locked
Windows XP mode - IVT Acer bios... RRS feed

 • Obecná diskuse

 • Dobrý den, předem už pravděpodobně znám odpoveď, ale raději zde založím diskusi a doufám, že je někdo informovanější než já a pomůže mi s mým problémem.

  Mám notebook Acer Aspire 7720g s nejnovější verzi biosu 1.45 a procesorem T9300 od společnosti Intel. Rád bych využil možnost XP mode z důvodu neexistujících 64bit ovladačů pro jisté periferie.. (v mém případě ovladač Sixaxis a PSP wifi gamepad pomoci PPJoy)

  V biosu mám bohužel funkci IVT vypnutou a bez ní se dál nepohnu. Osekaný Acer bios, který Acer dodává nemá jakekoliv možnosti nastavení krom hesla správce a nastavení boot sekvence, tudíž neexistuje způsob jak ji v tomto biosu povolit. Co jsem se dočetl někde na fórech projednávajicích tenhle problém Acer se vyjádřil, že tato možnost v jejich biosu je, ale je skrytá. Nevím jak to pochopit, ale řekl bych, že pro nás smrtelníky je to to samé, jako by tam nebyla vůbec :-/ Otázka tedy zní, existuje jakýkoliv způsob jak tuto funkci na svém notebooku povolit, nebo se mám prostě smířit s tím, že můj téměř nový notebook toho nikdy nebude schopen? Způsoby myslím - existence alternativního biosu, programu, nebo čehokoliv co by mi s tím pomohlo. Jediné řřešení o kterém vím, že existuje je "ruční" úprava biosu v hexa editoru a na to bohužel nejsem způsobilý a akorát bych si mohl zrušit notebook :(
  čtvrtek 21. května 2009 13:20

Všechny reakce

 • Dobrý den,

  tak jsem se snažil najít nějaké řešení, ale bohužel. Nic, krom toho, že si ten BIOS ručně hacknete neexistuje. Acer je prostě....jak to jen říci slušně...prostě Acer. Touto "fíčurou" není postižen jen 7720g, ale velká paleta modelových řad notebooků Aspire. Snad Acer zareaguje právě na přicházející XP Mode. Respektive, snad ho Microsoft dotlačí. Zkuste bombardovat Acer support incidenty se stejnou razancí jako Andy posílal dopisi ve "Vykoupení z věznice SHaw Shank". Aneb minimálně jeden týdně :-).

  Bohužel, zatím na to nic neexistuje.
  středa 3. června 2009 13:05
 • Musím souhlasit s JP :-) Acer je prostě Acer (HP je HP, Nokia je Nokia, Toshiba je Toshiba ... jedno leckdy lepší než druhé). :-( Na druhou stranu musím konstatovat, že Acer začal postupně u některých verzí NB konečně zveřejňovat i 64 bit verze ovladačů, bez nich si člověk leckdy koupí nadupaný stroj a zjistí, že je nucen využívat ho jen polovinou jeho schopností (stejnak jako s IVT) a má to tedy jen na okrasu a mohl tedy ušetřit.
  středa 3. června 2009 13:20
 • Kazzan> Přesně tohle je důvod, proč říkám "pryč s 32bitovými OS". Člověk si koupí x64 nadupaný notebook s podporou IVT a nakonec je nucen používat vše 32bitové. A i když 64bitové ovlkadače jsou (HP, Dell), tak stejně musí člověk používat 32bitové aplikace. Ani IE 64bit nejde použít, neb flash nepodporuje 64bit a "čáu".

  Pryč s 32bity :-)))))
  středa 3. června 2009 13:24
 • No není mi jasné proč výrobci do všeho cpou standartně 32 bit sys, když když stroje jsou x64?????, je to nepochopitelné. Ono je to asi celé bludný kruh, takže souhlasím.  PRYČ S 32 BITOVÝMI OP SYS!!! a už je zapomenout, ti co je chcou at používají starší OP sys.

  čtvrtek 4. června 2009 7:17
 • Dobré je, že nemusíme zakládat žádná sdružení. Microsoft vyhází 32-Bitové systémy za nás. Windows 7 jsou poslední. Windows Server 200á R2 už ani 32-Bitový neexistuje. Hurá :-). Ale že bysme na ně zapomněli? Podívejte se, jak se slzou v oku všichni vzpomínají na Atari, Commodore 64 a Windows 3.11. :-))))

  čtvrtek 4. června 2009 7:47
 •  No jo nostalgie, ale je to asi tím že tahleta věda za krátký čas udělala veliký skok vpřed, je to jako by jsme měli místo rozmanitých operací pouštět žilou.

  čtvrtek 4. června 2009 8:29
 • chci se jen zeptat, uz se ti ozvali z Aceru? ja jsem jim uz as dvakrat ozval, ale se nejak neraci zatim odpovedeti. :( jinak mam 7730g a tam to bohuzel neni take v biosu a rad bych to take mel zaktivovane. prinejhorsim se muzeme domluvit a bomvardovat je spolu. :) treba to pomuze. :)
  úterý 1. září 2009 17:39