locked
Bod obnovení RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím všechny. Mám Win XP Prof. SP3 OEM verze. Dva HDD. Měl jsem vytvořenou složku a v ní jsem měl soubory. Už jsem je nepotřeboval. Odstranil jsem je. Poté jsem vyčistil počítač pomocí programu CCleaner. Zkontroloval programem Spyware Terminátor. Vše OK. Následně jsem chtěl udělat defragmentaci na obou HDD. To se nepodařilo. Objevila se hláška, že nelze provést. Chtěl jsem dát Bod obnovení. Po zvolení data bodu obnovení, potvrzení a přesunu na další krok se po stisknutí tlačítka "Další" již nic nestalo. Počítač zdánlivě funguje bez problémů. Defragmentaci jsem provedl nakonec programem OODefrag Free. Ale stále nelze provést bod obnovení. Co s tím? Nefchci formátovat disk. Nemám Windows na CD.
  Prosím o radu. Mejl: mar.zak1@centrum.cz
  úterý 8. září 2009 8:22

Odpovědi

Všechny reakce

 • - Zacni kontrolou disku (pomoci chkdsk /f c: a chkdsk /f d: nebo pravomysi na disku - properties - tools - check now - zatrhi ze chces skebnovat a opravit). Budes muset restartnout, kontrola se provede pri pristim startu

  - podivej se do eventlogu (eventvwr.exe) na blizsi pricinu problemu s restore pointem/vss

  MP
  úterý 8. září 2009 8:45
  Moderátor
 • Dík za radu. To první ( chkdsk /f ) to zadávám do příkazového řádku, že? A to druhé (podivej se do eventlogu (eventvwr.exe) na blizsi pricinu problemu s restore pointem/vss), můžeš blíže specifikovat co bych měl hledat-jaký problém? Resp.jak poznám že je tam nějaký problém? Zas takový odborník na PC nejsem, promiň.
  úterý 8. září 2009 11:23
 • 1) ano
  2) podle barvy a data (vis preci kdy jsi delal/zkousel delat restore point). Zacni cervenymi hlaskami okolo zminovaneho data/casu

  MP
  úterý 8. září 2009 11:25
  Moderátor
 • Díky, momentálně jsem v práci. Až budu doma u svého PC, tak se doto pustím. Pokud Ti to nebude vadit napíši jak jsem dopadl, nebo čemu nerozumím nebo co mi nejde.
  Jseš jediný, kdo mi zatím na můj problém reagoval, odpověděl a poradil.
  Ještě jednou díky. Martin Ž.
  úterý 8. září 2009 12:36
 • v pohode, od toho je forum :)

  MP
  úterý 8. září 2009 12:40
  Moderátor
 • Ahoj, tak jsem doma a zkusil jsem to. Uvědomil jsem si, že tohle už jsem zkoušel včera a bez úspěchu. Když jsem udělal toto: pravou mysi na disku - properties(vlastnostiú - tools(nástroje) - check now(zkontrolovat)-kontrola disku Místní disk C(nebo D)- zatrhi ze chces skebnovat a opravit=Vyhledat a pokusit se obnovit chybné sektory), tak mi to hodí hlášku "Systém Windows nemohl dokončit kontrolu disku" se žlutým vykřičníkem. A teď se mi i dost často stává, že mi zatuhává na chvilku počítač. Nebo jako kdyby se kousala myš. A na Microsoftu-podpora a pomoc mi řekli, že od dubna se přestali zajímat o problémy s XP a mám se obrátit na diskusní fórum. Je to divný přístup.
  No nic. Co s tím?
  úterý 8. září 2009 16:15
 • Divny pristup to neni. Windows XP uz je 3 generace zastaraly (mame tu Win7 a Vista).

  Co ten eventvwr?

