none
Microsoft Experience Group ČR RRS feed

 • Obecná diskuse

 • Vážená komunito!

  Je mi velkou ctí jsem psát se svým nápadem a projektem který jsme v posledních dnech rozjeli s partou nadšenců do služeb společnosti Microsoft a operačního systému Windows. Založili jsme neoficiální, komunitní skupinu Microsoft Expirences Group. Služba se inspiruje konkurenčními skupiny založenými například GEG, GUG apod.

  Naším cílem je efektivně seznamovat odbornou i netechnickou veřejnost se službami společnosti Microsoft v reálném nasazení. Chystáme uspořádat řadu přednášek po celé České republice. Hlavním tématem budou také webináře které realizujeme společně s vývojáři a zajímavými osobami kteří se v daném tématu webináře pohybují a mají k tomu rozhodně co říci. Webináře se snažíme dělat interaktivní takže můžete čekat i online aplikace podobné pracovním listu apod. Vše tak abyste mohli si mohli oživit a načerpat nové znalosti. Chystáme i spolupráci s českými školami na sjednocení informatiků a vše okolo. Nápadů máme opravdu spoustu. Momentálně máme základní a zakládající členskou základnu která tvoří také výjezdní skupinu a stará se o provoz, financování a rozšířování komunity. Momentálně působíme převážně v okolí Olomouckého a v části Jihomoravského kraje. Brzy se chystáme rozšířit i do dalších krajů díky naší skvělým zakládajícím členům.

  Nyní jsme Vám skupinu představili. Doufám, že se vám náš nápad líbí a pokud máte nějaký názor, postřeh, nápad nebo byste se k nám chtěli přidat tak nám neváhejte napsat do komentářů. Za všechny reakce budeme moc rádi. Protože je naše skupina převážně vývojářská a dále spíše učitelská rozhodli jsme se udělat nějaký vývojový interaktivní webinář. Momentálně jsme vyhlásili webinář pro vývojáře PHP aneb OneDrive API pro PHP vývojáře. Chystá se i pro ASP.NET. Byl bych velice rád kdybyste nám napsali jaké další webináře by vás zaujali. Pokud by vás bylo více na jedno téma můžeme se domluvit i na reálném setkání nebo na rozsáhlejším webináři. Na závěr posílám odkaz na náš Tumblr kde se sdružujeme: mxgcr.tumblr.com. Pokud je tu někdo z Microsoftu byl bych rád kdybyste nám napsali jak se k této skupině stavíte. Bylo by fajn udělat skupinu oficiální a spolupracovat s vámi na rozsáhlejších projektech.

  Přeji hezký zbytek dnešního slunečního dne!

  úterý 11. března 2014 14:50

Všechny reakce

 • Ještě bych rád dodal že oproti WUG se zaměřujeme i na širokou veřejnost a nejenom na operační systém Windows. Zaměřujeme se široce na problematiku aplikací od Microsoftu a snažíme se ji podat i veřejnosti. Od WUG se hodně odlišujeme a proto zde nepište že se jedná o stejnou organizaci. Snažíme se prostě o něco jiného.

  úterý 11. března 2014 15:09
 • Rozmyslate aj o rozsirenim na Slovensko?

  Je mozne pomoct v tomto smere?


  ---------- Ondrej Zilinec - Cievo ----------

  úterý 11. března 2014 16:11
 • Dobrý den,

  máme již několik žádostí i na rozšíření na Slovensko a určitě s tím i počítáme. Pokud byste se chtěl připojit nebo něco tvořit, dělat pod našimi křídly není v tom problém. Prosím i ostatní aby nám napsali upřímný názor na naše sdružení. Vaše názory nám hodně pomohou!

  úterý 11. března 2014 16:20
 • 1. Mate-li oslovit sirsi verejnost, pozivejte cestinu.

  2. Pouzijete-li anglictinu, pak ale pouzivejte spravne vyrazy EXPERIENCE. Jinak si utrzite ostudu hned na zacatku.

  M.

  středa 12. března 2014 19:47
  Moderátor
 • Dobrý den,

  jako jeden ze zástupců sdružení Windows User Group mohu jistě říci, že se těšíme na Váš příspěvek a činnost na poli edukace a prezentace technologií společnosti Microsoft široké veřejnosti.

  Pokud budete mít zajímavý nápad či přednášku, neváhejte se prosím ozvat a rádi informaci o ní předáme dále i našimi informačními kanály.

  Ohledně kontaktu do společnosti Microsoft doporučuji vyhledat například jména jako Karel Florian, Tomáš Kantůrek nebo Daniela Lišková.

  S pozdravem
  Petr Vlk

  neděle 4. května 2014 22:14
  Vlastník