none
2 DHCP servery na jedné podsíti? RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravim,

  právě řeším budoucí Active directory infrastrukturu. Mám 2 servery 2008 R2, na nich běží DHCP servery. Nemůžu použít cluster services, protože se to nedoporučuje při běhu pod VmWare, takže se snažím zálohu DHCP nějak obejít. Rád bych přiděloval DHCP adresy pomocí rezervace.

  To ale znamená, že bych musel rezervace editovat na každém serveru zvlášť. Pokud budou dva servery obsluhovat jeden rozsah adres současně, může se stát, že druhý server přidělí už přidělenou IP adresu prvním serverem? Pokud každému serveru dám ke správě vlastní část rozsahu podsítě, může se stát, že stanice nedostane rezervovanou adresu od serveru 1, ale dostane místo toho jinou adresu od serveru 2?

  Jaké jsou Vaše praktické zkušenosti?

  pátek 6. srpna 2010 9:52

Odpovědi

Všechny reakce

 • Bud mej vzdy aktivni (autorizovany) jen jeden DHCP server a prubezne zalohuj data (netsh dhcp ...).

  Nebo musis pouzit disjunktni dynamicke rozsahy. Samozrejme muzes nastavit (doporucuji) ze server pred pridelenim adresy jeste overi (xxx krat pingne) ze neni aktivni ale to neni ciste reseni

  MP

   

  pátek 6. srpna 2010 9:59
  Moderátor
 • Děkuji za tip.

  1) Někde v Best practicies jsem četl, že by se DHCP mělo autorizovat jenom jednou, odautorizovat jenom v případě konečné likvidace. První možnost dám zatím k ledu.

  2) Pokud pouziju disjunktni dynamické rozsahy, nebude správa rezervací více než obtížná?

  3) Možnost ověřovat ping mě zaujala, děkuji za ní. Budu zkoumat, jak na to - mohl byste mě ale ještě trošku popostrčit, jak to udělat?

  Zdravím a děkuji.

  pátek 6. srpna 2010 10:42
 • 1) pouzivam bezne a jeste se neochodilo

  2) rozhodne

  3) Je to primo vlastnost DHCP serveru

  MP

  • Označen jako odpověď Jiri Simek pátek 6. srpna 2010 13:21
  pátek 6. srpna 2010 11:57
  Moderátor