locked
Phone 8 - e-mail RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravim vsechny,

  sef si poridil Nokia 720 s w8. Nastavil jsem mu stahovani mailu (v podani tohoto systemu tedy pekny "opruz"!), ale prekvapeni: kdyz si precte mail a ten hodi do kose, tak se pri dalsi synchronizaci kos vysype a tim dojde k odstraneni posty i ze serveru. To uz je teda fakt na palici.

  Zadna volba o nechani zprav na serveru a nebo alespon o nevysypavani kose pri synchronizaci tam neni. Nezbyva, nez postu nechavat ve slozce dorucene a mazat az kdyz si to stahne i vecer do domaciho PC. Stahovani je nastaveno klasicke pop3.

  Jsem jenom "blbej a slepej", ze nevidim nejake volby a nebo to opravdu mysli MS vazne? Ani na webu s navody a priklady nastaveni jsem nic nenasel. V manualu taky ne.

  Diky vsem,

  Dan

  pátek 27. září 2013 9:21

Odpovědi

 • Odeslat vizitku lze z WP8 bez problému. Stačí vybrat kontakt v seznamu, který chci odeslat, zvolím Sdílet kontakt, potvrdím a vyberu Bluetooth/Zprávy/Mail. Používám relativně často.

  • Označen jako odpověď Dan-info čtvrtek 10. října 2013 10:49
  pátek 4. října 2013 7:39

Všechny reakce

 • POP3 takto "normálně" funguje.

  Smazání zprávy na serveru po vymazáni na klientovi je přece normální nastavení. Není důvod dál řešit co se stane s košem.

  Zkus používat novější protokoly (IMAP4 nebo Exchage) Ty synchronizují celé adresáře s poštou. Budeš vidět to stejné na všech klientech.


  JCH

  pátek 27. září 2013 12:03
 • Já se omlouvám, protože nejsem IT specialista, ani se tím neživím, ale dá se říct, že tomu rozumím ve firmě asi tak o chlup víc, než ti ostatní a proto se o to v rámci možností starám. V každém případě, když nastavím pop3 na kterémkoliv počítači (v práci 5 ks, doma 2 ks) a a nebo mobilu s androidem (další 3 ks), tak se pošta stáhne do složky "doručená" a pak už si ve svém počítači a nebo mobilu s poštou každý dělá, co chce a nemá to žádný vliv na server. Pouze musí být zaškrtnuté "nechat na serveru kopii" nebo podobně.

  Proto považuji chování W8 phone právě přes protokol pop3 za zcela nestandardní. Nemluvě o tom, proč když dám poštu v mobilu odstranit do koše (když jí přečtu a víc hodlám řešit třeba večer doma u stolního pc), tak proč automatická synchronizace složku s košem vysypává?!?! To po něm nechci, chci jen stáhnout novou poštu, abych se na ní mohl mrknout a rohodnout se, zda je nutná rychlá reakce i přes nepohodlný mobil a nebo stačí až budu u normálního kompu.

  Tohle jsem ještě fakt nezažil.

  Dan

  pátek 27. září 2013 12:27
 • Toto JE forum pro IT specialisty

  MP

  pátek 27. září 2013 14:04
  Moderátor
 • Pouze musí být zaškrtnuté "nechat na serveru kopii" nebo podobně.

  Toto je rozšířené chování POP3 protokolu na klientovi. Původní POP3 protokol s tím vůbec nepočítá. Ale i tak tam bývá další volba smazat na serveru po smazání na klientovi. Což bývala implicitní volba.

  .

  Tento klient jen nemá tyto možnosti jak nastavit. Je to jednoduchá poštovní aplikace. Aplikace Pošta ve Windows 8 ani dokonce vůbec nezná stařičký POP3 protokol.

  http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-8/pop-email-accounts

  http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-8/mail-app-faq

  .

  Tak jak to používáš ty je to špatně (i když ti to s velkými klienty fungovalo).

  Z principu používáš špatný protokol pro práci s více klienty.

  Pokud chceš mít stejné zprávy na všech klientech, používej IMAP nebo Exchange protokol.

