locked
Word 2010 RRS feed

 • Dotaz

 • Pořídil jsem si nový notebook a k němu Office 2010. Lecos divného jsem vychytal, ale dosud se mi nepodařilo přinutit Word, aby mi neaktulizoval data. Píšu si občas deník a teď mám u všech textů dnešní datum místo toho které tam bylo původně. Takže všechno se "stalo 26.9.2012" - oznejte, že to je trochu blbý. Samozřejmě, že jsem aktualizaci data a času ve Wordu zrušil, ale dělá to pořád.

  A druhý problém je, že některé texty mi při ukládání sdělí, že jsou jen pro čtení, ale já jsem je nikdy jako "jen pro čtení" nedefinoval. Potíž je, že do nich většinou něco připíšu nebo změním (psaním se tak trochu taky živím) a musím je pak uložit pod jiným jménem.

  No prostě pruda.

  Díky za pomoc.

  středa 26. září 2012 8:57

Odpovědi

 • Dobrý deň,
  Skúste stlačiť Alt + F9, ktoré zobrazí kódy polí. Ak sa namiesto dátumu zobrazí niečo takéto  TIME \@ "d. M. yyyy"  tak sa musí meniť, lebo je to pole. Ak sa zobrazí znovu len dátum, tak je to veľmi zvláštne. Skontrolovali ste PC antivírusom? :)
  PB
  středa 26. září 2012 13:17

Všechny reakce

 • Dobrý deň,
  Skúste stlačiť Alt + F9, ktoré zobrazí kódy polí. Ak sa namiesto dátumu zobrazí niečo takéto  TIME \@ "d. M. yyyy"  tak sa musí meniť, lebo je to pole. Ak sa zobrazí znovu len dátum, tak je to veľmi zvláštne. Skontrolovali ste PC antivírusom? :)
  PB
  středa 26. září 2012 13:17
 • Díky,

  zkusil jsem to (myslím Alt+F9 a nestalo se vůbec nic. Jestli to ovšem dělal dobře. Otevřel jsem Word, soubor který měl na začátku datum (myslím, že to byl nějaký dopis) a zmáčkl jsem ten hot key.

  Antivirus jsem na počítač nepouštěl, nebyl zatím důvod, ale myslím, že to je v pořádku, to by musel být zavirovaný z obchodu, protože to dělal druhý nebo třetí den poté co jsem ho přinesl.

  B.

  pátek 5. října 2012 14:49
 • A jak jsi ten datum do wordu vložil?

  Pokud to není tajné, mohl by jsi ten soubor vystavit někam na internet aby jsme se na něj mohli podívat?


  JCH

  pátek 5. října 2012 15:23
 • V roce 1999 jsem si psal deník. Například. Soubor se jmenoval Deník 1999. Proto vím, že to bylo v roce 1999. Vždycky jednou za čas jsem ho otevřel a napsal:

  2.1.1999

  Na Silvestra jsem moc pil a teď mě bolí hlava.

  PAK ZA ČTRNÁCT DNÍ

  16.1.1999

  Dneska napadly tři metry sněhu.

  POZDĚJI ZASE

  4.2.1999

  Zima trvá dva měsíce, ale sere mě, jako kdyby trvala od konce druhé světové války.

  NO A KDYŽ JSEM SI NAINSTALOVAL 5.10.2012 TEN NOVÝ WORD A OTEVŘEL DENÍK Z ROKU 1999, TAK VŠECHNY DATUMY SE ZMĚNILY NA: 5.10.2012

  A KDYŽ STISKNU Alt + f9 tak to datum zmizí a je tam taková závorka a v ní je napsáno DATE, když stisknu Alt+F9 tak je tam zpátky 5.10.2012 i když já dobře vím, že to bylo napsáno v roce 1999. Zatím další soubory "z dávné historie" neotevírám, protože zjevně je ta změna data nevratná a já si říkám, že na to jednou třeba přijdu (nebo někdo na to přijde) a já budu mít data správná.

  Bublina

  pátek 5. října 2012 16:35
 • Pokud ti "někdo" změnil soubor s deníkem, zkus použít předchozí verze souborů a vrať se u tohoto dokumentu do doby, kdy byl dokument správný.

  http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows7/Previous-versions-of-files-frequently-asked-questions.

  Obrázek karty Předchozí verze

  Pokud máš dokumet pouze textový, zkus pro otevření použít Wordpad namísto Wordu a podívej se na něj v něm. I tam jsou špatné datumy?

  PS: Pokud tam máš místo textu s datumem pole datum, je logické, že ti Word ukazuje dnešní datum. K tomu pole datum slouží. Je otázka jak k takové změně došlo.


