locked
Nefunkční USB - pane Prágl prosím poraďte

  Dotaz

 • Prosím potřebuji poradit jak zprovoznit USB na Vista Premium.
  15. února jsem sem psal o USB, která přestala fungovat po instalaci ovladače tiskárny. Všechna připojená USB zařízení kromě FLESH disků nefungovala. Problém se mi nakonec podařilo vyřešit tím, že jsem z System32->Drivers smazal poslední nainstalovaný ovladač, který časově odpovídal době instalace ovladače tiskárny. Zároveň jsem ale musel k pc připojit USB které jsem ještě nikdy připojené neměl. Teprve potom začala fungovat i předchozí USB.
  Nyní mám stejný problém akorát že USB přestala fungovat při kopírování souborů přes wifi z mého PC do jiného. Soubory tímto způsobem přenáším často a ještě nikdy se to nestalo. Při restartování se mi také stala modrá smrt. Stihl jsem si akorát všimnout BUGCODE_USB DRIVERS. Po připojení USB se zobrazí "Zařízení USB nebylo rozpoznáno". Bohužel tato hláška se mi zobrazuje ikdyž není žádné USB připojeno a to neustále v intervalu asi 30 vteřin.
  Mám notebook Sony Vaio VGN-NS11S starý 3 měsíce. Nemám čas řešit každý měsíc problémy s nefungujícími USB. Nevím jestli je chyba v hadrwaru samotných USB nebo jestli v softwaru Vist.
  Existuje nějaká možnost že by se tato chyba dala natrvalo odstranit? Pomohlo by například přeinstalovat Windows nebo bude lepší notebook reklamovat?

  Předem děkuji za odpověď

  Lathspell
  sobota 21. března 2009 11:58

Odpovědi

 • Ahoj,

  predpokladam ze jsi nejprve mazal driver inf cache.

  Jak souvisi USB s kopirovanim pres wifi? Mas USB WiFi adapter? Jaky konkretne? Jake jsou jeho ovladace? Jake jsou ovladace USB adapteru resp. chipsetu zakladni desky?

  Co se tyce modre smrti - po restartu jsi nechal analyzovat pricinu spolecnosti MS?

  Asi by bylo dobre take dobre zkoumat dvema smery:

  • Dat dohromady anamnezu PC. Tzn. jaky byl stav PC po zakoupeni a co vse nasledovalo az doted. Trochu se obavam ze byl OS instalovan vyrobcem/dodavatalem. Pak je to cerna skrinka, zajic v pytli ... proste tomuze byt OK ale principielne bych takove instalaci neveri.
  • Pak jit retrogradne. Co se menilo naposled (po jake zmene zacalo dochazet k problemum)?
  MP
  sobota 21. března 2009 16:52
  Moderátor

Všechny reakce

 • Ahoj,

  predpokladam ze jsi nejprve mazal driver inf cache.

  Jak souvisi USB s kopirovanim pres wifi? Mas USB WiFi adapter? Jaky konkretne? Jake jsou jeho ovladace? Jake jsou ovladace USB adapteru resp. chipsetu zakladni desky?

  Co se tyce modre smrti - po restartu jsi nechal analyzovat pricinu spolecnosti MS?

  Asi by bylo dobre take dobre zkoumat dvema smery:

  • Dat dohromady anamnezu PC. Tzn. jaky byl stav PC po zakoupeni a co vse nasledovalo az doted. Trochu se obavam ze byl OS instalovan vyrobcem/dodavatalem. Pak je to cerna skrinka, zajic v pytli ... proste tomuze byt OK ale principielne bych takove instalaci neveri.
  • Pak jit retrogradne. Co se menilo naposled (po jake zmene zacalo dochazet k problemum)?
  MP
  sobota 21. března 2009 16:52
  Moderátor
 • Předpokládám že USB s wifi nesouvisí vůbec, ale USB přestala fungovat právě při kopírování souborů přes WiFi. USB WiFi adaptér nemám. Jen jsem propojil 2 PC a zkopíroval několik souborů.  Analýzu jsem nedělal. Po zakoupení byl v PC OS již nainstalován. Taky tam bylo nainstalováno spousta doplňků a přebytečných utilitek od Sony, antivir, skype, google earth a další a další zbytečnosti. K prvnímu problému s USB došlo při instalaci zmíněného ovladače tiskárny. Po jeho smazání (což je už více než měsíc) jsem do PC nic jiného neinstaloval a neměnil. V PC mám jen ty nejnutnější programy jako MS Office, něco na přehrávání videa, prohlížení fotek a pár dalších programů, které potřebuji do školy. Tudíž myslím že nic, co by mohlo tyto problémy způsobit.
  USB najednou zničeho nic přestala fungovat a já pomalu začínám litovat že jsem si vybral zrovna tento notebook. Je to softwarová nebo hardwarová chyba? Mohu vůbec něco takového reklamovat?

  Lathspell
  sobota 21. března 2009 17:36
 • Osobne bych nikdy nepouzil pocitac s predinstalovanym OS. Na to jsem prilis paranoidni.
  Co si nainstaluju za to si muzu sam. OS z original media, ovladace jen ty ktere nejsou soucasti OS a i ty pokud mozno referencni od vyrobce chipsetu nez "vyladene" od dodavatele NTB.

  Co se tiskarny tyce - jaky presne to byl typ? Nejedna se o nechvalne znamy usb DOT4 ovladac od hp? Neinstaloval's nahodou ovladace tiskarny z dodaneho CD?

  Nevim jestli je to odpoved, asi te to prilis neuspokoji.

