locked
HV30 RRS feed

 • Dotaz

 • Mám Win7 Pro 64. Při připojení videokamery Canon HV30 přes 1394 ji systém vůbec nevidí. Ví někdo, v čem je problém?
  neděle 13. února 2011 11:34

Odpovědi

 • Našel jsem tu kameru Sony DCR-HC1000E. Po připojení k notebooku ji systém našel, ale device manager neukázal. Po chvíli bádání jsem přišel na to, že je IEEE slot spřažen s čtečkou SC/SD, na kterou jsem neměl ovladače. Po jejich doinstalování se kamera korektně ukázala v DevMgr. Hmmm.

  Po přečtení celého vlákna mě to zkrátka dovádí k HW problému (není záznam v event logu, nic se neděje). Jak už psali kolegové přede mnou, dokud neotestujete počítač s jiným IEEE zařízením, aby se vyloučil možný problém tam, můžeme se hádat donekonečna, kde je vlastně chyba :).

  Tímto vlákno pokládám za vyřešené, dokud počítač neotestujete na HW závadu. Pokud jste z Prahy (nebo jste mobilní), nabízím vám možnost dorazit za mnou do Microsoftu a vyzkoušet jinou IEEE kameru.

  KFL


  TechNet Blog | MSTV | TechNet Flash | Facebook | Twitter
  čtvrtek 17. února 2011 9:18
 • Odpovím za pana HV30, protože jsem to s ním na jaře zkoušel řešit ještě po mailu.

  Problém byl vyřešen reklamací počítače u prodejce a výměně IEEE HW. Poté už kamera fungovala, pokud si dobře vzpomínám.


  Microsoft ČR | TechNet Blog | TechNet Flash | Facebook | Twitter
  pondělí 24. října 2011 8:26
 • Z toho co pisete mam duvod se domnivat, ze jste nepochopil dobre minene rady.

  V prodejne aut koupite cele auto a ne auto bez kol, protoze je jinde sezenete levneji. Stejne tak, pokud si do auta nechate namontovat nejake zarizeni, jehoz montaz narusi funkcnost auta, tak vam prodejce auta muze odmitnout pripadnou reklamaci, protoze z jeho hlediska doslo k velkemu zasahu.

  Stejne tak ve stavebnictvi je lepsi mit jednu firmu, ktera prace "zastresuje" a nezavisly dozor, ktery stavbu hlida.

  Jinymi slovy to byla dobre minena rada a ne alibismus. Vy jste Microsoftu NAPROSTO NIC neprokazal. Jsou to plana tvrzeni, ktera opirate o skutecnost, ze vam nefunguje kombinace dvou zarizeni, ktere jste v dobre vire povazoval za kompatibilni, a navic sva tvrzeni podpirate tim co nekdo na webu v obecen, de facto anonymni diskusi, tvrdi.

  V diskusni skupine je rada lidi, kteri maji velke zkusenosti, ale radit tady je stejne jako kdyz by mel doktor lecit, aniz by videl pacienta a aniz by mel v ruce verohodne vysledky z laboratore. Muzeme vas navest stejnym smerem, jako kdybychom meli problem sami resit. Vidim tu snahu pomoci a ne se vyvleci z problemu.

  Ze zakona ma vest vas postup pres prodejce pocitace, pokud jste koupil pocitac i s nainstalovanym operacnim systemem. Pokud mate nejaky problem s prodejcem, musite to resit pres COI popripade pres soud. Muzete si take nekoho k pocitaci pozvat, aby problem vyresil na miste, v tom pripade ale ztracite zaruky, ktere vam mohl dat prodejce.

  Rada je na vas, abyste vstoupil do jednani s prodejcem. Ja uz v tomto okamziku mohu tezko necim prispet do tohoto vlakna, pokud nebude k dispozici zpetna vazna od prodejce.

  S pozdravem

  Milos Puchta

   

   

  středa 16. února 2011 9:57

Všechny reakce

 • JAk se problem projevuje? Kamera neni videt v device manageru ani po jejim pripojeni nepribyde zaznam v eventlogu?

