locked
Inicializace hledání se nezdařila RRS feed

 • Dotaz

 • Už nějakou dobu se potýkám s problémem na 64bitových českých Vistách Ultimate. Hledání nefunguje. Pokud do řádku v nabídce Start zadám libovolný výraz a zmáčknu Enter, objeví se zpráva "Inicializace hledání se nezdařila." Nefunguje ani hledání v Průzkumníku: po zmáčknutí Ctrl+F, zadání slova a zmáčknutí Enter, popř. kliknutí na tlačítko Hledat se neprovede zhola nic, ani ta hláška o nezdařené inicializaci se nezobrazí. A to ani v případě, že zaškrtnutu pole "Zahrnout neindexované, skryté a systémové soubory".
  Vyzkoušel jsem už snad všechno: mám nejposlednější aktualizace, služba Windows Search je spuštěná; nainstaloval jsem Windows Desktop Search verze 4, spustil jsem příkaz "
  sfc /scannow", který našel a opravil chyby, díky miniaplikaci Indexer Status (http://brandontools.com/files/folders/sidebar_gadgets/entry511.aspx) vím, že indexování probíhá (taky je to vidět na "bobtnání" objemu adresáře pro ukládání indexu), ale nejspíš se nalezené výsledky nikam neukládají (na panelu miniaplikace se zobrazuje údaj "0 items total").
  Existuje nějaké řešení kromě přeinstalování celého systému?

  Děkuju za pomoc.
  středa 9. července 2008 17:15

Odpovědi

 • Nakonec jsem řešení problému objevil na jiném fóru. Problém byl v českém 32bitovém modulu pro fulltextové prohledávání v češtině (viz komentáře Altaira na blogu M. Juřka), který na 64bitových Windows nejenže jednoduše nefungoval, ale zcela vyřadil fulltextové heldání z provozu. Po jeho odinstalování již Windows Search funguje.
  čtvrtek 31. července 2008 8:24