none
Active directory - skript RRS feed

 • Dotaz

 • Ahoj komunito,

  mám pro Vás po dlouhé době jeden oříšek. Tvořím si skript pro tvorbu doménových uživatelů na Windows Server 2012 R2. Tím skriptem, mimo jiné, potřebuji vytvořit domovskou složku uživatele. Příkaz tedy zní následovně:

  DSADD user .......... -hmdir \\server\path\%username% -hmdrv H:

  Mým příkazem se uživatel vytvoří, do vlastností uživ. profilu se dokonce zapíše ta správná cesta ke složce, ale složka se na server sama nepropíše - nevytvoří a dokonce ani neohlásí žádnou chybu. Avšak když tutéž cestu k domovské složce zadám ručně ve vlastnostech profilu, složka se mi na serveru sama vytvoří a vše je ok. Koketuji s myšlenkou o nějakých právech, avšak mám nejvyšší možná. Nenapadá Vás něco? Děkuji předem.

  Zdraví Hřibek

  středa 24. května 2017 8:33

Všechny reakce

 • https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc731279%28WS.10%29.aspx

  komentar na konci, stejny problem. Doporuceni -hmdir \\users\$username$  nikoliv %username%

  nebo pouzijte PS New-ADUser


  středa 24. května 2017 9:05
 • Zdravím,

  děkuji za Vaši rychlou reakci. Toto jsem již zkoušel - bohužel jsem neuspěl. Stále stejný problém. Problém není v tom, že můj skript do profilu zapíše špatnou cestu k domovské složce, ba naopak - v Active Directory, v profilu uživatele se zobrazí přímo jeho jméno tak jak potřebuji např.:"\\server\path\frantaflinta". Problém je v tom, že složku "frantaflinta" neumí vytvořit narozdil od průvodce zakládání uživatele.

  Powershell je něco, čemu bych se rád vyhnul, jelikož na tento příkaz mám ve skriptu navázáno více věcí a musel bych začít odznovu - nejsem programátor, pouze se snažím si život ulehčit. :-)

  Děkuji za jakoukoliv radu!

  Hřib

  středa 24. května 2017 12:00
 • Osobne resim tak, ze ve scriptu vytvorim home a profile standardne přes mkdir + cacls a az pak nastavim přes dsuser

  MP

  čtvrtek 25. května 2017 7:13
  Moderátor
 • Dobrý den, moc děkuji za radu. Nakonec jsem to vyřešil podobně. Nicméně na to, proč si s tím příkaz neví rady sám, jsem nepřišel. Četl jsem na různých fórech obdobné potíže, ale řešení nikde.

  H.

  pátek 26. května 2017 6:41