none
Doplnění údajů v MS ACCESS RRS feed

 • Dotaz

 • Hezký den,
  rád bych docílil v MS ACCESS toho, že když zadám přes pole se seznamem ve formuláři do tabulky první část údaje (třeba jméno), automaticky se mi do té samé tabulky doplní další části údajů (telefon, mobil, adresa ...) podle prvního zadání. Příslušné údaje mám v jiné tabulce (seznamy). V excelu na to je funkce Index, v accessu jsem zatím nic takového nenašel
  pátek 9. listopadu 2018 10:49

Všechny reakce

 • Pri vsi ucte toto vypada jako pokus o duplicitni ukladani dat. Pokud vis ke jmenu telefon, mobil, adresu …, uz tyto informace musis mit nekde ulozene, jak sam pises. Proc je chces ukladat duplicitne?

  MP


  pátek 9. listopadu 2018 14:28
  Moderátor
 • Děkuji, že se tím zabýváš. Informace mám uložené v tabulce Seznamy a jenom některé potřebuji přenést do jiné tabulky, kterou mám napojenou na Word a hromadnou korespondenci. Duplicita - třeba to jde nějak propojit jako odkaz na originál, jenže nevím jak.
  pondělí 12. listopadu 2018 6:49
 • di "jine" tabulky proste ulozis prinarni klic vybraneho zaznamu z tabulky seznamy. Durazne take doporucuji zapnout referenci integritu.

  MP

  pondělí 12. listopadu 2018 8:05
  Moderátor
 • Opět děkuji, ale jak se do "jine" tabulky prostě ukládá primárni klíč vybraneho zaznamu z tabulky seznamy? Přes relace?
  pondělí 12. listopadu 2018 10:17
 • Psal jsi neco o comboboxu. No tak si z comboboxu vybirej a do "cilove" tabulky ukladej primarni klic ze seznamu.

  Pripominam, ze TechNet jsou for a urcena pro IT profesionaly a ze by tomu mela odpovidat uroven dotazu.

  MP

  pondělí 12. listopadu 2018 10:22
  Moderátor
 • Ještě udělám jeden pokus, než toto fórum jako neprofík opustím (odkázali mě na něj z tecnické pomoci MS, když mi nedokázali poradit).

  Omlouvám se, že zdržuji profesionála. třeba jednou budu moci někomu poradit já, když se to dozvím.

  Z ComboBoxu vyberu jeden jediný údaj a ten se mi pak uloží do jednoho sloupce tabulky. Do dalšího sloupce tabulky se mi pak samo uloží příslušné telefonní číslo, do dalšího sloupce bydliště atd. Dělám to proto, abych to mohl zkompletovat ve wordu do jednoho dokumentu v hromadné korespondenci. 

  Už jsem byl na několika forech (PC Help ...) a nikdo mě zatím nedokázal alespoň nasměrovat.

  František Netušil, Letohrad

  pondělí 12. listopadu 2018 11:30
 • Franto,
  nechci se te dotknout, ale vse se mota nikoli kolem MS Accessu, ale okolo bazalnich znalosti databazi :(

  Ne, stale jsi to nepocjhopil (viz vyse). Mozna by pomohlo, kdybys problem popsal detailneji, ALE NEDELEJ TO, ASI BY JEJ NIKDO NECETL.

  Zkusim to v 5 minutach (uvedom si, ze toto pidiskoleni by te v realu stalo nekolik hodin a asi i nejakou tisicovku) na prikladu:

  mas dejmetomu kmenovou tabulku kontakty (id_kontakt, nazev, adresa, telefon...).

  Chces si rucne vytvorit podklady pro mail merge. Vytvoris tabulku dejmetomu mailing (id_mailing, id_kontakt, nejakedalsiinformace1, nejakedalsiinformace2). Uvedes do relace s tab. kontakty pres id_kontakt.Tabulku mailing naplnis:id_mailing bude treba nejake interni oznaceni mailingu - "SPAM_2018112_1", id_kontakt vyberes (combobox) z kontaktu, zbytek domlatis rucne.

  Nad temito 2 tabulkami si udelas dotaz treba detaily_mailing, ktery bude (join pres id_kontakt) obsahovat veskere infornace.

  No a nad dotazem  detaily_mailing si udelas mail merge, filtr na id_mailing )

  Naucil ses udelat:

  Tabulku s vlastnim klicem
  Tabulku s kompozitnim klicem (vlastni nativni + cizi)
  Relace
  Dotaz

  neni to uplne idealni, ale snad je to kompromis mezi snadnym a spravnym

  MP  pondělí 12. listopadu 2018 14:03
  Moderátor
 • Děkuju pěkně, Mirku,

  je to pro mě čínština, ale večer (a nejspíš i další večery) to zkusím s googlem místo seriálů. Jsem paličatý a jednou mi to bude určitě fungovat (zatím to vybírám několika ComboBoxy vedle sebe). Jsem Ti vděčný a uvědomuju si, že jsi se snížil bavit se s prvňáčkem a co by mě to stálo. Třeba Ti to někdy oplatím jinak. Děkuju, Franta

  pondělí 12. listopadu 2018 14:31
 • No je videt, ze ti chybi zaklady databazi. Nastuduj si aspon tabulky, relace, primarni klice, indexy, dotazy, spojeni (vnitrni vnejsi). Co je to redundance, dekompozice/normalizace ...

  A pri vsi ucte k MS Office… Access neni upne nejlepsi nastroj na to zacinat s databazemi. On to totiz neni jen databazovy nastroj, ale take frontend, IDE … proste too-much-in-one. Takze je moc mekky a odpusti prasarny, ktere by te jinak databazove nastroje nenechaly jen tak udelat. Pokud ale VIS co chces udelat a JAK se to spravne dela, klidne pouzij Access.

  Az budes mit pokrocily dotaz, prijd zase sem.

  MP


  pondělí 12. listopadu 2018 15:03
  Moderátor
 • Asi zacit nejakym online samostudiem. Napriklad na Youtube hledej Working with Access Database Tables.

  Nebo jiste bude v prodeji nejaka kniha.

  Resit to pres fora jsa uplnym zacatecnikem je sebevrazda pro tebe a hrube nasili pro nas :)

  úterý 13. listopadu 2018 8:29
 • Hele jsme na nej docela hodni … sice je to zacatecnik moc sem nepatri, ale je si toho vedom a snazi se. A to uz neni uplne bezne, doba se zmenila a kazdy chce vsechno naser..virovat az pod nos. Takze za me OK vyjimka.

  MP

  úterý 13. listopadu 2018 16:09
  Moderátor