  MP
  úterý 8. září 2009 17:38
  Moderátor
 • No zadal jsem ten příkaz,vyskočilo na mě okno prohlížeče událostí a nevím co s tím dál. Jsou tam: Aplikace, Zabezpečení, Systém, Internet Explorer,Microsoft Office Diagnostics a Microsoft Office Session. V aplikacích je chyb jak máku, ale do historie to jde jen do 20.6.2009. Zabezpečení hlásí, že tomuto zobrazení neodpovídá žádná položka, Systém tam má taky pár chyb a to je vše. Aplikaci hlásí chybu Usenerv většinou, párkrát je tam Application Hang. Systém tam píše jako chybu většinou Service Control Manager (hlásí po rozkliknutí toto: Služba StarWind AE Service neuspela při spuštění v důsledku následující chyby:Systém nemůže nalézt uvedený soubor. Další informace získáte v Centru nápovědy a pomoc na a je tam link na web), někdy DCOM, cdrom (ale to po rozkliknutí hlásí že CDmechanika nemohla něco přečíst na CD, co jsem tam vkládal, System Error hlásí Kód chyby 1000007e, parametr1 c0000005, parametr2 805adacc, parametr3 bacf7bb4, parametr4 bacf78b0.Systém Windows se nemůže dotazovat na položku registru DllName pro {7B849a69-220F-451E-B3FE-2CB811AF94AE} a nebude načtena.  
  Příčinou je zřejm
  chybná registrace.-Tohle se zobrazí u chyby Aplikace Usenerv.Zablokovaná aplikace mmc.exe, verze 5.2.3790.4136, zablokovaný modul hungapp, verze 0.0.0.0, adresa bloku 0x00000000. Tohle je zase chyba v Aplikacích Application Hang.
  Pak je tam v Systému chyba W32Time a píše:Klient NTP zprostředkovatele časových údajů: Při vyhledávání DNS ručn nakonfigurovaného partnera time.windows.com,0x1 došlo k chyb. Klient NTP se pokusí o vyhledání pomocí služby DNS znovu za 15 minut. Chyba: Došlo k pokusu o operaci se soketem v okamžiku nedosažitelnosti hostitele. (0x80072751)
  pak je tam chyba v Systém DCOM a ta hlásí Služba DCOM zjistila chybu Služba neodpovdla na řídicí nebo zahajovací požadavek dostatečn včas. při pokusu o spuštní služby WSearch s argumenty za účelem spuštní serveru:{7D096C5F-AC08-4F1F-BEB7-5C22C517CE39}
  Další chyba v Systému je incdrm a stojí tam: Nelze nalézt popis ID události ( 7 ) ve zdroji ( incdrm ). Místní počítač možná nemá informace registru nebo soubory knihovny DLL se zprávami potřebné pro zobrazení zpráv ze vzdáleného počítače. K získání tohoto popisu můžete použít parametr /AUXSOURCE=flag. Další informace naleznete v nápovd. Součástí události jsou následující informace: \Device\MrwR00000001. To jsem ale instaloval Nera a byl tam soubor INCD, byl v Tray a já nevěděl co s ním a když jsem do mechaniky vložil CD, tak mi ho tento program naformátoval. Než jsem přišel na to co to je, zničil jsem 3 CD.
  Tak, víc druhů chyb tam není. Nevím proč se mi změnila velikost písma.
  Vyznáš ve v tom? Dá se z toho něco zjistit a sjednat náprava?
  Díky.
  úterý 8. září 2009 19:24
 • Klidne promaz vsechny typy udalosti.
  Pote dej vytvorit bod obnoveni
  Pote se podivej jake udalosti pribyly

