none
Windows 10 problém RRS feed

 • Dotaz

 • Dobré odpoledne, můj problém je relativně jednoduchý..

  Notebook s Windows 8.1 jsem už před nějakou dobou updatoval na W10 pro, měl jsem problémy a přešel jsem zpět na 8.1, nyní jsem se rozhodl přejít na 10 (mám je v tabletu Surface a v lumii 950xl, takže jsem v tom měl trochu guláš..) vše proběhlo OK, ale pořád se mi objevuje problém s připojením k internetu..

  Mám notebook připojen LAN do Mikrotik routerboardu s anténou, pod 8.1, 7.. funguje vše jak má, ale u 10 mi to co pár minut v tom notebooku shodí internet s tím že "výchozí brána není dostupná", dám pomoc při potížích, windows udělají nějaké svoje woodoo a resetuji LAN adaptér a všechno je OK.,. na chvilku.. 

  existuje způsob jak tohle vvyřešit? docela mě to štve..

  můj HW je

  PCI\VEN_14E4&DEV_16B5&SUBSYS_05041025&REV_10

  Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet

  zkoušel jsem vypnout řizení stavu linky, přechod zařízení do režimu spánku i přeinstalovat ovladač a nic z toho nepomohlo..

  Děkuji..

  pátek 15. března 2019 15:16

Všechny reakce

 • Zkousek jsi jiny adapter? Nebo aspon aktualizovat ovladac z webu vyrobce? Z jakeho roku je tvuj ovladac?

  MP

  pátek 15. března 2019 16:05
  Moderátor
 • No, zkoušl jsem ovladače, ale windows 10 mi tam neustále cpou ovladač od MS.. ale nakonbec se mi podařilo tam dostat originální ovladač od Broadcomu a vypadá to, že to funguje.. Problém byl ten, že to předtím nešlo, i když se nainstaloval briadcom, tak po restartu tam byl zase ten za...any ovladač od microsoftu, teď už to vypadá, že ho to tam necpe..
  středa 20. března 2019 12:04
 • Pred soudy typu "za...any ovladač od microsoftu" doporucuji nastudovat problematiku. Proc si proboha myslis, ze Microsoft napsal nejaky ovladac?

  S velkou pravdpodobnosti Broadcom dodal Microsoftu horsi ovladac, ktry se ale tvari jako novejsi.

  Broadcom ma vubec velmi laxni pristup ke svemu HW - na Windows Update nedodava aktulni drivery, a z jejich webu se take nedaji stahnout. Uzivatel je pak odkazan na OEM ...

  MP


  středa 20. března 2019 19:10
  Moderátor