locked
Bitlocker&TPM RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,
  měl bych následující body:
  1.Mám notebook HP compaq6510b na něm mám nainstalované originální windows vista ultimate.Rád bych si zašifroval disk pomocí Bitlocker.Notebook je vybaven cipem TPM.a já bych potřeboval poradit jak na to.
  2.Známý má zašiforovaný stejný notebook(BitLockerem) tak že pokud nezadá správné heslo při spouštění počítače tak se do něj prostě nedostane,což ale nechci.Přece mi jde o to aby se to heslo vázalo na zašiforvaný disk né na celý notebook.To kdybych to heslo zapoměl tak bych ten notebook pak mohl vyhodit protože bych ho měl k ničemu.
  3.Co konkrétně chci,je jak zašifruji disk pomocí BitLockeru tak,že kdybych to heslo prostě zapoměl tak jednoduše přeformátuju disk a notebook používám dál,ne to že když heslo nevím tak se nedostanu vůbec do NTB!!to nechci!Jde to?
  4.Postup.Vůbec nevím jak funguje spolupráce bitlockeru a TPM čipu,jestli musím nejdříve vytvořit heslo v biosu nějak a pak teprve zašifrovat disk,nebo jestli než začnu šifrovat tak se mě na to heslo zepta WIN a sám ho uloží do TPM čipu nebo jak to vlastně funguje.Mohl by mi tedy někdo poradit.Objasnit mé otázky a napsat postup jak mám postupovat ?

  případný kontakt na mě je 290830783-ICQ nebo adam.berger@seznam.cz jako MSN a EMAIL.

  Moc Děkuji.

  neděle 16. března 2008 10:51

Odpovědi

Všechny reakce