locked
Problém s dálkovým přístupem W7 HP RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den
  Koupil jsem nový notebook s předinstalovanou W7 Home Premium. Nainstalovat jsem OpenVPN pro přístup do firemní sítě. Instalace byla úspěšná, nicméně jsem se nepřipojil na vzdálenou vplochu  konkrétního PC. Přitom na XP i Vista mi to spolehlivě funguje. Přihlašovací údaje byly 100% OK. Mnohokrát kontrolováno. Všechny potřebné služby zapnuty, alespoň jsem o tom přesvědčen. Prostě to nefungovalo.
  Nesouvisí to s tím, že u verze Home Premium je přímo uvedeno, že nepodporuje připojení k doméně?
  Byl jsem přesvědčen, že tato vlastnost omezuje tuto službu na PC kde je tento soft instalován. Nicméně zkušenost mám jinou. Prostě ať jsem dělal co jsem dělal, nefungovalo to. Byly mně doporučeny různé doplňkové programy, které to měly zabezpečit. To však odmítám. Konečným řešením, které jsem přijal bylo vrácení notebook s tímto systémem.
  Je to skutečně nelogické a neumím to vysvětlit, ale takové jsou moje zkušenosti. Pokud je to fakt, pak jakýkoliv notebook se systémem Home premium je k ničemu. Přitom je jich drtivá většina právě se systémem W7 HP. Notebook je především používán pro práci mimo kancelář a tak by měl být proto vybaven.
  Četl jsem některé příspěvky k tomuto problému, ale nikde jsem nenašel jednoznačnou odpověď. Proto jsem se rozhodl k tomuto příspěvku.
  Jednalo se o počítač Sony Vaio CW 1S1E a W7 byly (x64).
  Umí to prosím někdo vysvětlit?
  Děkuji
  Jiří
  pondělí 11. ledna 2010 21:47

Odpovědi

Všechny reakce