  MP

  neděle 13. února 2011 12:08
 • V menu : "Ovládací panely - Hardware a zvuk - zařízení a tiskárny", tam není vidět. Pokud spustím "Přidat zařízení" nenajde se nic, ačkoliv kamera je zapnutá a kabel 1394 je připojen. Jak se dostanu do "eventlogu" ?
  neděle 13. února 2011 12:28
 • Nemyslim zarizeni a tiskarny. Myslim device manager (spravce zarizeni). Tzn. spust:

  eventvwr.exe
  devmgmt.msc

  MP

  neděle 13. února 2011 12:40
 • Ve "Správci zařízení" v sekci "Zařízení pro zpracování obrázků" je jen webkamewra. Jinak tam nikde HV30 není.

  V "Prohlížeči událostí", který jsem spustil se neorientuji, bohužel.

  neděle 13. února 2011 12:48
 • A podporu u Canonu jste už zkoušel?
  TechNet Blog | MSTV | TechNet Flash | Facebook | Twitter
  pondělí 14. února 2011 9:43
 • Ano i na Canon podporu jsem psal, zatím se však nevyjádřili.
  pondělí 14. února 2011 10:17
 • 1. Na webu Canonu maji salamounske sdeleni:

  No drivers are available for this selection. This operating system may not require a driver or, in the case of older operating systems, may no longer be supported.
  2. To ze neodpovidaji je mozna dane mnozstvim problemy, nebo je podmineno zaregistrovanim kamery
  3. FireWire na PC jsem zkousel s jinym zarizenim? Pokud ne, muze byt problem s PC, s kabelem nebo s kamerou (konfigurace nebo zavada)
  S pozdravem
  Milos Puchta
  pondělí 14. února 2011 11:24
 • Z Canon podpory již odpovídají, ale zatím ty odpovědi nemají žádný výsledek, teprve se seznamují s problémem. Kameru mám samozřejmě registrovanou. Vyzkoušel jsem i druhý kabel, vše stejné. Na druhém PC s WinXP Pro to vše funguje bezvadně. Jiné zařízení s IEEE1394 bohužel nevlastním. Všechny kontroly driverů, které jsem provedl byly v pořádku, žádný konflikt není hlášen. Ale kamera stále v PC není vidět. Dle tabulky kompatibility(Canon i Microsoft) je však HV30 plně kompatibilní s Win7-64.
  pondělí 14. února 2011 11:49
 • V device manageru je tedy firewire radic videt a neni v chybe?

  MP

  P.S. SW typu "Windows 7 Manager"  ... hlavne podovne vifikundace nenech nc "opravovat"

  pondělí 14. února 2011 15:33
 • Ve Správci zařízení je vše v pořádku, žádný vykřičník či otazník. Hostitelský řadič OHCI 1394 mě píše :"Toto zařízení pracuje správně.". Je použit soubor 1394ohci.sys, verze 6.1.7600.16385.
  pondělí 14. února 2011 15:48
 • Nicmene pokuz zmenis zobrazeni na "devices by connection" tak pod 1394 radicem uz nic neni?!

  Nemas nejakou jinou firewire periferii (disk a pod) k otestovani?

  MP

  pondělí 14. února 2011 16:16
 • Bohužel, jak jsem již psal, jiné zařízení s IEEE1394 nevlastním. Ve WiN XP je vše OK, tady ne. Řadič IEEE1394 je v pohodě, ale kamera není. Nehlásí nijaké závady. Od Canonu podpory mám jediné, že se budou radit. To jsou  ty Win7 tak "blbé" ? To mě tedy dost mrzí.  V druhém (a dalších) PC je všude WinXP Pro v naprosté pohodě. Proč jsem tedy šel "nahoru", ptám se pánů od Microsoftu !! Vrátíte mě moje investice a budete se stydět ? Že to, co bylo normální, tady je pryč ? Proč jsem tedy upgradoval? A platil ? Není "Podpoře Win7" trošku hanba? Mě by bylo moc !! Mám nejnovější PC, mám kompatibilní videokameru, co byste ještě chtěli ? Na starých WIN XP jede vše v pohodě, tady NIC . Už jsem skutečně rozčílen ! Jsem na oficiálních stránkách Microsoft  a podpora, tedy rada jak z jejich louže, NIC !!! 
  pondělí 14. února 2011 21:40
 • Prosim nerozciluj se, jak vidis snazime se ti zde pomoci. Take si vsimni ze tyto stranky jsou do znacne miry komunitni, napr. ja vubec nejsem zamestnancem firmy Microsoft.

