none
Problém s přihlašováním na terminálový server 2003 RRS feed

 • Dotaz

 • Po více jak 4 letech provozu terminálový server hlásí při přihlašování uživatelů přes vzdálenou plochu chybu:

  0x80070265: {Nedostatek místa v registru} Systém dosáhl maximální povolené velikosti systémové části registru. Další požadavky na ukládání budou ignorovány.

  {Low On Registry Space} The system has reached the maximum size allowed for the system part of the registry. Additional storage requests will be ignored.

   

  A tak se v lepším případě přihlásí 1 až 2 uživatelé. Další běžné uživatele odmítá přihlašovat. Uživatele s administrátorskými právy přihlásí s dočasným profilem.

   

  Z technických a dalších důvodu rozhodnuto o nové instalaci na jiný server. Technická konfigurace:

  HP ML150G5, 4 GB RAM, SAS disky v RAID1 s velikou rezervou na místo, Windows Server 2003R2, role souborový a terminálový server. Server je dalším serverem v doméně, nenese roli AD. Je na něm provozována pouze aplikace Money S3 (max. 9 uživatelů) a sdílené složky (poměrně bohatý adresářový strom).

  Instalace provedena 27.11.2011

  8.12.2011 po restartu serveru nastal naprosto totožný problém. Problém se projevuje hned po restartu, tj. nenastává po nějakém delším provozu. Virtuální paměť je nastaven tak, že určuje operační systém.

  Chyby jsou dále protokolovány pod event id 1500,1508,1512. Pokud jsem přihlášen s administrátorskými právy, pak také event id 333. K těmto událostem jsem ještě při provozu starého serveru věnoval spousty hodiny a provedl desítky nastavení dle doporučení Microsoftu. Nyní jsem zatím neřešil, protože se domnívám, že pokud se problém objevuje vzápětí po restartu, tak uvedená doporučení nic neřeší. Týkají se spíše toho, aby při delším provozu docházelo ke správném uvolňování zdrojů při přihlašování a odhlašování uživatelů.

  Pokud sleduji zatížení procesoru, disků a paměti, tak jsou hodnoty na velmi nízké úrovni. V podstatě se server fláká.

  Prosím, jak se dá zjistit, která služba, ovladač, či co jiného takovým způsobem vysaje všechny zdroje serveru? Může to být ovladač tiskárny?

  neděle 11. prosince 2011 11:57

Odpovědi

Všechny reakce

 • {Low On Registry Space} The system has reached the maximum size allowed for the system part of the registry. Additional storage requests will be ignored. ...
  8.12.2011 po restartu serveru nastal naprosto totožný problém. Problém se projevuje hned po restartu, tj. nenastává po nějakém delším provozu. Virtuální paměť je nastaven tak, že určuje operační systém.

  K těmto událostem jsem ještě při provozu starého serveru věnoval spousty hodiny a provedl desítky nastavení dle doporučení Microsoftu.

   

  Takže jste zkoušel mimo jiné, také nastavit větší velikost registry?

  http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/sysprop_to_change_the_size_of_the_computer_s_registry.mspx?mfr=true

  Na starších sytémech (NT4 Wks) jsem se s tím občas setkával u XP však nikoli. Nicméně bych se o to na vašem místě pokusil.


  • Upravený J.Nabelek neděle 11. prosince 2011 12:06
  neděle 11. prosince 2011 12:05
 • Děkuji za odpověď. Jedná se o přihlášování k serveru prostřednictvím vzdálené plochy. Všechna uvedená chybová hlášení jsou z protokolu Windows 2003 Server. Na stanici se žádná chybová hlášení nezapisují (a ani není důvod). Tj. tento odkaz se problému netýká. Na Windows Server 2003 R2 se samozřejmě nastavuje virtuální paměť, ale velkost registrů ne.
  neděle 11. prosince 2011 12:20
 • Zkoušel jsi toto?

  http://support.microsoft.com/kb/124594

  Mělo by to platit i na WS2003 


  neděle 11. prosince 2011 13:12
 • Ne, nezkoušel. A pomohlo to! Tento článek v KB jsem asi nenašel. V prvním okamžiku se mi ani nechtělo věřit, že by mohlo pomoct, nikdy jsem neřešil. Pro mě je stále nepochopitelné, že to mohlo více jak 4 roky na původním serveru fungovat bez této úpravy, a pak ze dne na den se problém projevil. Pořád jsem zpětně analyzoval, jaké administrátorské zásahy jsem provedl. Moc, moc děkuji.
  neděle 11. prosince 2011 20:57
 • Tak to je super že to funguje:)

  Ono to může být způsobeno tím, jak se postupem času nabalují různé politiky atd, tak to prostě přesáhlo tu kritickou hodnotu a to začalo způsobovat problémy (nevím na jaké úrovni je doména - WS2000/WS2003/WS2008/WS2008R2 - ale také i to může mít vliv.

  neděle 11. prosince 2011 21:23