none
Microsoft Excel cannot open or save any more documents because there is not enough available memory or disk space RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den,

  chtěl bych požádat o radu. Ve firmě jsme upgradovali na Office 2016 a náhodně se nám stává, že excel při zhavaruje na této chybě "Microsoft Excel cannot open or save any more documents because there is not enough available memory or disk space. To make more memory available, close workbooks or programs you no longer need. To free disk space, delete files you no longer need from the disk you are saving to"

  Na discích je místa dost, paměti také. Děje se to u souborů na síťi, ale podle všeho se to stalo i u souborů lokálně uložených.  Důvěryhodná umístění máme definovaná.

  64bit verze office pro nás není řešením, kvůli nekompatibilitě plugin třetích stran.

  Prostředí je jednotné Windows 7 Enterprise

  Děkuji moc za rady

  středa 5. září 2018 5:51

Všechny reakce

 • "Na discích je místa dost, paměti také." je dost vágní informace, přitom to lze velmi přesně vyjádřit čísly. Takže kolik je skutečně volného místa na disku a jaká je celková kapacita operační paměti a kolik je volné paměti ve chvíli, kdy se pokoušíš otevřít daný soubor? Systém je 64bit? Jak velký soubor se pokoušíš otevřít?
  středa 5. září 2018 7:11
 • %TEMP% neni zaflakany? Jaky pouzivate antivir? Jaky OS je na serveru? Mas vypnuty TCP autotuning? Deje se I pri spusteni Excelu (Ctrl) bez doplnku?

  MP

  středa 5. září 2018 8:26
 • Co na to říká telemetrický agent v Office, pokud jste jej zapnuli (Nástroje sady Office)?
  čtvrtek 13. září 2018 23:50
  Vlastník