  Dle http://www.microsoft.com/Windows/compatibility/windows-7/en-us/Details.aspx?type=Hardware&p=Canon%20VIXIA%20HV30%2010x%20HDV%20Camcorder&v=Canon&uid=2680B001&l=en-US&pf=0&pi=9&c=Cameras%20%26%20Photo&sc=Camcorders&os=32-bit je kamera Win7 kompatibilni.

  Jaky mas PRESNE firewire radic? Je to karta nebo je integrovan na motherboardu?

  MP

  pondělí 14. února 2011 22:26
 • Míro, já ti děkuji, ale pochop, že že jsem trošku právoplatně rozčilen. Kamera HV30 je dle dvou tabulek (Microsoft i Canon) plně kompatibilní s Win7 64. Už jsem tady psal, mám nejnovější  PC s Core i7-950, MB ASUS Sabertooh X58, 6GB RAM atd. Na MB je integrován řadič IEEE1394 (no nemyslím si, že by ASUS na tak prestižní desce dal něco "mimo mísu"). V mých dalších PC jsou všude WIN XP, buď Pro či Home, MB buď ASUS či Gigabyte, všude jsou integrované řadiče IEEE1394 a HLAVNĚ, všude to funguje. I na noťasu ACER Extensa 5620G, tam ani nevím co ten port IEEE1394 obsluhuje.

  Tedy chyba NENÍ na mé straně !!

  A nemyslím si (jsem o tom docela přesvědčen), že by byla na straně MB. Ta chyba (i dle čtení různých fór na Netu) je na straně MS, tedy bohužel!

  Dle specifikací MB (např. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=82635) je plně kompatibilní s Win7.

  Mnoho lidiček je stále přesvědčeno, že JEDINĚ řadiče 1394 TI jsou ty pravé. Za ta léta, co je využívám mohu konstatovat, že VŮBEC NEVNÍMÁM KDO JE VYROBIL" !

  Před touto kamerou Canon HV 30 jsem používal profesionální Panasoniv NV DX-100, vše samozřejmě v pohodě (ještě i na W98-s2), atd.

  Je OSTUDOU (!!!!!) Microsoftu, že dá na trh výrobek, který je VADNÝ. Toť je faktem, ať jsi nebo nejsi ...

  Já jsem uživatelem, obracím se všude, kam jen mohu, abych tenhle "průšvih MS" nějak vyřešil.

  Snažím se tě chápat, i ty se snažíš, ale není to hlavně jejich průšvich ? Proč se MS k tomuhle problému zatím vůbec nevyjádří ?

  Psal jsem i na jejich ofiko stránky, co si myslíš, NIC !

  I ten Canon se "trošku snaží", MS dělá "mrtvého brouka" !

  Výsledek - mám nejnovější PC, nejnovější systém a NIC ! Budu se tedy muset vrátit zpět, do nostalgična, abych mohl pracovat.

  Já se tou kamerou a tím okolo docela živím, což je v tom světě MS asi úplně blbostí.

  Heslo KUP SI, ale od nás nic nečekej, to já si tedy dovolit nemůžu.

  Jen pro opakování, nežli jsem si to nové vše pořídil, VŠE jsem konzultoval, že VŠE JE KOMPATIBILNÍ !

  Výsledek - bohužel hrůza !

  Namísto práce u nového PC ležím v Netu na pod.

  Ale i tak Tobě a všem ostatním děkuji (a to skutečně MOC), snad mě pomůžete, narozdíl od naprosto neschopného globálního MS !

  pondělí 14. února 2011 23:11
 • Zatim jste nevyloucil problem s pocitacem. Az otestujete hardware s jinym zarizenim FireWire a toto zarizeni nebude take fungovat, tak muzete usuzovat, ze neco neni v poradku s OS. Muze to byt i takova "drobnost", ze ne vsechny konektory na pocitaci jsou pripojene k zakladni desce. Sorry, ale vzhledem k tomu, ze ten pocitac pred sebou nemam, mohu se domnivat cokoliv, i kdyz to vypada jako naprosto idiotsky napad. Ja jsem se s tim setkal.

  S pozdravem

  Milos Puchta

  úterý 15. února 2011 6:50
 • Diky, Milosi, to jsem tazateli jiz navrhoval ale pry zadnou jinou FW periferii nema.

  Jeste me napada: BIOS je aktualni? Prilis stare a prilis nove MB nebyvaji nejlepsimi Win7 kamarady.