  bude to mnohem prehlednejsi

  MP
  úterý 8. září 2009 19:35
  Moderátor
 • Prosím vysvětli jak a co mám udělat. Jak mám promazat všechny typy událostí? Mám každou chybovou hlášku v Prohlížeči událostí jednotlivě označit, poté na záložce Zobrazit vybrat možnost Filtr... Poté se mi objeví karta Aplikace vlastností a jsou tam záložky Obecné a Filtr. To jsi myslel? A co dál? Na každé té záložce kliknout na tlačítko Obnovit výchozí? Tohle máš na mysli?
  Jestli ano, tak to se jdu na to vyspat. Nezlobte že odepisuji se spožděním, ale někdy se mi počítač při psaní zprávy a přepínáním v Prohlížeči událostí na minutu dvě kousne, jako kdyby něco hledal nebo spouštěl nějakou aplikaci a já nemohu nic dělat, jen čekat až to skončí. To mi vadí moc.
  Jdu na kutě, pokud se nezlobíš. Pokračovat budu zítra, ale až potom, co mi sdělíš, cos měl na mysli.
  Zatím opravdu moc velké díky. Nechápu, kde se v lidech jako Ty berou tyhle znalosti. S úctou Ti děkuji za všechno, čemu jsi mě až dosud naučil. Když budeš pokračovat, tak se snad podaří na dálku opět zprovoznit můj počítač.
  Zítra budu netrpělivě očekávat nějakou zprávu od tebe.
  Zdraví Martin Ž.
  úterý 8. září 2009 20:38
 • Prave tlactitko na (napr. aplikacnim) logu, objevi se kontextove menu ve kterem je cca 4. polozka zezhora "clear log"

  MP
  středa 9. září 2009 5:26
  Moderátor
 • Ahoj po ránu. Jsem v Prohlížeči událostí. Nahoře je lišta: Soubor, Akce, Zobrazit, Nápověda. Pod tím lišta s ikonami. Pod ní dva stromy vedle sebe. Levý-Prohlížeč událostí a pod tím rozbaleno podsložky Aplikace, Zabezpečení, Systém, IE atd. Pak pravý kde je nadpis Prohlížeč událostí(místní) a pod tím strom stejný jako v levém okně. Když kliknu pravou myší na  Aplikace v pravém okně , mám v kontext menu tyto možnosti: Otevřít soubor protokolu, Uložit soubor protokolu jako, Nové zobrazení protokolu, Vymazat všechny události, Přejmenovat, Aktualizovat, Vlastnosti a Nápověda. To "clear log" je tedy asi "Vymazat všechny události"? Takže mám vymazat všechny události z Aplikací, Zabezpčení, Systému a pod?  
  středa 9. září 2009 5:45
 • Haló, je tam někde můj anděl spásy, rádce a pomocník? Odpoví někdo na moje dotazy?
  středa 9. září 2009 11:58
 • Ano. Pred odstranenim je muzes ulozit - ale nepotreboval jsi je az doted, asi je to zbytecne (Jedna se o historii zaznamu "tehdy a tehdy se stalo to a to", k behu systemu nejsou potreba)

  MP

  středa 9. září 2009 11:58
  Moderátor
 • Jasně, dík. Jsem teď v práci, mám tu PC a NTB tak jsem si to na obou zkoušel nanečisto než přijdu domů. Jsou to služební nástroje, takže kdyby došlo k nejhoršímu nic se neděje. Je zajímavé, že na PC se po provedení bodu obnovení počítač jakoby restartuje, kdežto NTB jede furt dále. Asi to bude někde v nastavení, nebo je to chyba? Nechci být chytřejší než náš IT. S ním jsem ten scůj soukromý problém zkoušel řešit a on řekl, ře by systém nainstaloval znovu. Ale já nmám k té OEM verzi CD. Proto se tak snažím to vyřešit tímto způsobem. Až přijdu domů pustím se do toho a pak dám vědět.
  Zatím moc dík. Ozvu se k večeru.
  středa 9. září 2009 12:38
 • Tak jsem tady zpátky. Nemám dobré zprávy. Odstranil jsem všechny hlášky v Prohlížeči událostí. Dal jsem vytvořit bod obnovení a napsalo mi to: "Nástroj Obnovení systému nemůže vytvořit bod obnovení. Restartujte počítač a spusťte nástroj Obnovení systému znovu." To jsem udělal a se stejným výsledkem. A teď co je v Prohlížeči událostí za chybové hlášky: kupodivu žádné červené ani zluté výstrahy. Všude vše čisto. Tak co s tím teď? Nerad bych slyšel, že musím provést přeinstalaci systému.
  Dá se dělat jiného?
  středa 9. září 2009 15:11
 • :(

  Vystoupit a nastoupit? Tedy pokud jsi jiz nedelal tak ve vlastnostech systemu v zalozce System Restore zaskrtni [x] Turn Off System Restore - Apply a pak opet povol odskrtnutim [ ] Turn Off System Restore  - OK


  MP
  středa 9. září 2009 18:28
  Moderátor
 • Tak to jsem udělal. Vymazal jsem všechny předchozí body obnovení, ale nový bod se mi stejně nepodařilo vytvořit. Co teď dál?
  středa 9. září 2009 19:43
 • Napadá Tě něco dalšího? Nedá se to přestavět-obnovit někde v BIOSu při startu počítače?
  čtvrtek 10. září 2009 11:18
 • kolik mas volneho mista na disku?

