locked
Nastavení správce rodičovské kontroly - Vista Ultimate RRS feed

 • Dotaz

 • Hezký den,

  mám otázku k rodičovské kontrole ve Windows Vista.

  Lze nějak nastavit, aby správcem pro rodičovskou kontrolu nebyl uživatel s rolí Administrators ale uživatel s rolí Parents (vytvořenou čistě za tímto účelem), nebo je pevně dané, že nastavení rodičovské kontroly může provádět jenom Administrátor?

   

  Díky.

   

  ST

   

   

  pátek 30. ledna 2009 21:59

Odpovědi

Všechny reakce

 • Ahoj,
  precti si http://windowshelp.microsoft.com/windows/en-us/help/585539d0-0862-41e4-9b39-53467648efc51033.mspx:

  Before you get started, make sure that each child that you want to set up Parental Controls for has a standard user account because Parental Controls can only be applied to standard user accounts. To set up Parental Controls for your child, you'll need an Administrator user account. Parental Controls cannot be applied to an Administrator user account.

  Nastaveni rodicovske kontroly muze tedy provadet jen clen skupiny Administrators, coz je uzivatel Administrator a samozrejme jakykoliv dalsi uzivatel ktereho do teto skupiny pridas.

  MP

  pátek 30. ledna 2009 22:28
  Moderátor
 • To jsem se sice v informacích o základním nastavení dověděl, jenže nechci členy skupiny Parents zařadit do skupiny Administrators.

  Je toto omezení nezvratitelné? Proč by to nemělo jít nastavit jinak?

  Krásným příkladem je povolování webových stránek. V základu nejsou povoleny pro malé dítě žádné. Některý z rodinných uživatelů (který není správce, protože to není ten, který potřebuje administrátorský účet k něčemu jinému než k povolování a zakazování pro malé dítě - typicky manželka, starší sourozonec, jiný dospělý v domácnosti) chce ukázat dítěti novou hru, novou zajímavou stránku, ale nemůže a musí volat někoho, kdo má kompletní kontrolu nad PC. Rozhodně mi to nepřipadá užitečné...

   

  pátek 30. ledna 2009 22:46