  MP

  úterý 15. února 2011 8:42
 • BIOS na desce je samozřejmě aktuální, celý počítač byl sestaven v prosinci roku 2010. Konektor IEEE1394 je součástí MB, takže je jistě připojen. MB je ASUS SABERTOOH X58 viz. např. http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/zakladni-desky/ddworld-exkluzivne-test-asus-sabertooth-x58-ultimatni-sila-technologie-pro-kazdeho.html , http://www.diit.cz/clanek/asus-uvadi-desku-sabertooth-x58-s-keramickym-povrchem/36843/).

  Ale na Netu je těchto a podobných problémů celá řada viz např.(http://www.audiozone.cz/pc/firewire-radic-pod-win7-64bit-t12515.html, http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/w7itprohardware/thread/65cb7a25-2a84-4875-aa27-b084537e8da1/, http://forums.serif.com/showthread.php?t=82964) atd.

  Takže v tom bohužel nejedu sám, je to problém, který vznikl někde v MS.

  Už jsem samozřejmě zkoušel vybrat i ten Legacy řadič, stále NIC.

  úterý 15. února 2011 9:08
 • Tzn. BIOS je 0802?

  Pokud jsi presvedcen ze je chyba ve Windows (je mozne ze tvuj radic neni kompatibilni s generickym ovladacem dodavanym s OS) vyzadej si aktualizovany ovladac od Asusu.

  MP

  úterý 15. února 2011 9:14
 • Mirku, mne ten test HW pripadl dulezity...

  Prohlizel jsem popisy k BIOSum a zda se, ze o problemu s FireWire jeste nema BIOS tuseni.

  Pokud vidim mozny problem (krome HW), tak to muze byt v tom, ze hned po instalaci cisteho OS nebyl nainstalovany chipset. Takze otazka zni: Byl chipset nainstalovany hned po ciste instalaci?

  Na strankach Asusu pisi, ze budou happy, kdyz je zakaznici nakontaktuji. Je tu ceska filialka s parametry: +420-596-766-888 (08:00-17:00, Mon.~Fri.)

  S pozdravem

  Milos Puchta

  úterý 15. února 2011 10:58
 • Soft pro chipset je pomerne novy:

  Intel(R) Chipset Software Installation Utility V9.1.1.1025
   for 32/64bit Windows XP & Windows Vista & Windows 7.(WHQL) 
   File Size  5.74 (MBytes) 2010/02/02 update

  S pozdravem

  Milos Puchta

  úterý 15. února 2011 15:44
 • BIOS na mém MB je American Megatrends Inc. v.0603 z 29.10.2010.
  úterý 15. února 2011 17:07
 • K dotazu ohledně instalace. Celý počítač mě sestavovala firma CZC, tedy CzechComputer v Příbrami (vypadá přibližně takto : http://www.czechcomputer.cz/view_user_list.jsp?id=K1011151417469892321292322279760 - byly ještě detailní změny).
  úterý 15. února 2011 17:11
 • Ještě bych klidně dodal - Miloš píše :" Sorry, ale vzhledem k tomu, ze ten pocitac pred sebou nemam, mohu se domnivat cokoliv, i kdyz to vypada jako naprosto idiotsky napad. Ja jsem se s tim setkal.". Pokud by to bylo od věci, sednu na vlak, počítač zabalím a pojedu skoro kamkoliv, chci vyřešit problém. To je podstatou. Já na to řešení nemám, to je fakt, který klidně přiznám. 
  úterý 15. února 2011 17:38
 • Pokud jstel kupoval pocitac v Czech Computer v Praze a v prazske pobocce odmitaji pomoci, tak udelejte to, co ja a zavolejte rovnou majiteli a ten si je srovna. (Jeste "priznivejsi" situace by byla, kdyby i kamera byla koupena pres CZC). U dodavatele HW mohou udelat to, co nemuzete Vy. Otestuji a predvedou FireWire port s dalsimi zarizenimi. Muzete argumentovat i tim, ze je kamera na compatibility listu (Vlastni nazor na MS k tomu nesdelujte ;-) , nebylo by to moc  takticke.) Z meho pohledu nebyl pocitac dodan zcela funkcni a mate narok na reklamaci, nebot pocitac neni zcela funkcni.