  MP

  sobota 21. března 2009 19:10
  Moderátor
 • Tiskárna to byla HP Photosmart C4280. Původní ovladač byl instalovaný z CD. Já se k ní připojil přes síť a ovladač se nainstaloval automaticky. Je možné že ikdyž jsem ovladač z PC předtím odstranil, tak po něm něco zůstalo a teď mi znovu škodí? Potom ale nevím, proč se měsíc nic nedělo. Už jsem kontaktoval obchod kde jsem notebook kupoval a pošlu jim ho zpátky na reklamaci. Jen doufám že reklamace proběhne bez problémů...

  Lathspell
  sobota 21. března 2009 19:27
 • Uživatel Lathspell napsal:

  ...HP...

  Je možné že ikdyž jsem ovladač z PC předtím odstranil, tak po něm něco zůstalo a teď mi znovu škodí?

  Ano :(
  HP ovladace jsou tim nechvalne proslule.

  Nejenze jejich funkcnost neustale klesa, chybovost roste, jsou vetsi a vetsi ale zato barevnejsi - ale hlavne bezne po sobe (po odinstalaci) nechavaji sirotky DOT4 a HPZ.

  Takze nekdo na sitovy server nainstaloval (pravdepodobne) stare ovladace z CD (na CD jsou temer vzdy stare ovladace). Ty sis je pres point'n'print stahl a projevila se chyba.

  Jak presne jsi je odinstaloval? V nastaveni tiskarny z "drivers" v "server properties"?

  MP

  sobota 21. března 2009 20:21
  Moderátor
 • Ovladač jsem odinstaloval v nastavení tiskárny ale nepomohlo to. Musel jsem ho "manuálně odebrat" z System32->Drivers. Nevěděl jsem co to udělá, tak jsem si ho pro jistotu zálohoval a teprve potom jsem ho smazal. I tak USB nefungovala.
  Teprve když jsem k PC připojil USB které k němu ještě nikdy připojeno nebylo se vše najednou rozběhlo. Vypadalo to, jako by se instalací úplně neznámého zařízení vzpamatovala všechna předchozí.
  Byl jsem rád že vše jede jak má, takže jsem se o to už víc nezajímal.

  Vím, že jsem ovladač odebral dost "neodborně", ale jestli tam po něm něco zbylo, můžu to nějak najít a smazat?

  Jedním z předinstalovaných programů v PC bylo diagnostické centrum hardwaru. Jen tak náhodou jsem udělal test USB a výsledkem bylo, že jedno ze čtyř USB je vadné. Ten test jsem opakoval asi 10x a chybu mi to nahlásilo jen ve třech případech. Nepředpokládám že by to bylo vadným HW, ale aspoň mám co napsat do reklamačního formuláře...

  Lathspell
  neděle 22. března 2009 7:50
 • to ze pomohla instalace jineho zarizeni/ovladace ukazauje na problem s inf cachejak jsem psal vyse. Jedna se o (standardne) soubor c:\windows\inf\infcache1.

  Ovladace tiskarny maji byt v C:\WINDOWS\system32\spool\drivers. Jednalo se urcite o ovladac TISKARNY, nebyl to napr. ovladac portu tiskarny? Jak se soubor jmenoval?
  Krom jeho smazani je treba jej odinstalovat nebo alespon zakazat.  Autoruns.exe ti pomuze - zzejmena zalozky Print Monitors, Drivers, Services

  MP

  neděle 22. března 2009 8:10
  Moderátor
 • Mám tedy infcache smazat? Jestli to byl ovladač tiskárny nebo portu nevím. Pouze jsem se připojil k síťové tiskárně a nainstaloval se mi ovladač. Čeho, to ovšem netuším. Jak se soubor jmenoval už také nevím.

  V Print Monitors mám Local Port, Standart TCP/IP Port, USB Monitor, WSD Port a Microsoft Document Imaging Writer Monitor. Co z toho mám zakázat?


  Lathspell
  neděle 22. března 2009 9:03
 • Vsechny maji Publisher = MS? Pokud ano nemaz nic.

  MP

  neděle 22. března 2009 14:14
  Moderátor
 • Tak USB už funguje. Nic jsem nemazal, nic jsem nepředělával. Odvezl jsem PC na kolej a když jsem ho zapnul, tak se najednou začal instalovat ovladač na interní webovou kameru (ke které jsem s ovladačem ani s SW nic nedělal, takže nechápu proč se k ní začal instalovat ovladač.. ), ale hlavně se potom nainstaloval ovladač kořenového rozbočovače USB a vše opět jede. Sice když připojím nějaké USB, tak se PC chová jako kdyby ho ještě nikdy nevyděl a znovu pro něj instaluje ovladač, ale tak funguje to.
  Ovšem nevím, na jak dlouho. Třeba sem budu za měsíc psát další žádost o pomoc. Nicméně zatím děkuju za poskytnuté rady.
  Lathspell
  neděle 22. března 2009 20:04
 • Jak psal Mirek, pokud chceš předejít problémům, nejlepší bude sehnat si originální DVD s instalací Windows Vista s posledním SP a provést instalaci ručně. někde jsem dokonce viděl utilitku která vymazává z takovýchto notebooků ty blbosti od výrobce (i když třeba někdy mohou začínajícím uživatelům usnadnit život.). můžeš ji najít a odstranit balast který nepoužíváš.

  každopádně po těchto problémech je vhodnější začít s čistou instalaci (buď z DVD s Vistama nebo z factory recovery od výrobce - sony má recovery na 3-4 DVD, která si musíš vypálit sám).
  michal zobec
  pátek 24. dubna 2009 14:58