none
MS Outlook 2007 – několik dotazů RRS feed

 • Dotaz

 • Kvůli synchronizaci s mobilem mi asi nezbude než přejít po letech z Thuderbirdu na Outlook.
  Věc se má takto:
  mám nastaveno 5 emailových účtů. Jsem zvyklý používat každý zvlášť, tedy nepoužívám lokální složku. Všechny stahuji POPem.

  V Outlooku jsem si udělal 5 datových souborů, každý pro jeden mail. Vlevo tedy vidím místní složky, a pak 5 stromů pro účty. Zatím vše super.

  Několik věcí, který mě zatím vadí a na které jsem nepřišel:

  1) Jak prohodit pořadí stromů vlevo. V Thunderbirdu na to byl plugin a nebo to šlo v .ini prohodit. Nyní se to řadí podle abecedy, což mi nevyhovuje, chci mít na prvních místech důležité účty a dole méně.

  2) S řazením stromů souvisí i řazení složek ve stromu. Na prvním místě mám Deleted Items, protože "D". Inbox, protože "I" je až po tom. Je to "blbost", ale prostě chci mít Inbox, Sent, Outbox, Deleted....

  3) Každý strom má svou složku Junk a Infiltred (přidává ESET SS). Což znamená, že musím mazat 5x spam. V Thunderbirdu jsem měl jednoduše nastaveno, že spam jde do jedné extra vytvořené složky na lokále, a mazal jsem ho jednou. Zároveň mi nezabíraly místo na monitoru zbytečné složky.

  4) Centrální nastavení zobrazení - to je věc který mě tedy pálí extrémně. Pokud na nějaké složce (třeba Inbox účet 1) nastavím nějaké custom zobrazení mailů, např. změním sloupce, řazení, zobrazení takových těch dělení po dnu/týdnu atd, tak toto nastavení je pouze pro onu složku. Takže to musím dělat minimálně 10x, nehledě na to že si pak rozmyslím že chci sloupec jinak veliký a můžu dělat vše znova.

  5) vyhlazení písma v interface. Přišel jsem jak vypnout vyhlazení ClearType ve zprávách, ale jinak zůstává (např. seznam přijatých mailů, strom vlevo atd.) Dá se vypnout?

  6) když označím mail za spam, jde aby se automaticky přesunul do Junk?

  7) Pod kalendářem vlevo se zobrazují nejbližší události. Tyto události mají nastaveno datum a čas. V těch boxíkách se zobrazuje pouze čas. Takže vím, že mám v 10:00 schůzku, ovšem nevím který den. Dá se nějak zobrazit datum v tomto boxu?

  8) V mobilním telefonu používám skupiny. Řekněme, že mám skupinu práce, škola, soukromí. V každé třeba 100 kontaktů. Outlook je sesynchronizuje všechny na jednu hromadu. Dá se nějak toto řešit a spravovat?

  Děkuji, jestli někdo poradí jak alespoň něco řešit.

  pátek 26. prosince 2008 20:06

Odpovědi

 • 1) Buď pojmenování (0-5) nebo použijte oblíbené vlevo nahoře. Tam si zástupce seřaďte dle libosti.
  2) Nevím, v registrech jsem nenašel
  3) Pravidla pro zprávy
  4) as is
  5) Nevím
  6) TO dělá, případně jde nastavit "Nevyžádaná pošta"
  7) Nevím které boxíky a pod kalendářem vlevo myslíte, ale pokud jde o panel úkolů, tam datum vidím.
  8) Co to je za mobil? Má to Windows Mobile?
  pondělí 29. června 2009 8:12