  Paralelne bych podrazdil zastoupeni Asusu, maji svuj kanal na reseni takovych pripadu. Pokud nehlidaji jen pocty prodanych kusu pocitacu, mohli by pomoci.

  Teprve jako treti krok bych videl komunikaci s MS. Tam by bylo dobre se zeptat, jakou verohodnost na compatibility list a jake maji doporuceni vedouci k funkcnimu stavu.

  S pozdravem

  Milos Puchta

   

  úterý 15. února 2011 18:10
 • Díky Miloši, tohle je také cesta. možná že skutečně k výsledku vedoucí !
  úterý 15. února 2011 18:24
 • Nový poznatek ! Úplně jsem zapoměl, že vlastním ještě i starší DV videokameru Panasonic DX-100, která taktéž komunikuje přes IEEE1394. Takže jsem ji připojil a výsledek NIC, port nekomunikuje ani s ní. Bohužel.

  CZC jsem již kontaktoval, uvidíme jak se vyjádří.

  CANON. MS i ASUS zatím svorně mlčí.

  úterý 15. února 2011 19:35
 • Idealni by bylo pripojit jeste nejake mass storege zarizeni

  MP

  úterý 15. února 2011 19:39
 • Bohužel, krom mtěch dvou videokamer už skutečně nic jiného na IEEE1394 nevlastním.

  úterý 15. února 2011 19:44
 • Myslim si, ze test se 2 zarizenimi staci. Ted je na rade CZC.

  S pozdravem,

  Milos Puchta

  úterý 15. února 2011 20:01
 • Ano, souhlasím s tím, že když dvě zařízení nefungují, mělo by to stačit na to, že je někde chyba. Uvidím, co s tím udělá CZC, ale co si počnu já, to je ve hvězdách.

  Dle diskuzí na celém Netu je tahle chyba asi stálicí Win7-64. Co s tím tedy provede slavný MS ? Tam je ta hlavní otázka. I CZC je jen konzument jejich OS a montážní dílna. Pokud se k tomuhle problému nepostaví čelem sám MS nezbudou nám uživatelům jenom oči pro pláč. A návrat k již zavrhovanému, ale plně funkčnímu WinXP !

  A to je skutečně špatné a pro MS veliká ostuda !

  Myslel jsem si, že tady najdu pomoc, doufal jsem, že tady budou lidé, kteří jsou na tom dalece lépe, nežli já, pouhý uživatel (který se sice snaží se někam kouknout, ale ve vnitřnostech PC stále pouhým amatérem). Takže náhled, že teď je na řadě CZC je pro mne velkým zklamáním. Co tam udělají, pokud je chyba v OS ? Změní jej ? A že je to problém nejen můj, to už jsem tady komentoval příklady z bohatých diskuzí na Netu.

  úterý 15. února 2011 21:45
 • Osobne to vidim takto: mas HW ktery neni kompatibilni s generickym ovladacem dodavanym s OS. Mas minimalne 2 moznosti: vymenit HW, pozadovat na dodavateli hardware ktery deklaruje Win7 kompatibilitu dodani funkcniho ovladace.

  Mimochodem ohledne firewire se toho od XP opravdu zmenilo hodne, i mne je lito ze Microsoft upustil od podpori FW siti ... ale na druhou stranu kolik promile uzivatelu to postrada?

  MP

  úterý 15. února 2011 22:04
 • Bohužel Míro nemáš pravdu.

  Mám Canon HV30 která je dle tabulek kompatibility (jak na stránkách Canon tak i u slavného MS) PLNĚ kompatibilní s Win7-64. Toť je faktem. Tohle mám potvrzeno.

  A to že MS změnilo přístup na IEEE1394 je spíše ostudou nežli chválou. I nové USB je vždy kompatibilní s předchozími verzemi. Pro nové přináší nové, těm jiným chodí to, co jim chodilo i v minulosti.

  A takhle by to mělo být vždy.

  Když chtějí výrobci grafik vybavit své karty novými výstupy s novými vlastnostmi, vyrobí (a předem dohodnou) jiný výstup - D-Sub - DVI - HDMI - DisplayPort. A nepletou veřejnost tím, že je to sice IEEE1394 ale má zcela jiné a nekompatibilní vlastnosti.

