none
Číslování nadpisů ve Wordu RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím,

  lidi z Microsoft Community mi řekli, že můj dotaz mám položit na fórum MSDN, takže doufám, že jsem zde správně a můj dotaz zde vkládám a prosím o radu:

  V dokumentu docx (Word 2007) mám 10 kapitol. Název každé kapitoly mám očíslovaný od 1 do 10 a píši ho ve formátu "Nadpis 1". S tímto číslováním nemám problém, nastavuje se automaticky vždy, když kapitolu zformátuju na "Nadpis 1". Mám ovšem i podkapitoly, které také potřebuji číslovat, a zde používám "Nadpis 2" a "Nadpis 3". Pro Nadpis 2 pak název podkapitoly může vypadat jako "3.2 Slovo", tedy dvě číslice. Pro Nadpis 3 pak název podkapitoly může vypadat jako "3.2.5 Slovo", tedy tři číslice.
  Nenašla jsem nikde, jak můžu nastavit číslování kapitol tak, aby se mi zároveň měnilo první číslo podkapitoly (např. 2.x.y) podle hlavního nadpisu, a zároveň se mi měnila čísla následující (např. a.3.7). Pokud totiž v další kapitole (např. 7) zvolím pro podkapitolu "Nadpis 2" (např. 7.1) , automaticky se mi tato podkapitola čísluje s prvním číslem podle předešlé podkapitoly (tedy např. 6.10, namísto 7.1). Když nastavím "číslovat od 7", pak se změní číslování následujícího čísla (tedy 6.7, namísto 7.1). Jak tedy mohu nastavit, aby se číslování podkapitol řídilo číslem hlavní kapitoly a to samé i pro "Nadpisy 3", kde se mi také mění pouze první číslo, namísto třetího, když chci nastavit úroveň, od které má začít číslovat?

  Ve výsledku bych tedy byla ráda, aby dokument vypadal nějak takto:
  1 Úvod (Nadpis 1)

  2 Něco (Nadpis 1)

  2.1 Něco (Nadpis 2)

  2.2 Něco (Nadpis 2)

  2.2.1 Něco (Nadpis 3)

  .

  .

  .

  2.2.7 Něco (Nadpis 3)

  3 Něco (Nadpis 1)

  3.1 Něco (Nadpis 2)

  3.2.1 Něco (Nadpis 3)

  .

  .

  .

  9 Něco (Nadpis 1)

  apod.

  Dívala jsem se už na různé návody, např. i na YouTube, ale bohužel mi nefungují.

  Předem děkuji za odpovědi.  • Upravený MirkaK čtvrtek 18. srpna 2016 22:14
  čtvrtek 18. srpna 2016 22:02

Odpovědi

 • Až budu zase psát nový dokument, uvidím, jestli mi to bude fungovat. Díky. Vyřešila jsem to tak, že jsem nechala nadpisy ve formátech "Nadpis 1, 2, 3" a číslování jsem dopsala ručně. Tlačil mě čas a nemám na to nervy :-)
  Ještě jednou díky.
  pondělí 22. srpna 2016 21:13

Všechny reakce

 • Ještě bych ráda dodala, že jsem zkoušela i verzi, kdy jsem ve formátování různých úrovní nadpisů zrušila číslování a poté jsem klikla na řádek textu ve formátu Nadpis 1 (např. Úvod), dále na ikonku víceúrovňového číslování a očíslovala se mi pouze jedna kapitola. Druhá už se neočíslovala, i když začínala nadpisem se stejným formátem, tedy Nadpis 1. Zkoušela jsem dále u této další kapitoly kliknout na text ve formátu Nadpis 2 a u něj poté zapnout víceúrovňové číslování. To se naformátovalo správně, ale přenastavil se mi formát předešlé úrovně (pro představu, měla jsem Nadpis 1 nastaven na střed, ale přenastavil se na zarovnání doleva). Nefungují mi vůbec na internetu ukázané jednoduché návody, kdy si všechny nadpisy označím formátem "Nadpis 1", "Nadpis 2", nebo "Nadpis 3", pak stačí kliknout třeba na text v Nadpisu 1 a všechno se automaticky očísluje podle zadaných formátů. To mi bohužel nefunguje a netuším proč.

  • Upravený MirkaK čtvrtek 18. srpna 2016 22:41
  čtvrtek 18. srpna 2016 22:37
 • Děkuji, tak přesně tyto a spoustu dalších odkazů (i na youtube) jsem už pročítala a viděla, dokonce jsem ve třetím odkazu už podávala ten samý dotaz, jako zde, ale nikdo na něj nereagoval. Ve druhém odkazu je hezky vidět, jak to bylo ve Wordu 2003 snažší, protože např. pod nadpisem "Jak správně nastavit vzdálenosti odsazení" pro Word 2003 jde krásně vidět, že v kolonce "Formát číslování" lze nastavit obě hodnoty 1.1, protože jsou na šedém pozadí. Ale u Wordu 2007 mi to nešlo.
  Možná je to moc komplikovaný dotaz pro fórum a bylo by snažší, kdyby mi to někdo ukázal osobně, nebo když si to všechno číslování dopíšu ručně. Pokud ovšem někoho z vás napadne, proč mi to nefunguje tak, jak píší v návodech, pak Vám budu vděčná. Možná je to jen nějaká hloupost, např., že jsem posunula tabulátor, protože nejsem spokojená s přednastavenou vzdáleností mezi číslem a za ním následujícím slovem. Ale i přesto mi to nefungovalo. Ale to je asi hloupost, protože jak už jsem psala dříve, zkoušela jsem u všech nadpisů úplně zrušit číslování a pak zavést nově víceúrovňové, ale stejně mi to fungovalo pouze na jednu kapitolu a další kapitoly už se neočíslovaly, i když měly nadpisy ve stejném stylu (formátu), jako v první kapitole. Netuším, co dělám špatně.
  • Upravený MirkaK pátek 19. srpna 2016 17:51
  pátek 19. srpna 2016 17:45
 • no asi bych zkusil vytvorit novy dokument a nastavit si tam spravne ty nadpisy, uvidis, co ti to udela...ja ty novy office taky nemam rad, jedinou vyjimkou je snad excel ;)

  pondělí 22. srpna 2016 11:26
 • Až budu zase psát nový dokument, uvidím, jestli mi to bude fungovat. Díky. Vyřešila jsem to tak, že jsem nechala nadpisy ve formátech "Nadpis 1, 2, 3" a číslování jsem dopsala ručně. Tlačil mě čas a nemám na to nervy :-)
  Ještě jednou díky.
  pondělí 22. srpna 2016 21:13