locked
Windows 7 Home Premium update RRS feed

 • Dotaz

 • V počítači mám nově nainstalován OS Windows Home Premium OEM verzi. Vše probíhá normálně až do doby kdy se systém rozhodne provést update. Stáhne údajně důležitých 43 souborů a nainstaluje. Potom vyzve k restartu. Po restartu se však již systém nespustí. Nabídne opravy vč. obnovení, ale nic nepomáhá. Nezbývá než provést novou instalaci, ale předem je třeba HDD zformátovat. Při snaze přeinstalovat původní již nespustitelný systém bez zformátování disku má za následek opětné nespuštění systému. HDD je bez vadných sektorů. CPU AMD 3 jádr. , RAM 2 MB. Neví někdo prosím co se s tím dá dělat ? Díky za pomoc.
  neděle 19. září 2010 5:28

Odpovědi

 • zejména různé optimalizační programy, které nacházejí zpravidla stovky chyb v registru

  Tyhle programy jsou vetsinou bubaci. Ze najdou nejake chyby znamena asi to jako ze psi stekaji ... ale karavana jde dal. Bohuzel nechat nektere z techto "programu" provest "opravu" byva casto srovnatelne se sebevrazdou.

  MP

  neděle 3. října 2010 19:17

Všechny reakce

 • Pokud neni funkcni system restore k okamziku kdy byl system funkcni je to hodne divne.

  Jak se PRESNE problem projevuje (BSOD ...?). Nejake hlasky v evenlogu?

  MP

  neděle 19. září 2010 6:48
 • Prosím omluvte mne, že jsem nereagoval na Vaší odpověď ihned. Nějakým způsobem se mi podařilo systém nainstalovat vč. update na předem zformátováný disk. Potom jsem se začal potýkal s instalací různých programů . Některé jsem nainstaloval bez problémů , některé neumožnily systém po restaru již načíst. Můj poslední poznatek je tento : od Microsoftu jsem si stáhl antivirový free program  a otestovat všechny disky a soubory v počítačí. Testy dopadly bez závad a PC fungoval až do doby kdy jsem se rozhodl nahradit antivirový program od Microsovtu programem AVG 2010 free. Provedl jsem odinstalaci Microsoft Security Essentials a restartoval PC. Vše proběhlo normálně. Systém nabootoval a centrum akcí mi pouze připomínalo, že bych měl nainstalovat nějaký antivir. Stáhl jsem AVG 2010 a nainstalovat. Vše proběhlo normálně. Program fungoval, prováděl testy . Po restartu se systém již nespustil a automaticky se překlopil do vyhledávání a opravování chyb. První pokus opravy spouštění systému nahlásil, že příčinou je poškozený cng.sys  kód chyby 0x490 v adresáři Windows\system32\drivers . Po následném restartu zůstal systém po náběhu biosu stát (černo). Následně jsem tedy musel systém nabootovat z DVD a pokusit se o opravu  formou obnovením systému, ale i to se minulo účinkem. Jediná možnost bylo obnovení bitové kopie HDD . Tímto způsobem se mi podařilo Windows 7 Home Prmium obnovit . S instalací AVG a následným restartem PC jsem to zkoušel několikrát, ale výsledek byl vždy stejný "konec Windows". Dady už mi zůstává rozum stát. Za enet. pomoc vřele děkuji. 
  sobota 2. října 2010 15:49
 • Co zmenit lokal (dat kopacky AVG) nebo se obratit na tech. podporu AVG?

  MP

  sobota 2. října 2010 21:26
 • Díky za odpověď. Bohužel to nebude zřejmě programem AVG, stáva se mi to i u jiných programů zejména různé optimalizační programy, které nacházejí zpravidla stovky chyb v registru a po jejich vyčištění, však už víte. Jeden čas  jsem používal OS Windows 7 Ultimate a tam žádné problémy nebyly.Tak nevím, HW to zřejmně nebude ,vše jsem otestoval, vč operační paměti, HDD nevykazovaly žádné chyby, žádné vadné sektory.Prozatím mě nenapadá jak zjistit co se v tom mým PC děje.

  Zkusím ještě přeinstalovat systém na jiný HDD a budu testovat a testovat a zkoušet, potom dám vědět. Musím zjistit kdo si ty kopačky zaslouží.

   

  JA

   

  neděle 3. října 2010 18:05
 • zejména různé optimalizační programy, které nacházejí zpravidla stovky chyb v registru

  Tyhle programy jsou vetsinou bubaci. Ze najdou nejake chyby znamena asi to jako ze psi stekaji ... ale karavana jde dal. Bohuzel nechat nektere z techto "programu" provest "opravu" byva casto srovnatelne se sebevrazdou.

  MP

  neděle 3. října 2010 19:17