  Pak se dokonce stejná zpráva označí jako přečtená ať už si ji přečteš na jakémkoliv zařízení.

  Pokud zprávu smažeš nebo přesuneš do jiné složky bude smazaná nebo přesunutá na všech zařízeních.

  Prostě ideální stav pro synchronizaci více klientských poštovních programů.

  .

  PS: Toto fórum slouží pro IT profesionály. Můžeš se tu ptát ale očekává se tu určitá minimální znalost.


  JCH

  pátek 27. září 2013 15:03
 • Zdravím všechny,

  omlouvám se, ale ulehl jsem s horečkama, takže jsem neměl sílu a ani náladu cokoliv řešit. Navíc jsem začal psát před půl hodinou, a když už jsem měl skoro sesmolenou odpověď, tak mi zazvonil telefon a při znovu se vrácení k psaní byla celá zpráva v pr... Takže znovu .... :-(

  Něco jsem si ještě přečetl, abych nebyl za blbce, ale já se nehádám o vlastnost POP3, která oproti POP1 byla rozšířená o možnost nechat kopii na severu, smazat ji po určité době a nebo smazat po smazání ze složky odstraněná pošta. To co mě deptá je, proč MS bez mého svolení sám vysypává složku "odstraněná pošta"?!?!?! To tam pak nemusí být vůbec!

  Jinak protokol POP3 je popsán (myšleno jako že je obsažen ve W8P) i v manuálu na oficiálních stránkách windowsphone.com. Ovšem dočkat se v nápovědě k telefonu a nebo na daných stránkách informace o základním nastavení by asi bylo příliš. To se telefon chlubí zcela intuitivním nastavením pro méně zdatné uživatele :-(

  Proč pop3 ve firmě? Jak jsem psal na začátku, tak u nás nepracuje s jednou schránkou jeden uživatel na více klientech, ale více uživatelů s jednou schránkou. Neřešme, proč nám vyhovuje jedna mailová adresa a nemá každý svou. Takže si každý potřebujeme stáhnout stejnou poštu do svého PC a pak s ní zcela nezávisle pracovat. Dokud neuměli malý klienti (OE) pracovat s rozšířeními POP3, tak jsme používaly mailserver v programu winproxy. Pak už to bylo zbytečné.

  Soukromě to takto používám proto, protože mobil beru jen jako rychlé "prohlížedlo", kdy se rozhodnu, zda budu muset na zprávu rychle zareagovat (třeba i v pracovní době a nebo někde mimo na malém hloupém displeji mobilu) a nebo to počká až na večer. Složku doručené pošty v mobilu ale jinak udržuji neustále prázdnou, což by mi při IMAP4 vše mazalo pro stažení z domova. Je to o zvyku a asi (určitě) bych si v tomto případě zvykl i na IMAP4. S žádným zařízením až na W8P jsem nemusel. Naštěstí ho tedy nemám já (hurá android), ale šéf, který už se prostě nerad učí novým návykům (ne že by ale nemohl).

  Jenom pro upřesnění, i v práci jsem doporučil, aby se na nová PC dal rovnou W8, že je to naučím a zvyknou si. Celkem je mám rád a používám i soukromě. Ale když jsem měl teď možnost poznat W8Phone a jejich nastavení a práce čehokoliv, tak ty teda rozhodně doporučit nemohu nikomu. I taková blbost, jako je odeslání vizitky přes bluetooth nebo přes SMS tam zřejmě není (jen přes NFC) .... :-((( Napsal mi šéf, jestli to nějak neumím "nevím". Tak jsem si stáhl návod a tam se píše jen o volbě přes "přiblížit+odeslat". Teď nemohu ozkoušet naživo, jestli tam není někde jiná volba, ale manuál o tom nepíše.

  Pěkný den (v posteli) přeji všem,

  Dan

  čtvrtek 3. října 2013 9:17
 • Dobrý večer Mirku,

  díky moc za Váš odborný a nepovýšenecký přístup. Volby v nastavení POP jsem prošel snad všechny a doufám, že jsem nikde nic nepřehlédl. Vím, že volba vysypání koše po ukončení je ve většině klientech, ale tady je to nastavené na vysypání při synchronizaci.