  MP
  čtvrtek 10. září 2009 11:21
  Moderátor
 • Mám dva. C, na něm je systém, ten má 150GB a volných je po odstranění té nešťastné složky se soubory 119GB. D, na něm jsou různé věci a programy, ten má taky 150GB a volných je něco kolem 90GB. Nevím přesně, teď u nej nesedím, ale nějak takhle si to pamatuji.
  čtvrtek 10. září 2009 12:20
 • Tohle mi napsal jeden člověk na fóru v JNP. Popisoval jsem tam svůj problém úplně na začátku, než jsem se dostal sem. Niko mi neporadil. Včera tam někdo napsal tohle. Až před chvílí jsem si to prohlédl.
  Je to kněčemu?
  v prve řadě se podívej jestli běží služba zodpovědná za spravnou funkci - shadow volume copy.
  Ted nevím co maš za system a nechce se mi se vracet ale vssadmin resize storage - nastavuješ velikost kolik si žerou body obnovy tam se mrkni taky.Spust cmd jako admin a zadej vssadmin List ShadowStorage.vvsadmin -help zadej jestli nechapeš o co jde
  Pokud ti neběží služba za toto zodopvědná - bod obnovy nevytvoříš tak nejdřív se mrkni do služeb jak si na tom.

  oooooooooo | 8. 9. 2009 15:55
  vssadmin zadej - u heplu sem se překlep
  čtvrtek 10. září 2009 12:25
 • - Pokud by byl problem se sluzbou Volume Shadow Copy byl by o tom s nejvetsi pravdepodobnosti zaznam v evenlogu:

  DCOM got error "The service cannot be started, either because it is disabled or because it has no enabled devices associated with it. " attempting to start the service VSS with arguments "" in order to run the server:
  {E579AB5F-1CC4-44B4-BED9-DE0991FF0623}
  
  For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.
  - Pokud jsi mazal vsechny body obnovy nemel by byt problem s mistem (to si muzes navic jednoduseji nastavit ve vlastnostech systemu v zalozce System Restore)

  nicmene opravdu neni od veci spustit v CMD.EXE okne prikazy

  vssadmin list shadows
  a
  sc query VSS

  treba se dockame nejake smysluplne hlasky

  Ovsem plna podpora stinovych kopii je az ve Viste, v XP je to zjednoduseno na systemove soubory, takze vyseuvedena odpoved z jineho fora je pro Win Vista a vyssi!

  MP
  čtvrtek 10. září 2009 12:33
  Moderátor
 • Takže do příkaz řádku napíšu CMD a v otevřeném černém okně napíší na místo blikajícího kurzoru "vssadmin list shadow" a potom co mi to vypíše hlášku napíši "sc query VSS" jo? Pak Ti napíši co to sdělilo. Někdy kvečeru.Mám toho teď moc a k inkriminovanému PC se dostanu později.
  Je mi trapné furt děkovat, ale fakt dík za všechno.
  čtvrtek 10. září 2009 13:22
 • Ano ale jak pisu, toto bylo primarne pro Win Vista.

  Na XP zkus zejmena:

  sc query srservice

  Dale se podivej zda mas (POZOR, JE SKRYTY!) na disku C:\ adresar "System Volume Information". Ve stavu v jakem mas pocitac bych se nebal jej smazat, predtim si k tomu ale budes muset pridelit prava!, vypnout ([x] turn off) system restore ve vlastnostech sytemu a presvedcit se ze NEBEZI sluzba System Restore.

