none
Reinstalace Windows serveru 2003

  Dotaz

 • Dobrý den,

   

  potřeboval bych poradit jak se řádně připravit na reinstalaci serveru Windows server 2003. Na tomto serveru běží AD, DNS, DHCP, DFSR a je to druhý DC. FSMO mám v Brně. Teď potřebuji vědět co vše budu potřebovat si připravit? Nikdy jsem tuhle věc nedělal, ale jednou k tomu muselo dojít :-) Nebude problém se složkama, které se přes službu DFSR kopírují z Brna do Prahy? Pokud by se reinstalace nepovedla, půjde se vrátit ke staršímu serveru? Název by měl zůstat pro nový server stejný jako u starého. Děkuji za helpa.

  úterý 8. června 2010 9:49

Odpovědi

Všechny reakce

 • Jelikoz pred reinstalaci bude maximalne vhodne udelat DCPROMO a odebrat server z AD nebude to nic moc situace. Bezi DNS i na druhem serveru? Docela bych doporucip prenest VESKERE sluzby + jejich konfiguraci na druhy server (DNS, DHCP atd), samozrejme u DHCP jej nechat bezet vzdy jen na jednom ze serveru.

  Pripadne na dobu reinstalace nainstalovat docasny 3. radic domeny

  MP

  úterý 8. června 2010 9:59
  Vlastník
 • Ano na druhém serveru běží DNS a zóny se přenáší. Jedná se mně hlavně potom i o kopírování dat ze starého srv na nový srv, repsketive lepší než je tam doposud a potom jak to bude se složkama které se přenáší pomocí DFSR? Pokud je budu jen kopírovat, nebude s tím problém? Bude i potom fungovat zrcadlení bod A - bod B jak má? DHCP si před instalcí vyexportuji.
  úterý 8. června 2010 10:31
 • složky přenášené pomocí DFSR bych před přenosem vypnul a pak je znovu nastavil.

  Jaké kopírování dat? Přes VPN tunel?

  úterý 8. června 2010 17:23
 • Ano jde o VPN tunel. Jaké kopírování máš na mysl?
  úterý 8. června 2010 17:45
 • "Jedná se mně hlavně potom i o kopírování dat ze starého srv na nový srv, repsketive lepší než je tam doposud"

  to mi není jasné co tím myslíš...

  synchronizuješ složky mezi servery? přes rxcopy? nebo je to jenom záloha?

  úterý 8. června 2010 17:55
 • Starý srv replikuje složky přes DFSR z Prahy do Brna a naopak. Nyní chci do Prahy dát jiný server a přes xcopy ze starých disků nakopírovat data na nové disky a nyní nastává otázka, zdali složky které jsou replikovány přes DFSR budu je kopírovat přes xcopy se nějak poškodí, respektive zdali bude přenos potom fungovat jako dříve? Nebo jakou strategii zvolit? Jak s těma složkama naložit? Mám vypnout přenos DFSR, nakopírovat data na nové disky a opět zapnout? Bude to fungovat jako předtím?
  úterý 8. června 2010 18:39
 • Jenom zkopírování pomocí xcopy (bez správného parametru) stačit nebude.

  Obecně doporučované metody jsou použít robocopy, ntbackup nebo nebo xcopy /O. Robocopy je asi pro tyto účely nejmocnější.

  Mrkni do sekce Important Technical Notes v článku na adrese http://blogs.technet.com/b/askds/archive/2008/02/12/get-out-and-push-getting-the-most-out-of-dfsr-pre-staging.aspx

  Možná už jsi na webu našel článek http://kendalvandyke.blogspot.com/2009/07/things-you-need-to-know-if-you-use-dfs.html , který velmi doporučuju projít (především Lesson #1 v článku může být pro mnohé překvapením)

  • Označen jako odpověď Ludfik středa 9. června 2010 7:22
  úterý 8. června 2010 20:08
 • Dík moc, zkusím přelouskat :-)
  středa 9. června 2010 7:22