none
W2008R2 remote desktop - tisk na lokální tiskárny

  Dotaz

 • Chtěl bych ověřit informaci, zda je k dispozici oficiální Microsoft seznam kompatibilních tiskáren pro lokální tisk v terminálovém provozu Windows Server 2008R2, případně 2012(R2) (v dávné historii serverů si matně pamatuji, že existoval), a pokud ne, alespoň seznamy doporučených či nedoporučených zařízení. Děkuji.

  pondělí 23. září 2013 16:04

Odpovědi

Všechny reakce

 • Našel jsem pro vás článek http://www.robertborges.us/2012/06/windows/what-printers-work-best-with-a-windows-remote-desktop-server/ ke je zmíněný odkaz do Windows Catalog databáze kompatibilních zařízení. Třeba pomůže.

  Obvykle nebývá díky technologii EasyPrint problém a není potřeba instalovat ovladače na terminálový server.


  PS

  pondělí 23. září 2013 16:26
 • Díky za reakci, co se týče seznamu kompatibilních zařízení, tak býval problém ten, že kompatibilita ovladače Windows serveru neznamenala ještě spolehlivý provoz na terminálu. Easy print problém částečně řeší, ale vzhledem k provozované aplikaci a formátu výstupů je potřeba politiku nastavovat de facto každému uživateli zvlášť a nejlepší zkušenosti jsou s použitím opravdu kompatibilních tiskáren a instalací driverů, byť to z hlediska správy taky není optimální - ale výstupy jsou pro uživatele takto nejpřijatelnější.
  úterý 24. září 2013 8:59