  A jak sám říkáš, požadovat na dodavateli, který deklaruje kompatibilitu (tedy MS) aby ta kompatibilita skutečně byla (viz http://www.microsoft.com/windows/compatibility/windows-7/en-us/Details.aspx?type=Hardware&p=Canon%20VIXIA%20HV30%2010x%20HDV%20Camcorder&v=Canon&uid=2680B001&l=en-US&pf=1&pi=4&c=Cameras%20%26%20Photo&sc=Camcorders&os=64-bit) tedy :  Canon VIXIA HV30 10x HDV Camcorder - 

  This product installs automatically without extra software.

  úterý 15. února 2011 22:30
 • Ano, mas OS a kameru ktera je deklarovana jako Win7 kompatibilni na strankach MS. A co zbytek? Radic, MB/chipset resp. jejich kompatibilita? Myslim ze pokud ti dodal dodavatel HW jako Win7 kompatibilni mel by ses opravdu obratit na dodavatele.

  MP

  úterý 15. února 2011 22:35
 • Ano, vše je kompatibilní (http://www.microsoft.com/windows/compatibility/windows-7/en-us/Details.aspx?type=Hardware&p=ASUS%20SaberTooth%20X58%20Motherboard&v=ASUS&uid=&l=en-US&pf=0&pi=1&s=motherboard%20ASUS%20Sabewrtooth%20x58&os=64-bit)

  tedy  ASUS SABERTOOTH X58 Motherboard - Compatible - No action required - This product installs automatically without extra software.

  Tedy dodavatel mě dodal celý HW plně kompatibilní s OS Win7-64! Toť faktem. Ale tuhle kompatibilitu jsem si samozřejmě ověřoval ještě před konstrukcí tohoto PC!

  úterý 15. února 2011 23:11
 • Ja  chapu rozhorceni. Velka investice a zarizeni neni funkcni! Je opravdu zbytecne ted badat nad tom, zda MS je, nebo neni na vine. Pro Vas je partnerem CZC, protoze od nej mate zarizeni. Az budete priste kupovat podobne zarizeni, budete postupovat jinak. Budete kupovat cely system, pocitac a kameru dohromady. Pak uz nebude moci CZC namitat vubec nic.

  Mirek Pragl ma pravdu v tvrzeni o prilis starem a prilis novem HW. Navzdory vsem kompatibilitam je tento vyber vzdy rizikovym. A neplati to jen o Windows. Potvrdi to i ti, kteri pracuji dlouhodobe s jinymi operacnimi systemy.

  Jsem zvedavy, jak jste poridil v CZC. Dej nam vedet.

  S pozdravem

  Milos Puchta

  středa 16. února 2011 6:35
 • Miloši,

  to co tady říkáš, je hluboký omyl.

  Kdyby to takhle třeba fungovalo v automobilovém průmyslu, musel bych si už dopředu objednat všechny pneumatiky, letní či zimní, dopředu, hned při koupi vozu. Taktéž benzín či naftu. I gumičky do stíračů a náplně.

  Proto už desítky let na světě funguje něco, čemu se tedy říká standardizace, čili kompatibilita.

  A já jsem na tomhle fóru hledal pomoc od těch zkušenějších. Výsledkem je zklamání. Nikoliv to, co jsem si myslel, že se budeme společně zamýšlet nad tímto problémem (a mnoha jinými) a jeho řešením. Že vy , zkušenější mě budete radit a vyzývat k ještě dalším zkouškám a možnostem. Že mě budete, jakožto zkušenější pomáhat, ale společným cílem, že bude vyřešení problému.

  Chápu, že se do OS vloudila chybička, to je množné. Od toho i MS přizává a rozesílá opravné balíčky, teď se např. připravuje ten SP1 pro Win7.

  Ale čekat, že to vyřeší CZC, to je alibismus. A to jsem si vskutku nenyslel, že na fóru, kteréžto je ještě i zaštítěno MS (jsme na jeho stránkách) se mě nedostane pomoci, tedy alespoň pokus o ni.

  středa 16. února 2011 7:35
 • Z toho co pisete mam duvod se domnivat, ze jste nepochopil dobre minene rady.

  V prodejne aut koupite cele auto a ne auto bez kol, protoze je jinde sezenete levneji. Stejne tak, pokud si do auta nechate namontovat nejake zarizeni, jehoz montaz narusi funkcnost auta, tak vam prodejce auta muze odmitnout pripadnou reklamaci, protoze z jeho hlediska doslo k velkemu zasahu.

