none
Vzdálené připojení ze zařízení Apple přes vzdálenou bránu s ověřením pomocí klientského certifikátu na čipové kartě RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  je možné se nějakým způsobem připojit z počítače Apple na počítač s Windows 10 pomocí vzdálené plochy přes vzdálenou bránu s ověřením klientským certifikátem na čipové kartě? S aplikací Microsoft Remote desktop se mi to nepodařilo.

  Děkuji za informaci

  pondělí 8. března 2021 11:53

Všechny reakce

 • Abych se srovnal v problemu:

  Certifikatova klientska autentikace na RDGW funguje, ale jen pro Windows. Problem mam pri pripojovani z Apple.

  Takhle je to?


  pondělí 8. března 2021 13:22
 • Ano, 

  přesně jak píšete, konzultováno i s Apple podporou, ale bohužel jsme nic nevymysleli.

  Čipová karta je ProID+ od České pošty, ovladače pro macOS jsou, s kartou lze v systému pracovat. Ale zřejmě aplikace Microsoft Remote Desktop pro MacOS neumí vyvolat ověření certifikátem na kartě. Jako je tomu v případě RDP klienta ve Windows, kde je v záložce upřesnit možnost čipová karta ve Způsobu přihlášení.

  V google jsem nic kloudného nenašel, tak zkouším, jestli to již někdo neřešil.

  Díky 

  úterý 9. března 2021 14:09
 • Asi bych problem rozdelil na dva:

  1.umi RDP klient na Apple obecne pracovat s konkretnim certifikatem?

  Lze na Apple (podobne jako ve WIN) ulozit nejaky uzivatelsky cert do profilu - proste bez SmartCard? A pokud ano, funguje prihlaseni pres RDGW?

  Bohuzel ( bohudik :)  ) jsem v Apple uplny trotl a nic s nim neumim :)

  2. cokoliv jineho od MS s kartou ProID+ v Apple umi pracovat? Tj muzu na kartu dat treba SMIME certiffikat a pouzit v Outlooku?

  Teda doufam, ze Outllook v MacOS umi SMIME. A neni to tak tristni jako v Androidu...

  Predpokladam, ze se v Apple pouziva RDP klient nejaky novy. Protoze podle https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/remote/remote-desktop-services/clients/mac-whatsnew se v nem deji zmeny prave okolo smart karet - 10.4.1 Improved smart card redirection heuristics to better handle nested transactions.
  úterý 9. března 2021 14:21
 • K problému 1.

  přesně toto jsme zkoušeli s podporou Apple. Certifikát se uloží do profilu uživatele, systému a nastaví se jako důvěryhodný. Nicméně připojení poté končí chybou 0x204.

  Což je diskutováno zde https://docs.microsoft.com/en-us/answers/questions/187583/rdp-works-pc-to-pc-but-i-get-error-code-0x204-mac.html

  Uvedené postupy jsme vyzkoušeli také, ale beze změny.

  K problému 2.

  Apple je kolegovo, který je momentálně na Home Office. Takže jsem si objednal svůj, abych to mohl operativně zkoušet. Čili budu v diskusi s informací k bodu 2. pokračovat později. 

  Jak jsem psal, aplikace ProID+ a ovladač pro macOS jsou, s kartou lze v macOS pracovat bez problému. Ale jiné aplikace od MS jsem dosud nezkoušel, vyzkouším, jakmile dorazí.

  RDP klient v macOS je samozřejmě v poslední verzi ze storu.

  Zatím děkuji

  středa 10. března 2021 8:39
 • A jeste dotaz k certifikatum: RDGW pouziva certifikat Wordl-well-known, nebo nejaky od interni CA? A ten klientsky je od nejake interni CA?

  Smeruji k tomu, ze posledni dobou se velmi dba na overovani certifikatu - musi byt trusted ALE hlavne si musim umet zkontrolovat CRL = bezny workaroud IT lidi (dam to do trusted a je to) prestava stacit.

  A pokud jsme v testech:

  Sla by udelat web stranka na beznem IISku se stejnym certem jako RDGW, ktera bude pouzivat autentikaci klintskym certifikatem.

  Tim se overi, ze funguje karta, ze funguje certifikat a ze problem ma RD klient. Po takovem testu, pak bude overeno, ze s tim nikdo nehne, krome tvurce aplikace RD klienta = MS  středa 10. března 2021 8:51