none
Windows server 2008R2 nechce nabootovat po aktualizaci RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím,

  stala se mi nepříjemná situace na jednom ze serveru, který běží na W Server2008R2. Po poslední aktualizaci začali točit všechny větráčky na max a ani po 3 hodinách nechtěli přestat, takže jsem mu dal restart i když CPU jel na 1% a RAM tak 50% ale to už je tak standard, protože má jen 4GB. Po restartu nechtěl naběhnout, takže jsem ho vypnul na tvrdo. Pak už nechtěl najet vůbec a začal hlásit, že chce opravu přes instalační CD, ale to nechce načíst a tím pádem neproběhne ani oprava. Jsou tam dva disky v RAID1 a napadlo mě zda by se to dalo udělat nějakým restorem přes ten mirror ? Nemáte s tím někdo zkušenost ? 

  sobota 19. května 2018 19:46

Všechny reakce

 • Přes RAID určitě nic neobnovíš, RAID není záloha, ale jen ochrana proti selhání jednoho nebo více disků (kromě RAID 0, který nechrání proti ničemu). Data na všech discích jsou v případě RAID 1 identická.

  Obnov stav serveru ze zálohy z doby, kdy fungoval v pořádku.

  neděle 20. května 2018 8:45
 • To je právě problém, protože žádný restore point tam není. Záloha probíhá pouze na úrovni dat přes robocopy
  neděle 20. května 2018 10:46
 • Co znamená to "že nechtěl najet vůbec"? Hlásí nějakou chybu, zobrazí se BSOD?

  BB

  neděle 20. května 2018 13:25
 • Začal házet boot failed i na HDD kde je naistalovaný system.  Zkusil jsem mu ručně upravit pořadí odkud se má bootvat a taky nic. Potom jsem dal restartovat do defaultu a už žačal normálně bootovat, ale hodil bootovaní windows a že chce opravu.
  neděle 20. května 2018 20:27
 • Nekolik zakladnich moznosti: CHKDSK /f - pri nasilnem vypnuti mohlo dojit k poskozeni NTFS. Nabootovat z install DVD a spustit proti systemovemu oddilu - tj nabootovat do CMD, nebo si CMD spustit pres shift-f10

  Pokud zadne chyby, pak zkontrolovat co startuje boot loader. Tj opravdu taha system ze spravneho oddilu?

  Viz https://neosmart.net/wiki/recovering-windows-bootloader/

  Nejdriv pres bcdedit bez parametru zobrazit aktualni stav.

  pokud boot loader startuje winload.exe ze systemoveho oddilu s windows, pak muze jit o poskozene soubory (nedojeta instalace update) a pak uz moc rad nebude, vetsinou povede na reinstalaci.

  Zalohovat lepe :(

  pondělí 21. května 2018 7:14
 • Bohužel nic nezabralo. BCD se sice opravil, ale při načítání systému to po vteřině padlo. Takže bylo nejspíš poškozené i v systému. Vyřešil to reinstal.

  Každopádně díky za rady.

  středa 23. května 2018 7:35
 • super :(

  Tak a ted hupky supky na zalohovani. Napr. pres free Veeam® Agent for Microsoft Windows FREE https://www.veeam.com/windows-endpoint-server-backup-free.html

  Tisice dekovnych dopisu :)

  středa 23. května 2018 8:02