none
Neprovede se login script, stanice nevidí doménu RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  v malé síti je Windows Server 2012 R2 Standard jako DC a 10 stanic s Win 10 Pro. Všichni uživatelé sdílejí jedinou složku DATA s právem zápisu.

  Na jedné stanici se stalo to, že uživatel se přihlásí do domény (DOMENA\UZIVATEL a heslo), ale nespustí se mu login skript. Stanice není vidět na serveru v seznamu relací. Při pokusu o ruční namapování disků (Start - Spustit - \\SERVER) se sice objeví síťové složky, ale při pokusu otevřít jakoukoliv z nich se vyvolá dialog pro přihlášení. To zde už ale neproběhne (DOMENA\UZIVATEL ohlásí vždy neplatné heslo). Jakoby nebyl kontakt s doménou. Zajímavé je, že NET USE Z: \\SERVER\DATA proběhne úspěšně, bez jakéhokoliv dotazu na uživatele a heslo (což by mělo být správně).

  DNS funguje správně (na stanici je jediným DNS serverem DC). Asi vedlejším projevem tohoto stavu je to, že přestala platit doménová pravidla na firewallu stanice (třeba ze serveru nyní nelze na stanici pingnout nebo se na ni přihlásit vzdálenou plochou).

  Logy na serveru ani na stanici neukazují nic zvláštního. Restart serveru jsem zatím udělat nemohl.

  Řešením je asi odebrání stanice z domény a nové připojení + znovupřipojení profilu. Lze to ale opravit nějak jinak?

  Děkuji za rady. M.


  mart

  pondělí 22. května 2017 11:18

Všechny reakce

 • Nemá uživatel ulozene (spatne/stare) heslo do domeny v credential manageru? Deje se i jinému uzivateli na temze pocitaci?

  Také vyresetuj ucet pocitace v AD (nevyprselo mu heslo?)

  MP

  pondělí 22. května 2017 13:07
  Moderátor
 • Hessl jsem zresetoval. Jinému uživateli na tomtéž PC se to děje také. Z nouze a z potřeby rychlého vyřešení jsem to opravil novým připojením PC do domény a přenesením profilu. To problém opravilo.

  Občas jsem se setkal na jiných sítích s tím, že na PC nefungoval vztah důvěryhodnosti mezi stanicí a serverem. Ale to se projevilo hned po přihlášení chybovou hláškou. Zde mi to nehlásilo nic, jen se to divně chovalo.

  M.


  mart

  pondělí 22. května 2017 13:12
 • Není PC klonovane ci nedejboze predinstalovane od výrobce?

  MP

  pondělí 22. května 2017 13:19
  Moderátor
 • Není. Víc jak 2 roky bez problémů fungoval. Problémy začaly "z ničeho nic", jak praví uživatel. Navíc nemá žádná extra práva, aby si sám něco překonfiguroval, nainstaloval atd. Na serveru se také nic nedělalo, kromě aktualizací. Ale ostatní Pc fungují normálně.

  Bohužel po té mé opravě už nezjistím, čím to bylo. Spíše mě zajímalo, jestli to není nějaký častěji se vyskytující a popsaný problém, který má nějaké jasné řešení.

  Díky za názory.

  M.


  mart

  pondělí 22. května 2017 13:26