  Take se podivej ze existuje soubor %windir%\system32\restore\Filelist.xml

  A posledni co me napada je spustit %windir%\system32\restore\srdiag.exe a pripadne nekde vystavit vystup z tohoto programu - soubor .cab ktery se vytvori

  MP
  čtvrtek 10. září 2009 13:29
  Moderátor
 • Mám problém a asi dost velký. Začalo to včera. Po zapnutí, resp. restartu se v tray liště objevila hláška o vypnuté firewall bráně Windows. Pak se sama zapla. V antiviru AVG byla vypnutá ochama e-mailu a nešla zapnout. Dnes po zapnutí počítače se v tray liště objevilo červené kolečko s hláškou, která je tam stále a nechce zmizet a to:Ouer computer is infected.Windows has detected spyware infection! It is recomended to use special antispyware tools to pervent data loss.Windows will now download and install the must up-to-date for you click here to protect your computer from spyware! Vykočil na mě Spywareterminátor a něco hledal, do toho AVG, celé červené. Pak se to nějak usadilo ale ta hláška je tam furt. Restaroval jsem počítač a po naběhnutí se objevila na obrazovce tato hláška: RUNDLL32.exe-Ch\bná bitová kopie. Aplikace nebo knihovna DLL C:\DOCUMEN~1\NETWOR~1\protect.dll není v systému.Porovnejte soubor s instalační disketou. Když to potvrdím OK tak se objeví druhá hláška: Chyba při načítání souboru C:\DOCUME~1\NETWOR~1\protect.dll%1 není platná aplikace typu Win32.
  Když spustím internet IE7, tak se mi jako hlavní stránka neustále objevuje Google, přestože tam bylo nastavené Centrum. V onlíbených zůstalo vše při starém, ale: Když chci něco na webu hledat, tak se mi vetšinou jakoby rozsype text a místo diakritiky jsou tam různí znaky a text je nečitelný. Taky nejde nic stáhnout. Odinstaloval jsem AVG a Spywareterminátor a chtěl je stáhnout znova, ale nejde to. Vyhazuje mi to prádnou obrazovku a nekdy mi tam najedou odkazy na různé antispywere a adware programy. Tohle píši z pracovního NTB.
  Teď jsem úplně v koncích!
   Zkusím ještě nainstalovat znova Spywareterminátora a AVG a spustit je. Ale nejprve je musím znovu stáhnout Spyware mám a jdu ho naistalovat. AVG se mi stahuje,mám pomalé vytáčení přes mobilní modem. Download je 14kB.
  Co teď?

  čtvrtek 10. září 2009 19:29
 • na 90% mas zavirovany pocitac.

  Zkus ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/cureit.exe (Dr Web jednorazovy skener) . Ma cca 16 MB.

  MP
  čtvrtek 10. září 2009 19:57
  Moderátor
 • Jasně, už to vím. Jak se to tam dostalo přes Antivir nevím. Nemíním to řešit. Ale je divné, že včera to ještě šlo, ale nedělal jsem kontrolu Spyware terminátorem. A dnes konec. Provádím několik kontrol Spywarem, teď jsem stáhnul AVG. Zkusím ho nainstalovat a spustit. Vadí ty hlášky o poškozené knihovně. Z toho mám obavy. Zkusím stáhnout ten Dr Web. On udělá co? Umí něco vyléčit, nebo jen napíše co je špatně, nebo kde je to špatně? Je to v CZ nebo EN? 
  čtvrtek 10. září 2009 20:41
 • Možná že jsme udělali chybu s tím odstraněním bodů obnovení. Teď se mi přes Spyware Terminátora podařilo asi zprovoznit tento program. A ještě jedna zajímavost. Když stahuješ AVG Free z Gigamanie, tak se zdánlivě stáhne, ale jen o velikosti asi 850kB, přestože má přes 65MB. Když to samé stahuješ odjinud, např.Sosej, tak se stáhne celý. A není to porvé, teď jsem si to uvědomil. Už jsem to v minulosti několikrát dělal a vždy to takhle dopadlo.
  čtvrtek 10. září 2009 21:02
 • DrWeb je asi ve 30 jazycich ktere prepina automaticky. Vcetne cestiny.