  Stejne tak ve stavebnictvi je lepsi mit jednu firmu, ktera prace "zastresuje" a nezavisly dozor, ktery stavbu hlida.

  Jinymi slovy to byla dobre minena rada a ne alibismus. Vy jste Microsoftu NAPROSTO NIC neprokazal. Jsou to plana tvrzeni, ktera opirate o skutecnost, ze vam nefunguje kombinace dvou zarizeni, ktere jste v dobre vire povazoval za kompatibilni, a navic sva tvrzeni podpirate tim co nekdo na webu v obecen, de facto anonymni diskusi, tvrdi.

  V diskusni skupine je rada lidi, kteri maji velke zkusenosti, ale radit tady je stejne jako kdyz by mel doktor lecit, aniz by videl pacienta a aniz by mel v ruce verohodne vysledky z laboratore. Muzeme vas navest stejnym smerem, jako kdybychom meli problem sami resit. Vidim tu snahu pomoci a ne se vyvleci z problemu.

  Ze zakona ma vest vas postup pres prodejce pocitace, pokud jste koupil pocitac i s nainstalovanym operacnim systemem. Pokud mate nejaky problem s prodejcem, musite to resit pres COI popripade pres soud. Muzete si take nekoho k pocitaci pozvat, aby problem vyresil na miste, v tom pripade ale ztracite zaruky, ktere vam mohl dat prodejce.

  Rada je na vas, abyste vstoupil do jednani s prodejcem. Ja uz v tomto okamziku mohu tezko necim prispet do tohoto vlakna, pokud nebude k dispozici zpetna vazna od prodejce.

  S pozdravem

  Milos Puchta

   

   

  středa 16. února 2011 9:57
 • Jsem samozřejmě v kontaktu s prodejcem, tedy CZC. Zrovna tak i s Canonem.

  I tam hledají řešení. A já na jejich vyjádření netrpělivě čekám.

  středa 16. února 2011 10:05
 • Dobrý den,

  vidím, že se problém nehýbe :(, leč můžete zkusit tento postup (bez záruky). Klíč si raději předtím odzálohujte :).

  • Najděte v registrech klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{6BDD1FC1-810F- 11D0-BEC7-08002BE2092F}\ ControllerInstance. Může obsahovat nějakou hodnotu, např. 0000.
  • Vytvořte v něm nový DWORD 32-bit záznam, pojmenujte ho EnumerateInactiveLink.
  • Hodnotu nastavte na 1.

  A dejte vědět, zda to zafungovalo. Více viz http://support.microsoft.com/kb/927827.

  Díky,
  KFL


  TechNet Blog | MSTV | TechNet Flash | Facebook | Twitter
  středa 16. února 2011 12:58
 • Díky za tip, teď se jenom musím naučit zazálohovat registr a jdu to vyzkoušet.

  středa 16. února 2011 15:27
 • Vytvor si bod obnovy, tim "ozalohujes" de fakto vse

  MP

  středa 16. února 2011 16:04
 • Buď bod obnovy, jak píše Mirek, anebo vyexportovat ten klíč v registrech - right click na daný klíč a export, uložit. V případě "havárie" jde double-clickem vrátit za pomoci uloženého souboru původní hodnota.

  KFL


  TechNet Blog | MSTV | TechNet Flash | Facebook | Twitter
  středa 16. února 2011 16:30
 • Díky oběma, budu se tedy snažit. Bod obnovy umí např. Win7 Manager. Jiným SW to (bohužel) neumím. Bude to OK? Já doufám. Pak půjdu "NA VĚC" !
  středa 16. února 2011 16:58
 • Bod obnovy umí Windows samy od sebe - start - napiš tam Obnovení systému a jsi tam, kde chceš být...tam pak můžeš obnovovat do dřívějších dat...
  středa 16. února 2011 18:26
 • Bohužel, klíč v registru jsem našel, ale neobsahuje položku "ControllerInstance". Klíč má dvě podsložky 0000 (s další podsložkou Virtual Device List) a Properties (tato nejde otevřít). 

  Takže nevím jak dál.

  středa 16. února 2011 21:38
 • Tak jsem to zkusil a v té podsložce "0000" jsem vytvořil DWORD 32 - EnumerateInactiveLink a nastavil na 1.

