locked
Knihovna ve WMP11

  Dotaz

 • Nevíte prosím někdo princip nebo podmínky, za jakých WIndows Media Player aktualizuje ID tagy v mediálních souborech? Upřesním: v mojí verzi WMP 11 ve Vista 64 HP vše ze začátku probíhalo jak má a například honocení hvězdičkami u MP3 souborů se po nastavení ve WMP ihned zapsalo do MP3 na disku. Pokud zrovna se přehrávala tak se to tam asi vložilo hned za chvíli. Knihovnu jsem časem notně zaplnil a WMP to zřejmě nějak nestíhá. Momentálně mám dokonce pocit, že soubory na disku aktualizuje jak kdy. Když už tomu nemůžu věřit, edituji tagy rovnou přes průzkumník, ale mrzí mě to, že nevím, jak by to mělo přesně fungovat. V nastavení knihovny jsem to zkoušel ovlivnit fajfkou aby se z interntu (ne)stahovali chybějící údaje (asi kvůli nějakému zahlcení či tak), to nepomáhá. Ohledně hvězdiček mám samozřejmě zatrženou poslední volbu "zachovat hodnocení hvězdičkami jako globální hodnocení v souborech" ale také funguje jak kdy. Mám pocit, že WMP toto nastavení ignoruje a hodnocení si ukládá pouze do své knihovny a ne do souboru. To je samozřejmě špatně, když o to nechcete v budoucnu přijít. Mám také podezření, že to dělá jak 32 tak 64 bitová verze EXE.

  Ocením jakoukoliv radu. Díky

  úterý 19. dubna 2011 15:22

Odpovědi

 • Tady by myslím mohla být..

  \Users\All Users\Application Data\Microsoft\Media Index

  a je tam něco s koncovkou *.db tak to smaž, zapni WMP a zmáčkni F3 atam si vyber co je potřeba indexovat...

  sobota 7. května 2011 7:19

Všechny reakce

 • Jak moc je velká ta knihovna (kolik GB)? Co třeba smazání databáze a její znovunačtení - nepomůže?
  středa 20. dubna 2011 11:58
 • Knihovna asi takto (zhruba):

   - Hudba 45 GB (15 000 souborů)

   - Video 130 GB (600 souborů)

   - Obrázky 30 GB (40 000 souborů)

   

  To podle mě není nijak moc. Jak je velký soubor knihovny nevím. Vlastně ani netuším, kam se to ve Windows ukládá. Mazání už mám asi 2x za sebou. Dokonce jsem o nějaké informace přišel, protože například u MP3 vkládá WMP do souboru u žánru pouze první udaj a  ty další oddělené středníkem přeskakuje. V knihovně se ale zobrazuje, pokud dám ručně do souboru tak je to také OK.

  Díky

  čtvrtek 21. dubna 2011 17:43
 • No tak to by mělo být v pohodě..

  Jsou to lokální disky?

  sobota 23. dubna 2011 9:09
 • Ano.
  úterý 26. dubna 2011 15:27
 • Tento postup vypadá dobře a asi by ve všech ostatních případech fungoval, ale já v této složce nemám žádný soubor. Ani když spustím průzkumníka jako správce a ani když si zobrazím skryté a systémové soubory. Je tam jen složka Skins\10511CF7 a v ní 3 skiny s příponou *.wmz.

  Nevíte prosím někdo jak zjistím, kam se knihovna ve WMP tedy přesně ukládá?

   

  Díky

  čtvrtek 5. května 2011 15:30
 • Tady by myslím mohla být..

  \Users\All Users\Application Data\Microsoft\Media Index

  a je tam něco s koncovkou *.db tak to smaž, zapni WMP a zmáčkni F3 atam si vyber co je potřeba indexovat...

  sobota 7. května 2011 7:19