  Detekuje a leci. Tato verze zdarma ovsem samozrejme nema rezidentni ochranu - proste spustis oskenujes ctes reagujes (smazat/karatena...)

  MP
  pátek 11. září 2009 5:58
  Moderátor
 • Prosím pro tupce, co je rezidentní ochrana? Tu freeware antiviry nemají? Je vůbec možné ochránit počítač free antivirem, nebo to nemá cenu? A když ano, tak jaký free bys doporučil? Pokud jsem sledoval různé diskuze na toto téma, tak každý říká něco jiného a pravdy se nikdy nedobereš.
  Dá se někde sehnat placená verze DrWeb a co stojí?  (Jasně, stačí projet web, že jo?)A má to vůbec pro mě jako laika opodstatnění, budu s tím umět zacházet? A zachrání to něco, když se mi něco škodlivého do PC dostane?
  Martin Ž.
  pátek 11. září 2009 10:52
 • Resme nyni puvodni problem - nebo uz je vyresen?

  MP
  pátek 11. září 2009 11:03
  Moderátor
 • Vyřešen není, ale usoudil jsem, že s tím už nic na dálku s tvojí pomocí nesvedu. Začal jsem se pídit po někom, kdo udělá zazálohování a přeinstalaci systému. Když mám dva HDD, na jednom je systém a na druhém jen data (jasně, systém jsou taky jen data), může se infikovat i ten druhý HDD resp programy na něm? A jak to zjistím?
  Martin Ž.
  pátek 11. září 2009 11:22
 • Teď jsem zapnul počíta a hlásí to: AVG: Trojský kůň Generic 14.AKTH, C\Windows\system32\wisdstr.exe
  A ještě: AVG: Downloader.Zlob   C\systemVolume Information\restore{A0BD4DD4-CBC2-497E-949E-60B1B8CD8FE3}\RP4\A0000004.exe
  Tak co to znamená?
  Martin Ž.
  pátek 11. září 2009 13:12
 • ze mas zavirovany pocitac., co je na tom nejasne. Umisteni druheho vysvetluje problemy s system restore.

  Odviruj, na co cekas?!

  MP
  pátek 11. září 2009 13:14
  Moderátor
 • A jak, čím? Tím DrWeb? Ještě jsem ho nenainstaloval.
  Martin Ž.
  pátek 11. září 2009 13:55
 • Pokud ti to hlasi AVG tak AVGckem, ne?

  Pote projed DrWebem

  MP
  pátek 11. září 2009 13:58
  Moderátor
 • Jenže mě ten vir AVG odinstaloval. Měl jsem samozřejmě Free a napsalo mi to hlášku, že platnost licence AVG vypršela. A AVG zmizelo. Takže teď jedině DrWeb.
  Martin Ž.
  pátek 11. září 2009 14:02
 • TAK PROC SE PTAS KDYZ JE JEDINA MOZNOST?!

  MP
  pátek 11. září 2009 14:02
  Moderátor
 • Zatím zálohuji vše oč bych nechtěl přijít. Za chvíli to budu mít a nainstaluji DrWeb.
  Martin Ž.
  pátek 11. září 2009 14:17
 • DrWeb se v podstate neinstaluje. Proste se spusti!

  MP
  pátek 11. září 2009 14:18
  Moderátor
 • Aha, já jsem ho právě zkoušel instalovat a ono se furt nic nedělo. A jak tedy funguje. Dám dvojklik a čekám?
  Promiň že jsem tak dlouho neodpovídal, měli jsme nečekanou návštěvu.
  Martin Ž.
  pátek 11. září 2009 17:16
 • Spustis program, vyberes START, potvrdis expresni skenovani, jdes uvarit kafe ... pridas mleko, cukr, nechas trochu vychladnout, pijes pomalu aby ses nespalil.

  Mezitim prubezne zkontrolujes prubeh skebnovani a odpovidas na dotazy co s viry.

  Pote spustis kompletni skenovani

  Neboj se toho. Cist snad umis. Vse je cesky.