  Výsledek, bohužel nic.

  středa 16. února 2011 22:32
 • Ještě můžete klíč zkusit vytvořit, tj. pod danou sekcí udělat nový klíč (Key) ControllerInstance a v něm danou DWORD hodnotu. Restart a zkusit.

  Já to zkusím otestovat u sebe (Win7 x64), jestli tu teda najdu nějaký FW device :).

  KFL


  TechNet Blog | MSTV | TechNet Flash | Facebook | Twitter
  čtvrtek 17. února 2011 8:47
 • Našel jsem tu kameru Sony DCR-HC1000E. Po připojení k notebooku ji systém našel, ale device manager neukázal. Po chvíli bádání jsem přišel na to, že je IEEE slot spřažen s čtečkou SC/SD, na kterou jsem neměl ovladače. Po jejich doinstalování se kamera korektně ukázala v DevMgr. Hmmm.

  Po přečtení celého vlákna mě to zkrátka dovádí k HW problému (není záznam v event logu, nic se neděje). Jak už psali kolegové přede mnou, dokud neotestujete počítač s jiným IEEE zařízením, aby se vyloučil možný problém tam, můžeme se hádat donekonečna, kde je vlastně chyba :).

  Tímto vlákno pokládám za vyřešené, dokud počítač neotestujete na HW závadu. Pokud jste z Prahy (nebo jste mobilní), nabízím vám možnost dorazit za mnou do Microsoftu a vyzkoušet jinou IEEE kameru.

  KFL


  TechNet Blog | MSTV | TechNet Flash | Facebook | Twitter
  čtvrtek 17. února 2011 9:18
 • Nemohu nic jiného prohlásit, než jsem opravdu velice mile překvapen vaší ochotou tento problém vyřešit.

  Jsem z Protivína na jihu Čech, ale budu se znažit se k vám do Prahy nějak dopravit, neboť mám samozřejmě zájem na odstranění této závady. Kdy by se to vám to tedy hodilo? A kam bych vůbec měl se svým zařízením dorazit ?

  Můj email: mamvideo@seznam.cz

  Děkuji.

  PS. v mém počítači je také zabudovaná čtečka karet (APACER AE700 - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=69172), neměl bych ji tedy ještě vůbec mechanicky odpojit?

  čtvrtek 17. února 2011 9:36
 • Do počítače, pokud je nový a v záruce, bych mechanicky v žádném případě nezasahoval, abyste o ni nepřišel!

  Dorazit samozřejmě můžete, ale pokud máte blíž prodejnu CZC (např. ČB), zkusil bych to nejdříve tam. Určitě budou mít IEEE zařízení k vyzkoušení a hlavně by to měli řešit prvně oni, coby prodejce. Nepíšu to proto, že vám nechci pomoci, ale že by to pro vás mohlo být pohodlnější. Jinak vás samozřejmě rád uvidím v Praze.

  Více pošlu mailem.

  KFL


  Microsoft ČR | TechNet Blog | TechNet Flash | Facebook | Twitter
  čtvrtek 17. února 2011 9:48
 • Po předběžné dohodě s CZC a hlavně i KFL-MS jedeme zítra do Budějic reklamovat.
  čtvrtek 17. února 2011 21:04
 • Od posledního zápisu v tomto vláknu uplynulo už 8 měsíců, ale dosud tu není zmínka, jestli (a jak) byl problém vyřešen. Myslím si, že "video HV30" by mohl výsledek napsat, třeba by to mohlo pomoci i někomu dalšímu, třeba jen tím, že by se mohl vyhnout zbytečné investici. Anebo pokud byla chyba v HW nebo v driverech výrobce apod., tak by neškodila omluva za silácké výroky na adresu MS. Každopádně bych považoval za slušné dát informaci o výsledku lidem, kteří se snažili pomoci s řešením, ne jen vykřikovat, jak mi nikdo nechce pomoci, a pak všechny nechat plavat.
  čtvrtek 20. října 2011 23:46
 • Odpovím za pana HV30, protože jsem to s ním na jaře zkoušel řešit ještě po mailu.

  Problém byl vyřešen reklamací počítače u prodejce a výměně IEEE HW. Poté už kamera fungovala, pokud si dobře vzpomínám.


  Microsoft ČR | TechNet Blog | TechNet Flash | Facebook | Twitter
  pondělí 24. října 2011 8:26