště na něco zeptáš a podle toho naformuluj dotaz tak aby šlo problém odpovědět v méně než 15 příspěvcích... :-)
  Co mě k tomu přivedlo? Nechci po něm nic ultra specifického, mám pouze požadavek na restrikci pro sítový settings a ten se domnívám, že bude v registru uložený :-)

  Ale proč proboha nenapíšeš jaké restrikce chceš nastavovat, když se na to ptám?

  Kdyby jsi se podíval do registru hned, tak by jsi viděl že tam dohromady nic není. Proto jsem se tě na to ptal, jak jsi na to přišel, že by tam k tomu něco být mělo? To proto, že jsem tam já sám nic nenviděl, ale nebyl jsem si jistý zda jsem něco nepřehlédl a zda nemáš náhodou lepší informace než já. Ale ty si to hned bereš moc osobně...


  JN
  pátek 24. prosince 2010 18:10
 • To vis, take jsme tak zacinali: clovek si mysli ze v podstate vi (ale to by se prece neptal, ze :)) a tvrdosijne trva na svem reseni ktere ale neexistuje. No a pak clovek to Salamounovo hov.o vyplivne a zacne se ptat srozumitelne, proaktivne a s pokorou.

  Hezke Svatky

  MP

   

  pátek 24. prosince 2010 19:10
  Vlastník
 • Mirku nepamatuji si, že bych se někdy zde ptal bez pokory a respektu. Píšu jasně a k věci, možná mi to nebudeš věřit, ale nemám čas a ani chuť řešit příspěvky typu <rejp> a ještě od člověka o kterým vím, že není 15ti letá pubertačka. Povídám si tu hlavně s Jirkou Janatou a nikdy jsem tu s ním neměl problém. Občas přispěje Honza, bohužel je vždycky totálně mimo téma. Neber osobně, prosím. Také Ti přeji pěkné svátky a užívej si ;)

  Honzo piš k věci, nebo nepiš vůbec, nepotřebuji, abys mi radil :-) stačí ti to takhle? :-) Můžeme náš konflikt uzavřít takto a dál ho nerozvádět? Je to vážně zbytečný, nejsem Tvoje manželka a Ty nejsi můj mravokárce :-)

  pátek 24. prosince 2010 23:19
 • Honza je kamos a vrstevnik, toho bych se zastal i kdyby nemel pravdu. A bruceni je dane vekem.

  MP

  sobota 25. prosince 2010 10:18
  Vlastník
 • V pořádku Mirku, tohle jsou stránky Microsoftu, kamarádství si nechte k pivu. Já dělám Microsoftu kšeft a pracuji jen s Microsoft produkty, očekávám profesionální přístup (Jirka Janata mi ho vždy nabídl), kámoše tu nehledám. Není nic jednoduššího, než nereagovat.

  z5 k tématu a nebo to zamkni

  sobota 25. prosince 2010 11:57
 •  

   

  Právě proto, že toto je profesní fórum, tak jsem tě chtěl požádat o trochu profesionálnějšíní přístup... Tím rýpnutím jsem tě chtěl přimět k zamyšlení nad tvým přístupem, který za profesionální v žádném případě nepovažuji. Ale protože se thread zvrhává ve flame nebudu již na osobní invektivy reagovat a obtěžovat tím ostatní... (myslím ty kterým chodí upozornění na mail)

  Povídám si tu hlavně s Jirkou Janatou a nikdy jsem tu s ním neměl problém.

  Je vhodné si toto fórum s neplést chatem, k tomu lze použít mail či IM. Pokud si chceš povídat jen s konkrétní osobou, nepiš dotaz do fóra.

  Honzo piš k věci....

  Fakt se snažím. Ale obecně platí, že je téměř nemožné, či velmi obtížné na neúplný dotaz poskytnout kvalitní odpověď, bez toho že by měl člověk křišťálovou kouli. A tu nemám, nejen já ani MP a nejspíše ani JJ... :-)

  z5 k tématu...

  Pokud jde o FF, je sice můj oblíbený a nejpoužívanější na vlastním nb, ale doposud jsem jej považoval za nemanageovatelný pro hromadné nasazení prostřednictvím centrální správy, třeba přes GP. Bohužel. Takže by mne mile překvapilo kdyby tomu bylo jinak. Myslím tím spíše správu a deployment doplňků, než jen na nastavení proxy a homepage... Obecně platí, že co není upřesněno v registrech, to ADM šablonou nelze řídit.

   


  JN
  sobota 25. prosince 2010 22:17
 • Honzo ujasněme si jednu věc. Ty nejsi zde žádný arbitr, který určuje způsob komunikace a směr debaty. Já tu píšu slušně a spokorou, nehodlám Tě řešit v každém topicu ve kterém se objevíš a toto je první topic, ve kterém na Tebe reaguji a poslední. Pokud si hraješ na mého šéfa, nebo si hraješ moderátora Microsoft fora, máš na mě mail, napiš mi to do něj. Pokud já uznám za vhodné na něj odpovídat, odpovím Ti, ale pokus se nespamovat topici. Já o Tvoje rady jak profesní, tak i do života nestojím, takže můžeš jít cupovat svého syna, pokud máš tu potřebu.
  sobota 25. prosince 2010 23:11
 • Tak zkoušel jsem hotovou .adm šablonu (firefoxdefaults.adm). Naimportoval jsem si jí, nakonfiguroval a přiřadil do příslušné organizační jednotky a neaplikuje se. Neaplikuje se ani nakonfigurovaná default web site.
  pondělí 27. prosince 2010 9:17
 • Nejsem si teď jistý, jestli se šablona neaplikuje pouze na nově instalovaný FF z nakonfigurované policy.
  pondělí 27. prosince 2010 9:23
 • není to tím, že mi tam chybí msi?

  tady je nějaký sofistikovanější návod

  http://www.greghughes.net/rant/FirefoxMSIInstallersAndADMFilesForGroupPolicy.aspx

   

  pondělí 27. prosince 2010 9:28
 • Pane Školník já mám ten dojem, že si to nerozumí s českým firefoxem, zkoušel jste to aplikovat na českého firefoxe?
  pondělí 27. prosince 2010 9:52
 • Ja jsem to zkoušel před nějakou dobou. To už budou tak dva roky. Bohužel si nepamatuji, jakou jazykovou mutaci jsem použil.

  Taky může být problém s verzí FF. 

  pondělí 27. prosince 2010 10:12
 • tak to vypadá, že tady jsou kompatibilní verze pro FF (je tam i česká lokalizace)

  http://www.frontmotion.com/Firefox/download_firefox.htm

   

  jdu to zkusit

  pondělí 27. prosince 2010 10:53