  JCH

  sobota 6. října 2012 9:34
 • Dobrý den,

  když to otevřu ve Wordpadu, tak tam je "rozsypaný čaj" a tu a tam písmeno naší abecedy :-))

  Verze bohužel žádné nemám, prostě jsem tehdy (a vlastně to dělám i dnes) používal k psaní počítač jako psací stroj, když bylo třeba, tak jsem soubor otevřel, upravil, dopsal co bylo potřeba a uložil. Verze si dělám jenom u literárních věcí, myslím, že z verzí by se pak člověk mohl taky zbláznit.Z prostého DATA udělal POLE zjevně nový Word, ten také všechny soubory změnil na "jen pro čtení", s čímž mám taky problém, ale to se všechno vyřeší. Nejraději bych ta POLE zrušil, ale nepřišel jsem na způsob jak. Nevím jestli to všechno nesouvisí s tzv. programem kompaktibility, který je u Wordu 2010, aby staré verze Wordu byly k použití i v novém - teda tak jsem si to vysvětlil.

  neděle 7. října 2012 5:47
 • Verze dělá souborový systém sám. Musíš mít Windows Vista nebo novější. Četl jsi ten článek?

  Pokud vidíš rozsypaný čaj, znamená to že používáš docx namísto doc?


  JCH

  neděle 7. října 2012 21:23
 • Ano, ten článek jsem četl, ale když kliknu pravou myší na soubor a vyberu Obnovit verze, tak mi to chvilku hledá a pak sdělí, že žádné předchozí verze neexistují. Ale já se s tím nějak srovnám, naštěstí IT problémy nejsou v životě moc důležité. Nicméně vám moc děkuju za pomoc, nepochybně jí zase někdy budu potřebovat, počítač nám vždycky něco naservíruje.

  Bublanina

  sobota 13. října 2012 9:06
 • Chybka v tomto vlaknu nastala uz v tom, ze nebyl specifikovan lepe zpusob vlozeni data. Pokud to je vlozeni systemoveho udaje, pak neni divu, ze k necemu takovemu dochazi. Prikladam odpoved z Answers (kam takovy dotaz patri):

  As others have indicated, the reason is that you have inserted a date field which shows the system date. What you need to do is change those date fields for createdate fields - ALT+F9 change { DATE } or { TIME \@ "d MMM yyyy" } to { CREATEDATE \@ "d MMM yyyy" } then F9 and ALT+F9 - and change the date in your letterhead template so that future letters based on it show the correct dates. The switch  \@ "d MMM yyyy" may be different at your location but you will have to add a formatting switch if your original field was a DATE rather than a TIME field.

  M.

  sobota 13. října 2012 10:46
  Moderátor
 • Gratuluji moderátorovi, další vyřešený příspěvek, s tímhle fórem končím. Uzavřel tady někdy vlákno/téma tazatel? Kurva, to vám jde fakt o statistiky fóra? Nic proti Petrovi B. (ale to ty víš) ani tvé odpovědi, ale o samolibosti a pravidlech fóra aneb dejte volovi funkci (moderátora).
  neděle 14. října 2012 19:10
 • Věnujte prosím pozornost následujícímu oznámení

  V zájmu přehlednosti diskuzních fór a zajištění jejich hladkého chodu jsou budou od 1. 2. 2011 platná nová pravidla:

  • Pokud položíte dotaz a někdo vás vyzve k doplnění informací, učiňte tak nejdéle do 5 dnů.
  • Pokud vám vlákno pomohlo a problém byl vyřešen, označte patřičný příspěvek jako odpověď.
  • Pokud budete testovat navržené řešení a budete čekat na výsledek, označte návrh řešení jako odpověď. Vlákno můžete v případě potřeby znovu otevřít.
  V případě, že:
  • nebudete do 5 dnů reagovat na reakci ostatních uživatelů, bude vlákno smazáno.
  • nebudete reagovat vůbec do 7 dnů, bude vlákno smazáno.
  • nebude ve vašem vlákně žádná odpověď od kohokoliv do 14 dnů, bude vlákno smazáno.

  Díky všem aktivním účastníkům zde na fórech :)
  KFL

  .


  JCH

  neděle 14. října 2012 20:02
 • Ano. S temito pravidly jsem seznamen a pridajimi hodne stupidni, coz jsem KFL napsal. Snazim se odpovedet, hledam reseni (treba ho i najdu a je spravne) a vysledkem liknaveho postoje puvodniho tazatele je vlakno pryc = kdokoliv se stejnym/ podobnym problemem uz mou odpoved nenajde.

  Proto je z meho pohledu lepsi, oznacit po nejake dobe odpoved Moderatorem, aby vlakno zustalo a nebylo smazano.

  To je i ma odpoved panu Pechackovi, proc mi oznacovani odpovedi Moderatorem nepije krev tolik, jako jemu. Radeji oznaceny, nez zmazany. Ano MS fora maji jen velmi malo moznosti, co s prispevkem umoznuji - aktivni, zamceny, vyreseny, smazany. MS programatorum se nechtelo zjevne premyslet.

  pondělí 15. října 2012 9:02