locked
Windows 7 64bit chyba SSL certifikátu RRS feed

 • Dotaz

 • Narazil jsem na velie zajímavý problém s certifikáty. Koupil jsem nový notebook značky Acer, provedl úvodní konfiguraci, připojil k síti a brouzdal po internetu. Po chvíli jsem si všiml, že je špatně nastavené datum, je posunuté o den dopředu. Nastavil jsem tedy správné datum (6.12. 2014 k dnešnímu dni), provedl pro jistotu synchronizaci s ntp.nic.cz, zkontroloval časová pásma a lokalizaci a vše uložil. Jakmile jsem chtěl přistupovat na jakýkoliv zabezpečený web, všechny prohlížeče hlásily chybu s certifikátem. Po změně datumu na špatný, tedy o den dopředu, vše zase fungovalo. Očividně je problém v časové synchronizaci, nejspíše na úrovni certifikátů. Zkoušel jsem znovu stáhnout celý katalog certifikačních autorit, ale ani to nepomohlo. Ani změna času v BIOSu, namísto Windows, nikam nevedla. Při googlování této chyby jsem narazil buď na opravu data a času, nahrání nového seznamu certifikačních autorit a nebo na nevyřešená vlákna. Obracím se na vás s prosbou o pomoc, jak se z tohoto problému co nejsnadněji dostat :-)

  PS: není to chyba konkrétního stroje. Na druhém notebooku, který přišel stejně s tímto byl datum také posunutý a po synchronizaci času dochází též k chybě certifikátu.

  sobota 6. prosince 2014 9:26

Odpovědi

 • Tak to vypadá, že problém je vyřešený. Jednalo se o chybu, kdy v cestě certifikátů nemůže PC dohledat cestu k certifikační autoritě, tudíž certifikát nepovažoval za důvěryhodný. Řešením bylo provedení sysprepu a kompletně nového nastavení, kdy jsem změnil hodiny v BIOSu ještě před touto operací. Nicméně mi stále nejde do hlavy, proč tato situace vůbec nastala :-)
  • Označen jako odpověď Honzabu neděle 7. prosince 2014 10:17
  neděle 7. prosince 2014 10:17

Všechny reakce

 • Eskalujte problem pres prodejce notebooku nebo pres kvalifikovanou podporu Acer.

  Pokud neuspejete, budete muset eskalovat problem primo Aceru:

  http://www.acer.cz/ac/cs/CZ/content/support

  ( www.acer.com/worldwide/support )

  M.  sobota 6. prosince 2014 17:31
 • Muj OSOBNI nazor je: pouzivat vyrobcem predinstalovany OS je masochismus, casovana bomba, bezpecnostni otvor jako vrata... Pri koupi si vyzadej prilozeni originalniho MS instalacniho media, zkontroluj jeho checksum a nainstaluj z nej nacisto a to vc. rozdeleni disku. Pokud vyrobce/prodejce odmitne medium dodat ci si necha zaplatit vice nez par kc manipulacniho poplatku ukaz mu zada.

  MP

  neděle 7. prosince 2014 1:39
 • A jaká konkrétní chyba byla při přístupu k HTTPS zobrazena?
  neděle 7. prosince 2014 9:57
 • Tak to vypadá, že problém je vyřešený. Jednalo se o chybu, kdy v cestě certifikátů nemůže PC dohledat cestu k certifikační autoritě, tudíž certifikát nepovažoval za důvěryhodný. Řešením bylo provedení sysprepu a kompletně nového nastavení, kdy jsem změnil hodiny v BIOSu ještě před touto operací. Nicméně mi stále nejde do hlavy, proč tato situace vůbec nastala :-)
  • Označen jako odpověď Honzabu neděle 7. prosince 2014 10:17
  neděle 7. prosince 2014 10:17
 • Zeptej se (zbij) toho, kdo pocitac instaloval ...

  MP

  neděle 7. prosince 2014 16:21
 • V tom případě bych musel zajet do centrály Acer, asi někam do číny :-) Ale je to poprvé, co jsem se s tím setkal a to mi rukou prošly desítky notesů
  neděle 7. prosince 2014 16:41
 • To bylo jen rypnuti. Neverim ani OS predinstalovanym HP/Dell/Lenovo. Co si myslim o instalaci o Acer/Asus.. je snad jasne. SOLIDNI dodavatele na zaklade zadosti prilozi cistou instalacku Windows. Kdyz jsem zjistoval u Aceru, co by za to chteli, neveril jsem.

  Radeji venuji svuj cas ciste instalaci (co jsem nainstaloval, za to si rucim), nez hledani cizich chyb, ktere se projevi po delsim case (a to, ze to po rozbaleni funguje, rozhodne neznamena, ze to neni rozbite!).

  MP

  neděle 7. prosince 2014 17:12
 • Neboj, jako rýpnutí jsem to pochopil :-)

  Též sdílím nároz ohledně čisté instalace systému, ale sehnat od výrobce instalační DVD je často nadlidský úkol. Ono se stačí podívat, co s*aček tam výrobce nahází a pak trvá pomalu 2 hodiny, dostat systém do použitelného stavu, vypnout veškerá odesílání hlášení apod. Kdyby to bylo jen pro mě, čas bych přemlouvání dodavetele asi věnoval, ale vzhledem k tomu, že tohle jde zákazníkům a já dělám alespoň základní předprodejní servis, tak s tím nemohu už ztrácet tolik času.

  neděle 7. prosince 2014 17:16
 • toto NENI reklama, jen sdilim pozitivni zkusenost s HP : zavolas, obratem poslou postou ZDARMA. A to i k NTB pod 10.000

  K HP mam milion + 1 vyhradu, jejic ovladace jsou s.acky na kvadrat (no ... ci nejsou?!) ale kvuli zakaznicke podpore je proste budu chvalit.

  Doufam, ze se zde nekdo vyjadri i k jinym znackam.

  MP

  neděle 7. prosince 2014 17:40
 • Mám stejnou zkušenost jako Miroslav Prágl. HP servis je naprosto příkladný. Řešil jsem několik incidentů různých jejich produktů (EliteBook, ProBook, LaserJet, ProLiant) a záruční i pozáruční servis naprosto perfektní. Vždy velmi vstřícné, solidní a rychlé jednání.

  A i ta instalační média jsou důkazem toho, že HP si drží velmi vysoký standard zákaznické podpory. Nedávno jsem nechal posílat médium pro HP 250 koupený v akci za 6500 včetně Windows 8.1 a naprosto bez problému přímo přes zákaznickou podporu HP, instalační médium bylo doma za dva dny. Zcela zdarma.

  Velmi kvalitní produkty se špičkovým servisem a podporou jsou pro mě důvodem, proč HP upřednostňuji ve většině případů. Doufám, že si nastolený standard udrží.


  • Upravený Lukas Beran pondělí 8. prosince 2014 8:38
  pondělí 8. prosince 2014 8:36