  MP

  pátek 11. září 2009 17:25
  Moderátor
 • A jak dlouho mám čekat, než se po program spustí? Čekal jsem několik minut a nic. Kafe nepiju, čaj jsem měl ráno, pivo jsem dopil před chvílí a slivovice dochází, musím si jí šetřit. A burčák teď pijou akorát násoskové. Nuž dobrá, skusím to ještě jednou. Jdu na to.
  Martin Ž.
  pátek 11. září 2009 17:49
 • cca 1 sekundu?

  Pokud mas ale SILNE zavirovany pocitac pak viry mohou celkem uspesne branit spusteni AVir programu

  MP
  pátek 11. září 2009 17:53
  Moderátor
 • Tak asi budu mít silně zavirovaný počítač. Zkusím to teď naroubovat na NTB ze kterého píši a uvidíme.
  Martin Ž.
  pátek 11. září 2009 18:43
 • Ahoj, když to projížděl DrWeb, tak když na něco narazil, tak se ptal co s tím, léčit, odstranit atd. Vždy jsem dal léčit. U něčeho pak napsal, tuším, že vyléčeno, u něčeho že nevyléčeno odstraněno, nejde odstranit, atd., všechny ty hlášky si nepamatuji. Pak jsem v počítači na něco koukal a našel jsem pod C\Documents and settings\moje jméno\ složku DrWeb. Když jsem jí otevřel, byly tam dva subory. Jeden se jmenuje Quarantine (to bude asi karanténa) a když ho otevřu, jsou tam soubory (teď to popíši velmi laicky, nevím jak se těm souborům, resp.jejich ikonám říká) které mají různý tvar. Dvě ozubená kolečka, jedno zelené druhé okrové, pak ikona kde v bílém poli je obdélníček v něm nahoře modrá lišta a pod tím ve třech sloupcích dvě řady ikonek. (Jestli tohle čte někdo další, tak se asi musí potrhat smíchy.), a pak je tam ten druhý soubor a to je normální texťák. Má 45 996kB (přepočtem tedy asi 44,92MB) a je to určitě výpis hlášení. (Toto je jeden z nich: [Virová databáze] C:\DOCUME~1\KMARTI~1\LOCALS~1\Temp\RarSFX0\099c15bf - 19303 virů v databázi) Tahle virová databáze je hned na začátku je jí tam spousty a končí tímto řádkem: [Sebeobrana] C:\DOCUME~1\KMARTI~1\LOCALS~1\Temp\RarSFX0\7ljz6XP.exe. Pak výpis pokračuje dál a to tímto: Testuje se paměť: System:4 - Ano. Atd. A všude za každým je nakonci to "Ano" To znaméná, že vše ostatní aje asi vpořádku.
  No a co teď dál? Restartovat PC?
  Co se stalo s těmi nakaženými a vyléčenými, odstraněnými a neodstraněnými soubory?
  Jak jsem psal minule, tohle píši na NTB, protože na PC se na webu po připojení a vyhledání téhle stránky nikam nedostanu. Dá mi to vyhledávač Googlu a ve vyhledávací liště jsou písmena a těm s diakritikou jsou přiřazeny znaky z anglické klávesnice, takže se nikam nedostanu. Všechny tyhle výpisy překopírovávám na flashku a přetahuji do tohoto NTB. Proto to někdy tak dlouho trvá. Ale to jsem odbočil.
  Vraťme se k problému, co dál- viz konec prvního odstavce.
  Martin Ž.
  sobota 12. září 2009 5:27
 • Ohlásíš se ještě? Poradíš dál co s tím co jsem popsal výše? Dal jsem Restart a po naběhnutí mi to ukázalo že je tam vir stále. Co dál, dá se to odstranit ještě něčím nebo je to na přeinstalaci systému? Zkus se mnou ještě chvíli ztrácet čas a komunikovat.
  Díky Martin Ž.
  neděle 13. září 2009 17:58
 • Osobne bych odviroval zavirovany disk.system bud:
  - v jinem pocitaci
  - z PE media

  MP
  neděle 13. září 2009 18:33
  Moderátor
 • Promiň, ale vysvětli a popiš co tím myslíš a jak to udělat?
  Martin Ž.
  neděle 13. září 2009 20:12