  Android jsem do teď znal jen z ženy telefonu a neříkám, že je dokonalý. Chtěl jsem ho hlavně proto, že když se mi zalíbil nějaký program, tak byl většinou buď pro droida a nebo apple. Teď svého rozhodnutí nelituji. Jste u WP8 nebo u jablíček?

  Díky za přání a mějte hezký večer,

  Dan

  čtvrtek 3. října 2013 21:03
 • Hele nevim kdo z nas je starsi, ale asi ja, protoze ne forech vsem tykam jak bylo vzdy co pamatuju zvykem. Ne kazdemu to vyhovuje, ale mne naopak prijde vykani dost divne az ponizujici (treba kdyz svym studentum rikam VY VOLE .. zni to divne ... ale nerikam to bezduvodne :) ). Tak mi prosim take tykej.

  Osobne pouzivam telefon na telefonovani (mam starou Nokii se Symbianem, ale je to kram, nevydrzi tech 14 ndi na jedno nabiti jako predchozi modely). E-maily resim na pocitaci. Pouzivam IMAP/ActiveSync. POP3 nebrat.

  Android mam svym spusobem rad - koneckoncu budu uz do smrti technoid a hracicka a rootnoty android je k tomu dobry nastroj.

  MP

  čtvrtek 3. října 2013 21:16
  Moderátor
 • To vykání a dík, Mirku, nepatřilo tobě, protože tobě taky jinak tykám, ale OK7KM je taky Mirek, a když jemu je příjemnější vykání, tak mi přijde slušné v tom pokračovat.

  Jinak jsem taky do teď běhal na symbianu a nemůžu říct, že bych byl nespokojen, ale časy se mění, a tak se i člověk občas mění. Doby, kdy jsem zuřivě vše zkoušel, jsou dávno pryč. OE jsem například používal ještě před 3 roky. A proč ne? Prostě jsem byl zvyklý a spokojený (a možná i líný) :-))

  Dan

  čtvrtek 3. října 2013 21:42
 • :-O ja si rikal

  MP

  čtvrtek 3. října 2013 21:55
  Moderátor
 • Odeslat vizitku lze z WP8 bez problému. Stačí vybrat kontakt v seznamu, který chci odeslat, zvolím Sdílet kontakt, potvrdím a vyberu Bluetooth/Zprávy/Mail. Používám relativně často.

  • Označen jako odpověď Dan-info čtvrtek 10. října 2013 10:49
  pátek 4. října 2013 7:39
 • Zdravím a s díky předám šéfovi. Škoda, že v manuálu o tom fakt není ani slovo krom "přiblížit a odeslat". Radši jsem ho ještě jednou otevřel :-(

  Přeji pěkný den,

  Dan

  pátek 4. října 2013 8:12
 • Proto manuál ani neotvírám, ale seznamuji se se zařízením prakticky :)
  pátek 4. října 2013 8:38
 • Taky patřím k těm, kteří, když si něco koupí nového, tak nedají pokoj, dokud nevyzkouší každý čudlík a každou funkci. A k tomu se přiznám čtu i ty manuály. Občas tam člověk i něco objeví :-) 

  Tady jsem ale v jiné pozici, protože tu hračku nemám u sebe a mám jí jen občas "za odměnu", když šéf potřebuje něco nastavit a nebo najít :-))

  pátek 4. října 2013 9:03
 • a jiné protokoly je možné použít? tzn. jsou k dispozici? používat jednu emailovou schránku více uživateli není nic divného a používá se to i na IMAP nebo ActiveSync (Exchange).

  opravdu nemůžeš použít alespoň IMAP?


  Michal Zobec | IT Consultant, Lightning Group Company | Michal Zobec Blog | Virtuální PC Blog | Můj profil na LinkedIn
  V případě, že se vám zdají moje příspěvky užitečné, označte je prosím.
  Pokud vám moje příspěvky poskytly řešení vašeho problému, označte je jako odpovědi.

  pátek 29. listopadu 2013 22:55