none
Jaký účet pro O365 RRS feed

 • Dotaz

 • Nadešel čas implementace O365 proto si dovolím postupně pokládat otázky na které neznám odpověď, nebo si nejsem jistý.

  První se týká založení účtu pro administraci O365. Je vhodné registrovat jako správcovský id současný a funkční mail administrátora domény, která bude později nastavena, nebo založit obecný hotmail účet?

  Děkuji.

  středa 21. března 2012 21:51

Odpovědi

 • Při registraci bude vytvořen účet ve tvaru ucet@vasefirma.onmicrosoft.com. Po přidání domény, můžete přepnout Vaše ID na ucet@vasefirma.cz. Je to pouze uživatelské ID, není potřeba aby to byl zprvu zcela funkční e-mail v Office 365.

  Pouze při registraci bude na e-mail zaslán přístup k administrátorskému portálu Office 365. Následně si můžete nastavit jak záložní e-mailový kontakt pro Váš účet (třeba Hotmail, nesmí být na primární doméně), tak pro administrátora, tak pro organizaci.

  Až po přidání a ověření domény a při přepnutí MX záznamu záleží na tom, jak budete postupovat s nasazením Office 365 (pouze cloud nebo koexistence on-premise a cloud nebo bohatá koexistence).

  Osobně jsem použil svůj primární e-mail přiřazený do Office 365 a neměl jsem problémy. Ale nic nebrání tomu mít dedikovaný mail jako office365@vasefirma.cz, nebo tak.

  PS: Jak uvádí oficiální nápověda: "The email address that you provide is where you will receive password reset information if you forget your Office 365 password and request a reset. Service, billing, and promotional information that you choose to receive will also be sent to this email address." Záleží tedy zcela na Vás, zda se budete řídit doporučením.
  • Upravený KazzanMVP, Owner čtvrtek 22. března 2012 17:56
  • Označen jako odpověď mDas013 čtvrtek 22. března 2012 20:17
  čtvrtek 22. března 2012 17:54
  Vlastník